Skocz do zawartości
leymann

Restarty komputera przy grach, za słaby zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Ostatnio dokupiłem sobie ramu 8 Gb i nagrywarkę Blue Ray. Po instalacji tego sprzętu komputer zaczął mi się restartować przy wchodzeniu do Gry world of tanks i innych także. W dzienniku zdarzeń był błąd krytyczny Kernel power 41 (63). Po poszukiwaniach w internecie oznaczało to kartę graficzną, procesor lub ram. Od razu podejrzenia padły na ram, Jednak wyjąłem nowo dołożoną kość i dalej występowały restarty, Kombinowałem więc z sterownikami od karty graficznej. Nic nie pomagało. Postanowiłem więc wyjąć tego gtx 970 i odpalić grę na grafice z płyty głownej, co się okazało, gra się uruchomiła i normalnie działała. Myślę problem rozwiązany winna jest karta graficzna, ale włożyłem spowrotem gtx 970 i dla potwierdzenia włączyłem OCCTPT 4.4.1 i o dziwo przy teście karty graficznej, wszystko było ok, a przy teście zasilacza od razu restart. Wyjąłem więc  z powrotem tego gtx970 i znowu odpaliłem OCCTPT i teraz z wyjęta kartą graficzną testy przeszły i karty graficznej i zasilacza bez problemu. Ponownie włożyłem gtx 970 i jeszcze raz dla pewności zrobiłem test zasilacza i od razu restart był po włączeniu.
Na podstawie powyższych testów diagnozuję, że mam za słaby zasilacz. Czy Wy też stawialibyście na słaby zasilacz? Komputer :

Intel i5 4690K 4600MHz + SilentiumPC Grandis XE1236

| MSI Z97-G43

| HyperX Savage 8GB 2400MHz DDR3 CL11 x2 = 16GB

|Zotac GeForce GTX 970 AMP Extreme Core Edition 4GB DDR5

| Plextor 128GB SATA III(PX-128M6S)

| Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

|WDC 750 GB 7200rpm 16MB cache WD7500AYPS-01ZKB1

| Cooler Master G550M 550W Modularny 120mm 80+

| SilentiumPC Brutus M25 Pure Black BT-M25

| LG BH16NS55 BlueRay

| iiyama X2483HSU-B1

 

zasilacz też, dokładnie taki oto https://www.morele.n...amaa-b1-629138/

Teraz pytanie, jaki zasilacz byście polecali, żeby poradził sobie z tym sprzętem a i może był przyszłościowy. myślę nad jakimś 630W, 650W lub 750W, tylko nie wiem jaki, nie chcę, żeby był jakiś super drogi max do 400-450 zł.

 

myśle nad wymiana na ten: https://www.morele.net/zasilacz-corsair-cs-650w-cp-9020077-eu-618777/
lub ten: https://www.morele.net/zasilacz-corsair-rm750x-750w-cp-9020092-eu-779367/
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz spokojnie dawałby radę przy twojej konfiguracji ale możliwe, ze jest uszkodzony. Co do kupna nowego to zasilacz minimum 650W uciagnie kazdą konfigurację bez SLI. Polecam Straight Power od be quiet. Mój jest cichy i stabilny, ciągnie juz 6 lat.

Równie dobrze może być uszkodzona karta graficzna jezeli np. nie dziala chlodzenie, wtedy się przegrzewa i restartuje kompa

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leymann podmieniłeś zasilacz na inny? Problem rozwiązany? Pytam bo po wymianie mojego starego gtx460 na nowego gtx1070 mam identyczny problem. Podmieniłem kartę na inną gtx1070 i to samo...restart podczas gry więc wada karty wykluczona. W tej chwili właśnie po wyjęciu karty graficznej kończę test power supply w OCCT jako zaliczony na karcie w procesorze. Daj proszę znać jak sprawa zakończyła się u Ciebie

Edytowane przez trybcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trybcio, jeszcze, nie podmieniłem, bo czekam na brata, który też ma gtx 1070 i zasilacz seasonic 620 W, jak przyjedzie, to pożyczę od niego te podzespoły i po podmieniam, najpierw kartę, bo to chyba od niej te restarty, a jeśli dalej będą występować tzn., że zasilacz za słaby, wtedy wymienię zasilacz i już wtedy będę miał pewność. Najgorsza opcja jest taka, że podmienię wszystko i restarty dalej będą.

