Skocz do zawartości
Chrisu

[Allegro] Ostrzegam przed AnyTech_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam po latach nieodzywania się ;)

Pozwolę sobie wkleić posta, którego gdzie indziej też wstawiłem ;)

 

Sprawa w sumie dość błaha, ale nienawidzę januszowania i cebulactwa.

Szukałem extenderów VGA po LANie. No i znalazłem.
http://allegro.pl/extender-vga-rj45-lan-20-m-cat5-cat6-po-skretce-i6895798847.html?fromVariant=6641027419
Naciągacze z AnyTech_PL mają takie oto koszty wysyłki:
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _pierwsza sztuka kolejna sztuka maksymalnie w paczce przybliżony czas realizacji
Allegro MiniPaczka InPost _ 7,20 zł _ _ _ _ 0,00 zł _ _ _ _ _ _ 1 _ _ _ _ _ _ _ _ 4 dni robocze
Allegro Paczkomaty InPost _ 8,60 zł _ _ _ _ 0,00 zł _ _ _ _ _ 1 _ _ _ _ _ _ _ 2-3 dni robocze
Przesyłka kurierska _ _ _ _ _25,00 zł _ _ _ _0,00 zł _ _ _ _ _ _ 2 _ _ _ _ _ _ _ _ 2 dni robocze
List polecony ekonomiczny _ _7,15 zł _ _ _ _ 0,00 zł _ _ _ _ _ _ 1 _ _ _ _ _ _ _ _ 4 dni robocze
List ekonomiczny _ _ _ _ _ _ 5,00 zł _ _ _ _ 0,00 zł _ _ _ _ _ _ 1 _ _ _ _ _ _ _ _ 4 dni robocze
Paczkomaty 24/7 _ _ _ _ _ _ _19,00 zł _ _ _ _0,00 zł _ _ _ _ _ _ 1 _ _ _ _ _ _ _ _ 2-3 dni robocze
List polecony priorytetowy _ 12,99 zł _ _ _ _0,00 zł _ _ _ _ _ _ 1 _ _ _ _ _ _ _ _ 2 dni robocze

No i OK mówię i tak wychodzi tanio. Kupiłem 6 extenderów z przesyłką listem ekonomicznym, które... przyszły w jednej przesyłce poleconej (a takiej opcji przecież nawet nie mają). Policzmy. 6x5 zł tj. 30 zł kosztów wysyłki. Jedna przesyłka polecona (gabaryt A, do 350g) to wg Poczty Polskiej 6,80 (i to priorytetem).
Wysłałem do sprzedającego AnyTech_PL prośbę o przesłanie 20 zł nadmiarowych kosztów przesyłki. Napisali, że przecież poszli mi na rękę, bo wysłali poleconym i to ich dużo więcej niż 10 zł kosztowało. Ja na to, że cennik PP jest dostępny dla wszystkich i że są naciągaczami. Jeśli uważają, że ich obrażam niech podadzą mnie do sądu. Napisałem żeby mi wysłali 4 puste listy zwykłe i będzie po sprawie.
Oni dalej swoje, że powinienem się cieszyć itd...

Oczywiście spór wdrożony, negatyw (czy jak to teraz się zwie) z dokładnym opisem sytuacji wystawiony.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze wyszukałem to apk_wawa to to samo

 

Takich firm nie brakuje niestety i jest ich coraz więcej. Dużo ludzi nie zna cen przesyłek. Ja znam bo często coś sprzedaje na Allegro, więc od razu widzę.  Trzeba to zgłaszać do Allegro o ile coś z tym zdziałają.

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...