Skocz do zawartości
tracer123

Połączenie 2 routerów tp-link przewodem ethernet.

Rekomendowane odpowiedzi

witam.
chciałbym połączyć 2 routery tp-link kablem tak by były 2 sieci, ale gdy już podłącze je ze sobą to internet działa tylko na drugim, a xbox one krzyczy że wykrywa podwójny NAT.

próbowałem już łączyć router1 - lan, router2 (wł/wył dhcp) - lan = internet tylko na drugim.
router1 - lan, router2 - wan = nie ma w ogóle internetu.
hasła do wifi są inne, nazwy sieci są inne. 

wcześniej było po prostu połączone 2 tplinki i działały, ustawiałem tylko nazwę sieci i hasło, teraz na nowym (tl-wr841n) nie idzie tego uruchomić.

jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezprzewodowo odpada, przewód idzie 30m od głównego routera.

internet teraz nie działa ani na starym routerze ani na nowym.
na początku myślałem że po prostu się spalił, miał swoje lata, a teraz widzę że problem siedzi w ustawieniach pierwszego routera. nie wiem gdzie szukać rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do routera 1 powinien wchodzić net z zewnątrz do gniazda WAN. Z niego z gniazda LAN poprowadzić net do gniazda WAN w routerze 2.

 

Nawet przy auto ustawieniach powinny działać bez problemu (ustawiłem tylko różne nazwy pod wi-fi), sam w ten sposób zrobiłem w domu u rodziców 2 sieci na dwóch tp-linkach 4300, w żadnym nie wyłączałem DHCP. Pierwszy ma adres 192.168.0.1, a drugi z końcówką 1.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak jest zrobione.

Coś nie działa. Po remoncie się coś popsuło ale wymieniłem wszystko co mogło być słabym ogniwem czyli router i przewody.

Internet nadal działa tylko na drugim routerze.

 

Układ jest taki: antena- r1 wan, r1 LAN do r2 LAN bo na wan nie działa w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...