Skocz do zawartości

Aktualności

Artykuły

Może Cię zainteresować

Natrętne reklamy na androidzie od jakiegoś czasu

Rozpoczęty przez Aduhi, paź 21 2017 20:59

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Aduhi
  • Aduhi
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 68 postów

Witam.
Od paru dni zaczęły mi się pojawiać natrętne reklamy na moim Lg X Power. Wyskakują one podczas korzystania z internetu (u mnie jest to m.in. fb, messenger, youtube i chrome). Stało się to nagle i pytając znajomych okazało się, że tylko mi się one pojawiają. Czasem są one możliwe do wyłączenia od razu (trzeba szukać x w którymś rogu, bądź przycisku zamknij), ale najgorsze są te co da się wyłączyć po 5 sekundach. Niby nic, ale jak się ogląda jakiś filmik na youtube czy też robi coś na necie to potrafi to nieźle wkurzyć. Ostatnio widziałem, jak jedna po drugiej pojawiła się w odstępie czasowym 3 minut.
Z początku myślałem, że to facebook i messenger wprowadzili jakieś reklamy, ale to potrafi się pojawić nawet podczas użytkowania samego youtube czy chrome'a. Nawet teraz podczas pisania tego tematu pojawiła się jakaś 5 sekundowa pewnego sklepu.
Może wiecie jak temu zaradzić.
Załącze parę screenów. Chociaż z telefonu nie mogę. To w następnej wiadomości najwyżej.
  • 0
  • Do góry
  • Napisano 21 październik 2017 - 20:59

Devil
  • Devil
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 12402 postów

Instalowałeś jakąś apkę ostatnio ?  Spróbuj zainstalować Adblock Plus  z Google Play, jak to nie pomoże to niestety pozostaje zrobić twardy  reset telefonu do ustawień fabrycznych i wgrywanie wszystkiego od nowa. Tylko nie zapomnij zapisać kontakty na karcie SIM. 

Użytkownik Devil edytował ten post 22 październik 2017 - 07:37

• 0

I7 6700K@4.5 GHz | ASRock z170 Extreme4 | Asus (Strix) GTX 1080Ti@2025/11000 | 2x8GB DDR4 3000 CL15 | Crucial M550 256GB + Samsung 850 EVO 500GB | WD RED  3TB | WIN 10x 64 | SAMSUNG 49KS7500 | ASUS XONAR D2X + Logitech Z-5500 | SAMSUNG GALAXY TAB S3 9,7 | Iphone 6S

• Do góry
  • Napisano 22 październik 2017 - 07:36

Aduhi
  • Aduhi
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 68 postów

Właśnie instalowałem taką aplikację "audio cutter". Od wczoraj przestały się pojawiać reklamy jak ją odinstalowałem. Z tym, że pobrałem ją ponownie (,bo sądzę, że jeszcze mi się przyda), ale nie włączałem jej jeszcze, a co za tym idzie, nie dałem żadnych uprawnień. Wychodzi na to, że muszę znaleźć alternatywną aplikację do cięcia i łączenia plików audio oraz filmów.
W ogóle pod jej nazwą w sklepie play był napis reklama czy coś takiego. To chyba znak, że aplikacji z takim dopiskiem nie powinienem instalować w przyszłości.

Swoją drogą nawet nie wiedziałem, że na androida również jest adblock plus :) Dobrze wiedzieć :)
Dzięki za pomoc w każdym razie :)
  • 0
  • Do góry
  • Napisano 22 październik 2017 - 13:31

hidzia
  • hidzia
  • Początkujący uczestnik
  • Użytkownik
  • 5 postów

Ja używam AdAway, tylko ta aplikacja jest dostępna dla telefonów z rootem, aczkolwiek działa świetnie! Jest często aktualizowana i zjada 100% reklam :)

• -1

Grupa wsparcia złożona z najlepszych przyjaciół daje moc do tworzenia wielkich rzeczy.

• Do góry
  • Napisano 02 listopad 2017 - 09:34