Skocz do zawartości
Digichaos

Modernizacja 3latka - Brac czy czekac ? Pilna prosba

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy Witam.

Przejde odrazu do rzeczy - komputer po gwarancji ma 3 lata + -

Monitor mam WQHD 144hz 1ms,

Zastosowanie: Uzytek domowy (GRY) + Programowanie 

Obecny config:

 

CPU:4690k@4.5Ghz 1.19V - mozna go pogonic na 200 wiecej ale nie chcialem bo przy 1.19v temp nie przekraczaly mi 60 stopni

GPU:Gigabyte z97x Gaming 5 

Ram: Tutaj mam kombinacje 2x4gb Team Group Extreme 2400 + 2x4gb G.Skill Trident X lacznie 4x4=16GB

GPU: Asus Strix 980ti chodzi na 1450mhz na rdzeniu i 8000 na pamieciach oczywiscie wymenialem paste na dobra i temp mam do 75 stopni max

SSD: Crucial MX 100 256GB - systemowy + 2TB HDD Hitachi

PSU: Be Quiet Pure Power L8 530W (czasem sie zastanwiam czy nie jest troszke zaslaby czy to umnie w glowie) 

Karte muzyczna uzywam zewnetrzna na USB Prodigy Cube Black - wiec w przypadku nowej platformy karta dzwiekowa mnie zupelnie nie interesuje gdyz ta jest swietna

System: Windows 10 Pro

 

Uwagi:
Niechce sie obudzic z reka w nocniku i wiem ze teraz moje cpu+mobo+ram mozna sprzedac + - 1200-1300zl, z drugiej strony ceny ramu teraz sa chore i siedziec bez kompa i czekac tez bez sensu

Podzielcie sie prosze waszymi pomyslami sugestiami - bede bardzo wdzieczny 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram raczej nie stanieje. W przyszłym roku będą nowe chipsety intela ( w połowie roku) https://www.purepc.pl/procesory/intel_z390_i_8rdzeniowe_cpu_w_mainstreamie_juz_w_2018_roku

https://www.purepc.pl/plyty_glowne/namierzono_pierwsza_plyte_glowna_z_chipsetem_intel_z390

 i będzie ryzen "2" , nowe karty nvidii

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wystawić teraz na sprzedaż CPU+GPU+Mobe+RAM (DDR3 i tak już nie wykorzystasz z nowymi prockami) i zostawić resztę.

 

Przeżyć pół roku na jakimś tymczasowym używanym laptopie który przez te 6 miesięcy nie straci w ogóle na wartości.

Do grania kupić konsole, dobra okazja by pecetowiec mógł ograć niedostępne exclusive'y.

A najpóźniej w połowie przyszłego roku gdy już będzie po wszystkich najważniejszych premierach złożyć zestaw na najnowszych częściach.

 

Ja podobnie zrobiłem sprzedając w czerwcu GPU za 1200 gdy chodziły po chorych cenach, za 600 kupiłem ps4 i niedawno porównywalną kartę za drugie 600 więc tak jakby mam konsole za free :D

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz co będzie po sklepach na black friday, może wyskoczy coś ciekawego w fajnej cenie chociaż cudów bym się nie spodziewał, żaden sklep nie wrzuci raczej coffee lake'ów na promocję. 5775C doby pomysł bo uciągnie spokojnie kartę klasy 1080Ti i masz już 16-tkę RAMu ale nie po tych cenach,niemal tyle co 8700K.Twój zestaw nie spadnie na wartości aż tak bardzo, to co miał spaść to już spadł po premierze 4 rdzeniowych i3 i 6 rdzeniowych i5, trochę przespałeś. Ja swojego 4790K zgoniłem jeszcze za 1100zł przed premierę Coffee Lake i kupiłem 5775c za 1400zł, średnio opłacalne ale i tak lepsze niż zostanie z 4790K których teraz nikt nie kupi za więcej niż 800zł, chyba że nie czyta testów PurePC :> Krótko mówiąc zbieraj budżet na wakacje, twój sprzęt jeszcze nie jest przestarzały i do 60 klatek w nowych grach wystarczy,tylko może już nie na ultra.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...