Skocz do zawartości
MasterB

Wyłączanie się komputera podczas grania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od pewnego czasu mam pewien problem, który wcześniej nie występował - wyłącza mi się komputer podczas grania w gry... Wracałem do starszych sterów grafiki, ale to nic nie pomogło, czyściłem komputer z kurzu itd. to też nic nie dało. Specjalnie w MSI Afterburner ustawiłem na grafie żeby wentylatory działy na 80-100% bo podejrzewałem że karta graf. się przegrzewa... ale to nie przez to. Aktualnie gra wyłącza się gdy gram w Cities Skylines oraz ETS2 w innych grach nie sprawdzałem... pamiętam jak W3 na high/ultra działało i komputer wgl się nie wyłączał :/

Mam podejrzenie że to wina zasilacza, ale nie jestem pewien. Może jakaś wada po czasie się ujawniła..

 

edit: Sprawdzałem w W3 i komputer także się wyłącza po tym samym błędzie..., w CS'ie problem nie występuję.

 

Tu dziennik z podglądu zdarzeń: 

 

oSHYgiTTSeKNtjfH2JaaRg.png

 

 

Konfig:

 

i5 4460

MSI R9 380 2GB 

HyperX 8 GB RAM

Corsair VS 450

Seagate 1TB 

 

Stery grafy: Radeon Crimson Edition 17.6.2

 

Dziękuję za pomoc!

Edytowane przez MasterB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpal program diagnozujący w tle podczas grania sprawdź temperatury to że wyczyściłeś nic nie da jak pasta wyschła ,ja zmieniam na gpu i cpu co rok ,w tym pierwszym wysycha szybciej,jak ok , to podmiana PSU jak to nie pomoże to świeża instalka windy ,no jak to nie pomoże to zostaje płyta główna , tyle na temat ,miłej zabawy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury na GPU i CPU są w normie, GPU 70 stopnii nie przekracza, więc jak na AMD to nieźle... a na CPU 60 stopni nigdy nie przekroczyła, dzisiaj też sprawdzałem - max 58 stopni. Również mam podejrzenie co do MOBO i Windy, ale głównym podejrzanym jest zasilacz, nie wyrabia przy dużym obciążeniu CPU i GPU. 

 

edit: te temp oczywiście pod obciążeniem ;) 

Edytowane przez MasterB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wolę semi-modular, no i zapas energii na ew. wymianę podzespołów.

2. Włączyłem to OCCT -> "Power Suply" nic tutaj nie zmieniałem -> włączyłem tego benchmarka i po ok. 10s komputer się wyłączył i reset... tak samo jak podczas grania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczęło się to dziać to odpinałem kable, grafe i wypinałem ramy, ale potem dalej to samo się działo.

 

Udało mi się zrobić testy w OCCT, lecz test "Power Supply" odpada...  

 

Zauważyłem że linia +12V pod obciążeniem strasznie słabnie.

 

Dodam także, że nie wiem dlaczego karta graf. zbija częstotliwości zegarów... do 300/150.

 

a no i jeszcze teraz to... super, zostawiłem komputer żeby mi się gra ściągała i patrzę że komputer się zresetował.

 

udało mi się jakimś cudem, włączyć test karty i działa poprawnie... niepokoi mnie tylko linijka z "Memory usage" czy tam nie powinno być ok. 2000 mb?

 

Ram działa poprawnie.

 

Zakładka "Power Supply" bez karty graf. działa, ale jak z powrotem ją włożyłem i spróbowałem odpalić to komputer się zresetował.

 

dzqLch8DSgaGZhEZ34HXIQ.png

post-217342-0-85303700-1506727398_thumb.png

post-217342-0-70067500-1506727399_thumb.png

post-217342-0-15837200-1506727400_thumb.png

post-217342-0-61932500-1506727400_thumb.png

post-217342-0-11251800-1506727401_thumb.png

post-217342-0-52292900-1506760733_thumb.jpg

Edytowane przez MasterB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...