Skocz do zawartości
Aduhi

Natrętne reklamy na androidzie od jakiegoś czasu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od paru dni zaczęły mi się pojawiać natrętne reklamy na moim Lg X Power. Wyskakują one podczas korzystania z internetu (u mnie jest to m.in. fb, messenger, youtube i chrome). Stało się to nagle i pytając znajomych okazało się, że tylko mi się one pojawiają. Czasem są one możliwe do wyłączenia od razu (trzeba szukać x w którymś rogu, bądź przycisku zamknij), ale najgorsze są te co da się wyłączyć po 5 sekundach. Niby nic, ale jak się ogląda jakiś filmik na youtube czy też robi coś na necie to potrafi to nieźle wkurzyć. Ostatnio widziałem, jak jedna po drugiej pojawiła się w odstępie czasowym 3 minut.

Z początku myślałem, że to facebook i messenger wprowadzili jakieś reklamy, ale to potrafi się pojawić nawet podczas użytkowania samego youtube czy chrome'a. Nawet teraz podczas pisania tego tematu pojawiła się jakaś 5 sekundowa pewnego sklepu.

Może wiecie jak temu zaradzić.

Załącze parę screenów. Chociaż z telefonu nie mogę. To w następnej wiadomości najwyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowałeś jakąś apkę ostatnio ?  Spróbuj zainstalować Adblock Plus  z Google Play, jak to nie pomoże to niestety pozostaje zrobić twardy  reset telefonu do ustawień fabrycznych i wgrywanie wszystkiego od nowa. Tylko nie zapomnij zapisać kontakty na karcie SIM. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie instalowałem taką aplikację "audio cutter". Od wczoraj przestały się pojawiać reklamy jak ją odinstalowałem. Z tym, że pobrałem ją ponownie (,bo sądzę, że jeszcze mi się przyda), ale nie włączałem jej jeszcze, a co za tym idzie, nie dałem żadnych uprawnień. Wychodzi na to, że muszę znaleźć alternatywną aplikację do cięcia i łączenia plików audio oraz filmów.

W ogóle pod jej nazwą w sklepie play był napis reklama czy coś takiego. To chyba znak, że aplikacji z takim dopiskiem nie powinienem instalować w przyszłości.

 

Swoją drogą nawet nie wiedziałem, że na androida również jest adblock plus :) Dobrze wiedzieć :)

Dzięki za pomoc w każdym razie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...