Skocz do zawartości
urbakk

Kiedy złożyć komputer? (High-end)

Rekomendowane odpowiedzi

Od dosyć długiego czasu przymierzam się do złożenia zestawu komputerowego. Śledzę na bieżąco dział "Co kupić?", staram się nieco obserwować sytuację na rynku i przyznam, że jestem trochę zmieszany. Często widzę porady, aby wstrzymać się z zakupem, np. ze względu na aktualny brak dostępności procesorów 8 generacji Intela, wejście nowej generacji gpu, drogie ceny w okresie świątecznym, itd. Z drugiej zaś strony można znaleźć informacje wręcz ponaglające, m.in. takie, że ceny krzemu w następnym roku pójdą w górę, co wpłynie znacznie na cenę podzespołów oraz kwestia z ceną pamięci RAM, która raczej dalej będzie rosnąć. 

 

Ekspertem w temacie nie jestem oraz wiem, że trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale chciałbym prosić o pomoc w podjęciu decyzji co do dobrego terminu na kompletowanie i składanie zestawu komputerowego. Szczególnie mi się nie spieszy, choć już dosyć długo planuję złożyć "blaszaka", co cały czas odkładam na później. Wolę kupić porządnie, aby długo służył, tym bardziej, że chodzi o high-end'owy zestaw do gier (ultra pod QHD). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przejrzałem z nudy stare zestawy na purePC i jasno widać że najlepszy okres na składanie komputera to czerwiec-lipiec (tzw sezon ogórkowy) zwłaszcza jak trafisz wtedy jeszcze na jakąś miłą promocję. Akurat w tym roku było fatalnie przez boom na kryptowaluty i zerową dostepność GPU i był to zdecydowanie najgorszy rok na kupno PC od naprawdę dawna.

 

Do tego czasu unormują się ceny Coffe Lake'ów, powinny też się pojawić nowe Ryzeny i nowe GPU od Nvidii (i teoretycznie Radeony ale wieści o nastepcy polarisa brak) i może RAM stanieje ale nie nastawiałbym się na to ostatnie. 

 

Składanie PC teraz to inwestowanie w już prawie dwuletnie GPU które nadal kosztują więcej niż na początku tego roku i przepłacanie za słabo dostępne procesory i ram.

Edytowane przez Crescendo1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli najlepiej poczekać do wakacji. Nie wiem czy tak długo wytrzymam, ale przynajmniej wiem co i jak. Dzięki za odpowiedzi  :wink2: 

Mam nadzieję, że ceny aż tak w górę nie pójdą po nowym roku + przy wyjściu nowych podzespołów będzie lepiej z dostępnością. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...