Skocz do zawartości
MocneJasne

Gry się wyłączają, sterownik ekranu przestał odpowiadać

Rekomendowane odpowiedzi

Co może powodować takie błędy?

 

Sprzęt

 

Phenom 965 4Ghz, 8gb ram, 770gtx, fortron everest 500w

 

Losowo czasem po 5 min czasem 2 godziny gra się wyłącza, czasem zwykly blad sie pokaze jak w Windowsie "program przestal odpowiadac" albo w pasku systemowym "sterownik ekranu przestal odpowiadac i odzyskal sprawnosc"

 

Temperatury są w porzadku, procek 57C, karta 78 w obciazeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często takie komunikaty pojawiają się po niedokładnym odinstalowaniu poprzedniego sterownika graficznego. Do kompletnego i pełnego odinstalowywania polecam program DDU Uninstaler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że temperatury są w porządku to nic nie znaczy. Najpierw DDU i instalacja innej wersji sterowników. Nowsze lub starsze o jeden numer od tych co używasz.  

 

To się dzieje w każdej grze ?. Może karta pada powoli lub coś  z zasilaczem. Najszybszy sposób to sprawdzić tą kartę na innym kompie lub wsadzić inną grafikę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem starsze i najnowsze, więc raczej nie chodzi o sterowniki.

 

W każdej grze jest inaczej. Wiedźmin po prostu się wyłącza nagle, NFS wywala błąd directx hung, nfs 2015 z kolei wywala błędem windowsa "program przestał odpowiadać". Raz to się dzieje szybko, raz po 2 godzinach. Dłużej działa na pewno jak karcie zrobie underclocking ale msi afterburner nie pozwala na zmniejszenie taktowan wyzej niz o 100mhz.

Edytowane przez MocneJasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A system ile czasu masz zainstalowany i jaki? Może czas już reinstal zrobić bo śmieci naszło, z kolei czyszczenie programami nie zawsze daje to samo co reinstal. Poza tym, u siebie zauważyłem, że jak np. używam Afterburnera do monitorowania fps i podzespołów podczas grania to też czasem potrafi wywalić błąd, za to jak samego Frapsa do fps to jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłużej działa na pewno jak karcie zrobie underclocking ale msi afterburner nie pozwala na zmniejszenie taktowan wyzej niz o 100mhz.

 

Po przeczytaniu tytułu pierwsze, co mi się rzuciło, to za wysokie temperatury GPU (już wykluczone), a drugie to zbyt niskie/mało stabilne napięcie. Objawy by na to wskazywały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę kupiłem kilka dni temu i od początku sprawia taki kłopot. System był stawiany jak kupowałem wcześniejszą kartę czyli może 3-4 miesiące. Nie widzi mi się to, że gry wyłączają się przez system :/ pewnie mnie oszukano. Cos da sie z tym zrobic jak zakup był na olx?

 

Dostałeś uwaloną grafikę. Koniec gdybania.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę kupiłem kilka dni temu i od początku sprawia taki kłopot. System był stawiany jak kupowałem wcześniejszą kartę czyli może 3-4 miesiące.

 

I od tego powinieneś  zacząć  temat. Czyli od podania informacji, że karta jest kupiona kilka dni temu. Obstawiam ze jest uwalona. 770 to stara karta i ma już swoje lata. Były właściciel mógł mieć ją uszkodzoną. Może bawił się w tzw pieczenie piekarniku licząc, że podziała jakiś  czas jako sprawna i nowy właściciel  się nie skapnie.

 

Jedyny i sprawdzony sposób to przetestować ją w innym komputerze. 

 

Kupowanie starych używanych kart na OLX to średni pomysł tak przy okazji. Na Allegro jeszcze być coś zdziałał, a tu pozostaje ci kontaktowanie ze sprzedawcą  i reklamacja, że sprzedał uwaloną karte.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem załamałem się że dałem zrobić w ciula za tyle pieniędzy, które miały iść na lekarza ostatniego ratunku i to w przypadku gdybym sprzedał swoją obecną kartę. A tak nie mam nic, lekarza nie będzie i karty też sprzedać nie mogę, bo nawet nie mam zintegrowanej. Z jednej strony czuje sie nieodpowiedzialny, z drugiej to nie ja jestem oszustem.

 

Artefakty pojawiły się po teście furmarkiem 5 minut. Zrobilem film telefonem

 

Przesłałem go sprzedającemu a tne do mnie "nie wiem co ty zrobiłeś z tym sprzętem" albo "to wina softu". I tyle z nim rozmowy, bo nie odzywa się 2 dni.

