Skocz do zawartości
Filip1512

DDR3 4x4GB czy 2x8GB?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

ostatnio poszukuje pamięci RAM do dołożenia, dokładniej HyperX Savage DDR3 2x4GB 2400MHz, lecz nie daje mi też spokoju czy nie lepiej by było zainwestować w 2x8GB?

Ile ludzi, tyle opinii, bardziej potrzebuje do gier/streamingu, mniej do montażu, a jak wiadomo, ramu nigdy za dużo.
Z góry odpowiadam, że na tej platformie więcej jak 16GB nie będę miał, więc argumenty, że "weź 2x8GB, będziesz miał 2 sloty wolne w przyszłości" mnie nie przekonują, bo "w przyszłości" to całą platformę zmienię, a jeszcze szukam 4790k żeby wymienić mojego 4690k ;)

 

Obecna specyfikacja:

MOBO: Gigabyte Z97X-Gaming 3
CPU: Intel Core i5-4690k 4.4GHz @ 1.3v
CPU Cooler: SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2
PSU: XFX TS550W
GPU: GTX 1070 MSI Gaming X
RAM: HyperX Savage 2x4GB 2400MHz DDR3 CL11
HDD: WD Blue 1TB
SSD: Transcend SSD370 128GB
Napęd: Samsung SH-224FB
Obudowa: SilentiumPC Gladius M35
Edytowane przez Filip1512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x8 to lepsza mniej problemowa opcja. Nie wiem jak z kasą...

co do procków z serii 4...

Wymiana proca na i7 5775c miałaby większy sens. Słabiej się kręci, to fakt, ale gniecie procki do 7700k włącznie kręcone do 4,5-5ghz, różnie zależy od gier. I ma mniejsze dropy fps, w sensie minimalny fps wyższy. Ale co kto lubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...