Skocz do zawartości

Aktualności

Artykuły

Może Cię zainteresować

Strona o retro PC i nie tylko :)

Rozpoczęty przez kain, paź 05 2017 13:01

9 odpowiedzi w tym temacie

kain
  • kain
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2584 postów

Jako fan CPU wszelkich od lat i posiadacz ponad 350 roznych CPU (i ponad 50 plyt glownych) wzialem sie w koncu za prezentowanie wynikow testow tego sprzetu. Na razie artykuly beda publikowane trzy razy w miesiacu, zazwyczaj dwa retro, jeden bardziej wspolczesny. W miedzyczasie pracuje nad budowa strony zeby wygladala jak XXI wiek nakazuje :)

Ale kilka rzeczy przeczytac juz mozna:

Pentium Pro i Pentium II Overdrive

VIA C3 (Nehemiah) vs VIA C7 (Esther)

Czy pewnie najciekawszy:

Ryzen vs Phenom II zegar w zegar i rdzen w rdzen

Docelowo bedzie mozna wybraz z listy dowolny procesor i zestawic z dowolnym innym zeby porownac wyniki, ale to piesn przyszlosci :)

Użytkownik kain edytował ten post 20 październik 2017 - 21:55

• 5
Za duzo roznego sprzetu + moja duma ponizej:Tyan Tiger S1668D, 2xPentium Pro 200@233Mhz 1mB cache L2, 448 mB Kingston 60ns ECC, WD 80GB 8MB cache + IBM 60GB 2,5" + Maxtor 243MB :'>, Matrox Millenium II 8 MB.bynajmniej - partykuła wzmacniająca przeczenie zawarte w wypowiedzi, np. Nie twierdzę bynajmniej, że jest to jedyne rozwiązanie. (boje sie spoilerow od SGJ)

Małpożer

Radzilbym troche inaczej podzielic artykul na strony - np. ostatni akapit na pierwszej stronie dal na kolejna. Kilka bledow, wiec dobrze byloby to jeszcze raz przyczytac i je poprawic. A tak to ciekawy pomysl. Mozna sobie przypomniec jak to kiedys wygladalo albo w ogole zobaczyc to po raz pierwszy :D Powodzenai w rozwoju.

• 0

cpu ][ mobo ][ ram ][ gpu ][ ssd + hdds ][ dvd ][ psu ][ display ][ desk-lc hybrid

"Jak to na wojence ładnie, kiedy ułan z konia spadnie. Koledzy go nie żałują, jeszcze końmi potratują."

kain
  • kain
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2584 postów

Bardzo trudno jest zauwazyc wlasne bledy, bede wdzieczny za info gdzie i jakie zrobilem :)

• 0
Za duzo roznego sprzetu + moja duma ponizej:Tyan Tiger S1668D, 2xPentium Pro 200@233Mhz 1mB cache L2, 448 mB Kingston 60ns ECC, WD 80GB 8MB cache + IBM 60GB 2,5" + Maxtor 243MB :'>, Matrox Millenium II 8 MB.bynajmniej - partykuła wzmacniająca przeczenie zawarte w wypowiedzi, np. Nie twierdzę bynajmniej, że jest to jedyne rozwiązanie. (boje sie spoilerow od SGJ)

kain
  • kain
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2584 postów

Wrzucilem dzis nowy artykul. Trzy rozne athlony na socket AM2, taktowane wszystkie tym samym zegarem, na tej samej plycie, z bardzo roznymi wynikami. I nie, Athlon II wcale nie jest zawsze najszybszy ;)

AMD X2 5200+ vs Athlon 7750BE vs Athlon II - porownanie IPC

• 1

Devil
  • Devil
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 12402 postów

Pomysł ciekawy. Fajnie sobie przypomnieć  tamte czasy. Te chłodzenia jakie się zakładało. Trzeba było się troszkę namęczyć.   Fajnie jest też zobaczyć jak realna wydajność jednego mhz'a poszła w góre. Zwłaszcza w przypadku AMD co widać po testach jakie postępy poczynili w raz z Ryzenem. 