Od tych restartów, chyba zepsuł mi się też dysk ssd, bo zaliczył wieche komp i po restarcie już nie wykrywa dysku systemowego i teraz muszę kupić nowy. Aczkolwiek, jak patrzyłem kiedyś na smart tego dysku, to coś tam było nie tak. 

Wracając jeszcze do  restartów, to najdziwniejsze jest to, że przez pół roku komputer normalnie działał na tej karcie graficznej i na tym zasilaczu, w tym czasie grałem w wiedźmina, world of tanks itp. i nie było żadnych restartów. Ostatnio dołożyłem sobie ramu i blue ray i od tego czasu te restarty się pojawiły, aczkolwiek, wyjąłem te podzespoły i restarty dalej są. Tak jak pisałem wcześniej, muszę czekać na brata, bo nie uśmiecha mi się na ślepo kupować grafy i zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź. Jak jesteś z Warszawy możemy razem pokombinować z podmiankami. Ja mam zasialcz OCZ700W tylko że na linii 12V ma 550 W - może to za mało. U mnie podmiana karty na inną 1070 (inny producent) nic nie dała. Dam Ci znać jak u mnie zakońćzyła się sprawa i czekam na wiesci od CIebie

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety z Katowic jestem. Problem w tym, że brat sam nie wie kiedy wróci, może w tym tygodniu może w przyszłym, a nie mam dostępu do jego kompa, żeby to sobie po podmieniać. Ja stawiam na grafikę, ponieważ dostałem ja w prezencie używaną i nie wiem jak wyglądało jej wcześniejsze użytkowanie. Może być też tak, że zasilacz mi się zepsuł. Na wszystkich forach jakich zakładałem ten wątek każdy pisze, że mój zasilacz 550W powinien spokojnie pociągnąć mój zestaw. wyliczyłem sobie nawet w kalkulatorze, że max zapotrzebowanie na moc jakie potrzebuje mój zasilacz to 474W, więc jest jeszcze troche zapasu. Jeśli to wina zasilacza to oddaje go na gwarancję ponieważ jest na niego 5 lat. Jak uda Ci się uporać z tym problemem, to daj znać, choćby nawet na PW. Pozdro

 

A jak u Ciebiue wygląda konfiguracja?

Wątpie, żeby 700W zasilacz, to było za mało. Mój brat też ma gtx 1070 i zasilacz 620W, a na linii 12V ma 576W i 48A i chodzi mu bez problemu

Edytowane przez leymann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w sumie powinien dac radę ten zasilacz, widzę, że masz na tym samym chipsecie płytę i w ogóle, więc komputer podobny. Dalej czekam na brata, jak coś. Ale byłem się już pytać w komputerowym, to mi powiedzieli, że taka diagnostyka co jest nie tak 30 zł kosztuje, i zastanawiam się, czy im nie dać go do sprawdzenia. Aczkolwiek, nie chcę oddawać komuś moje prywatne pliki i hasła

Udało Ci sie już cos wykombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

@Leyman

Potrzebujesz dobre 500-550w 80+Gold. Seasonic G-550, lub XFX XTR 550w, czy ew.. taniej XFX TS 550w 80+gold. Każdy z wymienionych prze ze mnie zasilaczy będzie dobry do Twojego zestawu. Zasilacz +- 750w, to większy prąd rozruchowy a przy zestawie pobierającym około 300w większe zużycie prądu. 500w Straight Power10 powinien wystarczyć do zestawu z i5, oraz kartą 970, ale jak się obawiasz, że 500w będzie za mało, to Weź 550w.

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo27 masz racje co do zasilacza. Trybcio jak sobie poradziłeś z problemem? Wczoraj dzwonili do mnie z serwisu, bo oddałem kompa, żeby potestowali go i okazało się, że mój zasilacz jest za słaby, bo zmienili na większy i działa bez problemu na tych testach OCCT. Kupiłem Zasilacz Corasaira RM750x, wolę miec więcej mocy niż, mniej, bo przez te restarty dysk SSD mi się skopał prawdopodobnie, a tam pare groszy więcej do rachunku nie szkodzi. Poza tym ten zasilacz, jest pasywny i ma 10 lat gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...