Skocz do zawartości
Ravenowy

Zestaw komputerowy do 6500zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako ze juz dawno wypadlem z obiegu na temat komputerow, a chec dolaczenia do pc master race jest ogromna chcialbym zlozyc zestaw do 6500 z monitorkiem. Chcialem przeznaczyc na owy monitor 1500 ale dochodze do wniosku ze lepiej jest chyba zainwestowac calosc w sama skrzynke a uzytkowac przez 2-3 miesiace moj aktualny tv LG 32 LN575S i wtedy kupic dopiero jakiegos 144hz. Nie wiem kompletnie co mam zrobic takze prosze was o pomoc i porady. Jedynie chcialbym zeby zestaw skladal sie z obudowy PHANTEKS ECLIPSE P400.

Za wszelka pomoc i rady bardzo bym dziekowal.

 

Edit. złożyłem wlasnie cos takiego

 

Intel Core i3-8350K, 4GHz, 8MB, BOX

Gigabyte GeForce GTX 1080 G1 Gaming 8GB

MSI Z370-A PRO. Z370

Crucial Tactical, DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15

EVGA B3 550W 

PHANTEKS Eclipse P400S

SSD GoodRam Iridium Pro 240GB

Toshiba P300

CPU SilentiumPC Fera 3 

 

Co wy na to?

Edytowane przez Ravenowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo bardziej opłaca się wziąć 1070ti https://www.x-kom.pl/p/390593-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1070-ti-gaming-oc-8gb-gddr5.html

Tu masz testy na których widać że po OC (bo wszystkie niereferenty chodzą na fabrycznych) karta jest tylko minimalnie wolniejsza https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_nvidia_geforce_gtx_1070_ti_nemezis_amd_radeon_rx_vega_56?page=0,24

Chyba że dopłacisz 100zł i weźmiesz 1080 z tej strony https://www.emag.pl/karta-graficzna-inno3d-geforcer-gtx-1080-twin-x2-8gb-n1080-1sdn-p6dn/pd/D003T2BBM

Ale płacenie 2500zł za tą karte to wyrzucanie pieniędzy

 

Zaoszczędzone pieniądze mógłbyś dołożyć do i5-8400 co diametralnie podniesie wydajność zestawu.. jeśli uda ci się go kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraken, czy jest potrzebny? Wizualnie efektowny, ale przy paście pod IHS zastanowiłbym się nad sensem wydatku 620 zł., gdzie podobnie będzie chłodzić dobry air cooler w przedziale ~230-350 zł (nieznacznie wyższe temp.). Osobiście wolałbym dorzucić do lepszego i większego SSD ~480-512GB. 

 

Zasilacz zmieniłbym na Seasonic focus plus gold 650W z 10letnią gwar., 399zł. Choć 650W to na wyrost przy tej konfiguracji.

W Morelach widziałem w identycznej cenie

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców jestem gotów postawic na cos takiego:

 

 

 

Intel i7-8700K 3.70GHz 12MB

MSI Z370 TOMAHAWK

Corsair 16GB 3000MHz Vengeance LPX Black CL15 (2x8GB)

SilentiumPC 650W Enduro FM1 v2 Gold

GOODRAM 240GB 2,5'' SATA SSD Iridium PRO

be quiet! Dark Rock Pro 3

Palit GeForce GTX 1060 Dual 6GB GDDR5

Phanteks Eclipse P400S Tempered Glass biała

be quiet! Thermal Grease DC1 3g

 

1060 weszła tutaj gdyz zmienie ja tylko za pare miesiacy na jakas dobra 1080

Zielone swiatło mam? bo chce zamawiac

Edytowane przez Ravenowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz nowe GPU tylko po to by za chwile zamienić je na półkę wyżej i to jeszcze w okresie gdy ta karta diametralnie straci na wartości i wydajności? (karta ma już ponad półtora roku i za parę miesięcy będą volty)

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, 1060 będzie tracić na wartości, lada moment mogą się pojawić tytuły do których nie wystarczy, więc jeśli już to brać jak wyżej albo od razu Asusa Strix 1070Ti, potem to już tylko 1080Ti bo sama 1080 też jest nieopłacalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...