 

https://www.dropbox.com/s/r42dttoza2d8vog/dsad.mp4?dl=0

Edytowane przez MocneJasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby dać Ci promyk nadziei to napiszę kilka rzeczy. Ale jednak bądźmy też realistami. Bo wszystko poniżej rozbija się o to że musi być z gościem jakiś kontakt.
Zadzwoń do jakiegoś radcy prawnego z urzędu ochrony konsumenta, nie wiem czy w ogóle mogą coś zdziałać w wypadku transakcji pomiędzy osobami prywatnymi, ale warto chociaż zapytać. Podeprzyj się tym, jak Ci pisałem na PW, że będziesz miał zaświadczenie od techników z jakiegoś serwisu o stanie karty i przyczynie uszkodzenia. Powinni Ci bez problemu gdzieś coś takiego napisać i podbić pieczątką. Zakładam że pewnie żadnych danych tego wacka nie masz? Mógłbyś w sumie lecieć po bandzie i (chyba cały czas to tak głupio działa? ) założyć mu sprawę w e-sądzie za 50 zł i czekać na rozpatrzenie, bardzo prawdopodobne że gość nawet listu nie otworzyłby więc ogólnie po kilku tygodniach miałbyś jakiś tam efekt. Ale to Polska, tu nie ma ściągalności długów z dużych firm nawet a co dopiero od Zenka z OLX ;]

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż  filmik sugeruje czy też potwierdza uwalona kartę, więc jedyne to pozostaje Ci dyskusja  z sprzedawcą, bo OLX tu za bardzo nic nie zrobi. Na przyszłość kupuj na Allegro takie rzeczy. Masz większą ochronę i szanse na odzyskanie kasy. Ogólnie kupowanie kart graficznych bez gwarancji to spore ryzyko. Obok dysków, zasilaczy czy płyt głównych  to jedne z najbardziej awaryjnych podzespołów.   Wszystko zależy od szczęścia na jaką  sztuke się trafi.  Firma też ma jakieś  tam znaczenie, ale nie jest to regułą.  

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sprzedajacym nie da sie dogadac. Odpisuje ale zbywa i mowi ze nie wiadomo czy ja jej nie zepsułem.

 

Takze co, zostaje piekarnik? Bo na sprzedaz nie mam co liczyc, a chcialbym odzyskac choc polowe z tego co dalem za nia z wysylka czyli z 220zł

Edytowane przez MocneJasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sprzedajacym nie da sie dogadac. Odpisuje ale zbywa i mowi ze nie wiadomo czy ja jej nie zepsułem.

 

Takze co, zostaje piekarnik? Bo na sprzedaz nie mam co liczyc, a chcialbym odzyskac choc polowe z tego co dalem za nia z wysylka czyli z 220zł

 

Czyli jak? Sam chcesz naciągnąć kogoś na kupno karty po piekarniku? Jeśli tak, to nikt Ci tu nie pomoże.

 

Przede wszystkim sprawdź wreszcie tę kartę - nie wierzę, że nie masz dostępu do innego komputera, na którym mógłbyś to zrobić, no chyba że żyjesz z dala od cywilizacji.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ee, skąd to wyczytałeś? Mowie ze czy zostaje piekarnik by była funkcjonalna, a za połowe kwoty mozna sprzedac jako uszkodzoną.

 

Nie mam gdzie sprawdzic, bo nikt z mojego otoczenia albo nie uzywa komputera stacjonarnego tylko laptopa, a jak stacjonarny to nie wejdzie mu tak długa karta i maja slabe zasilacze

 

Nadal nie mam przepisu na to, by odnieść się do ciężaru dowodu, który przy osobach fizycznych spoczywa na kupującym. No i co ja mogę udowodnić, jak nawet serwis mi powiedział, że ciężko udowodnić, kto gdzie i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy. Przybywam od konkurencji by Was ostrzec.

 

http://forum.pclab.pl/topic/1221072-Postępowanie-w-ramach-oszustwa-na-OLX-Dostałem-uszkodzony-sprzęt/

 

Pozdrawiam.

He, czego to ludzie nie wymyślą.

Plusik za temat o gostku inżynierze informatyki - składającym kompy piłą łańcuchową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy. Przybywam od konkurencji by Was ostrzec.

 

http://forum.pclab.pl/topic/1221072-Postępowanie-w-ramach-oszustwa-na-OLX-Dostałem-uszkodzony-sprzęt/

 

Pozdrawiam.

 

C.N.D.

 

Kombinatorów niestety nie brakuje, najważniejsze to jednak walczyć z takimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...