Skocz do zawartości
png

Asus RT-AC1200G+ i karta sieciowa Intel AC-7265 - problem z transferem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


 


w swoim Asusie posiadam kartę sieciową Intela AC-7265 wspiereającą technologie AC 5GHz do 867Mbps. Na Youtubie widziałem, że karta kręci transfery spokojnie ponad 350Mpbs w speedtest.net.


 


Kupiłem dziś router Asusa RT-AC1200G+, który w paśmie 5Ghz obsługuje technologię AC również do 867Mbps. 


 


Posiadam Internet po świałowodzie od INEI z downloadem 250Mbps. Po podłączeniu się przez eth bez problemu na speedtest.net osiągam swoja prędkośc.


 


Natomiast po wifi maksymalny wynik to 144-147Mbps. Dlaczego ? kwasny.gif Jakość sygnału jest maksymalna - testowałem metr od routera. Szybkość utrzymuje sie na poziomie 866,7 Mbps. Karta i router są ustawione w tryb auto jeżeli chodzi o dobór technologii, szerokośc kanału itd.


 


W testach tego routera (nawet test PurePC) widziałem, że dwa urządzenia połączone przez WiFi 5 GHz AC uzyskują transfer kopiowania rzędu 69-72MBps co w rezultacie daje ~550 Mbps, czyli grubo ponad dwa razy moje łącze.


 


Gdzie problem ? Skoro karta obsługuje tak wysokie prędkości i router równiez sobie z tym radzi bez problemu.


 


Platforma to Windows 10 Pro, sterowniki do karty sieciowej aktualne.


 


EDIT: Problem rozwiązany - reset wymuszony przyciskiem na routerze do ustawien fabrycznych rozwiazal problem. Po ponownej konfiguracji jest tak, jak byc powinno. Wniosek ? Nowy sprzęt warto na początku zresetowac, heh :)


Edytowane przez png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dopiero co podlaczyles router na swiezaka to poczekaj kilka dni bo on się musi przyzwyczaić. Możemy to określić że się uczy. Przed tym zaktualizuj do nowszego firmware.

 

 

Jeśli nic się nie zmieni to musisz pokombinować z kanałami i częstotliwością w ustawieniach. Plus może zwyczajnie coś zakłócać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...