Użytkownik Devil edytował ten post 22 październik 2017 - 07:33

• 0

I7 6700K@4.5 GHz | ASRock z170 Extreme4 | Asus (Strix) GTX 1080Ti@2025/11000 | 2x8GB DDR4 3000 CL15 | Crucial M550 256GB + Samsung 850 EVO 500GB | WD RED  3TB | WIN 10x 64 | SAMSUNG 49KS7500 | ASUS XONAR D2X + Logitech Z-5500 | SAMSUNG GALAXY TAB S3 9,7 | Iphone 6S

TSRules
  • TSRules
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2515 postów

ajaj, jak używasz frameworka bootstrap (dołączasz bootstrap.min.css/bootstrap.min.js) to używaj jego dobrodziejstw

czyly, nie wpisuj styli przy divach (np.style="max-width: 1200px;) nie wpisuj raz wartości w pixelach a zaraz potem w cm, tylko użyj grida boostrap:

https://kursbootstra...wanie-szablonu/

analogicznie nie wpisuj właściwości/wartości przy divach tylko użyj je w klasach dołączanych do div (class="")

kolory również masz definiowane w bootstrap, nie musisz ich tworzyć samemu ;)

• 0

kain
  • kain
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2584 postów

@Devil - dziekuje :) Idea jest tez taka zeby zestawic ze soba kazda kolejna generacje. Mam np przygotowany juz artykul O K6 vs K6-2 vs K6-2+ vs K6-III+. I kolejny o  K6-III+ vs Athlon na Slot A. Potem bedzie Athlon 1Ghz na Slot A (mam tego rodzynka) vs Thunderbird na Socket A. I tak dalej az to teraz. To samo dla Inteli.

@TSRules - wiem, tak sie glupio sklada ze jestem programista :P Rzecz w tym, ze buduje porzadnego, fajnego CMSa, z dynamicznym generowaniem wykresow itp. dokladnie pod wymagania tej strony, porownan i rankingow. Tylko po pracy nie bardzo mam czas i ochote pracowac nad wlasnym systemem i w efekcie walnalem cos zeby bylo na szybko. Szewc bez butow chodzi...

• 0

TSRules
  • TSRules
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2515 postów

@TSRules - wiem, tak sie glupio sklada ze jestem programista :P Rzecz w tym, ze buduje porzadnego, fajnego CMSa, z dynamicznym generowaniem wykresow itp. dokladnie pod wymagania tej strony, porownan i rankingow. Tylko po pracy nie bardzo mam czas i ochote pracowac nad wlasnym systemem i w efekcie walnalem cos zeby bylo na szybko. Szewc bez butow chodzi...

a to jest sens? masz tyle gotowych cmsów (jeśli nie wordpress to coś na frameworkach php mvc) wystarczy dodać front i tyle, jak dla mnie szkoda czasu, jak już to zrobiłbym jakiegoś bloga i ostylował, wtedy nie tracisz aż tyle czasu na rzeźbienie w backendzie i możesz dopieścić widok

• 0

kain
  • kain
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2584 postów

Mysle, ze jest. Kilka narzedzi ktore chce miec na stronie musze napisac zupelnie od zera. Poza tym traktuje to troche jako odswiezenie moich PHPowych umiejetnosci bo mialem troche przerwy od powaznej pracy z tym jezykiem.

W tzw miedzyczasie popelnilem calkiem ciekawe porownanie:

Dual channel vs single channel w laptopie

• 0

TSRules
  • TSRules
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2515 postów

Poza tym traktuje to troche jako odswiezenie moich PHPowych umiejetnosci bo mialem troche przerwy od powaznej pracy z tym jezykiem.

obecnie raczej w czystym phpie się nie pisze, raczej frameworki codeigniter, laravel, yii2 itp. więc tutaj zastosowałbym np. bootstrap (jako front)+yii2/CI (backend)

• 0

Dodaj odpowiedź