Skocz do zawartości
ylona

Laptop do renderingu i projektowania

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego laptopa do renderingu i wizualizacji mebli kuchennych głównie programu Pro 100 i cad Kuchnie oraz  trochę grafiki Corel itd.......żadnych gier ;)

 

 

Wstępnie wybrałam 2 modele ale nie potrafię wybrać który lepszy lub odpowiedniejszy do mnie....

 

różnią się kilkoma parametrami ale nie wiem co do moich potrzeb jest istotniejsze (jedyne wiem ze w renderingu procesor odgrywa duża role)

 

kwota moim zdaniem i tak jest już bardzo wysoka,wiec nic droższego nie wchodzi w grę ;)

 

A może powinnam się rozejrzeć za mniejszymi parametrami bo np szukam nad wymiar...

 

na dzień dzisiejszy używam Lenovo  Z70-80 ,bez dysku ssd,grafika 4 gb,pamięć 16 gb i rendering trwa wieki a przy włączeniu światełek połysków itp...potrafi wyłączyć się całkowicie rendering (słaba karta graficzna widać )

 

rozważam poniższe modele z MSI

 

GT73EVR 7RD Titan   lub GE72MVR 7RG Apache Pro

Edytowane przez ylona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że nie do gier, a podajesz laptopy typowo do gier.

Do celów do których piszesz, to serie Lenovo ThinkPad P, lub Dell Precision, a nie zabawki dla nastolatków do gier.

Podałam laptopy do gier ponieważ są to chyba laptopy do wymagających zadań...laptopy o których piszesz  są grubo powyżej progu moich możliwości finansowych ,szukam czegoś do 9 tys....a nie 15-25 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te serie są bardzo mocno konfigurowalne. Nie musisz brać coś od razu z Quadro M5000. Może starczy Ci Quadro M3000, RAM też nie musi być może 64GB, może Ci starczy mniej, SSD może nie musisz mieć 1TB lub więcej, CPU może nie koniecznie Xeon.

W tych seriach cena mocno rośnie wraz z wyposażeniem. Radzę odpalić konfigurator i zobaczyć. W tych aplikacjach Quadro vs Geforce jest różnica.

O kulturze pracy i możliwości podpięcia do dock stacji, a dalej podłączenia konkretnego monitora nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te MSI to są na bogato za 8kzł? Na bogato jakbym je zrobił to by się w 20k zł nie zmieściły. A świstałko gwizdałki jak by zostały, tak zostały.

Poza tym cena oprogramowania, które wymieniłaś to koło 10k zł. Rozumiem, że działalność gospodarcza, więc i tak laptop pójdzie w koszta.

Pytanie, czy te MSI by dały radę? Oczywiście, znacznie szybsze od twojego Lenovo. Tyle, że to świszczące grzejniki, które nie wiadomo ile podziałają. No chyba, że bierzesz na 1,5 roku i jeszcze na gwarancji sprzedajesz, wtedy może być. Nie każdy jednak lubi, przenosić się z całym skonfigurowanym oprogramowaniem na nowy komputer, co 1,5 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te MSI to są na bogato za 8kzł? Na bogato jakbym je zrobił to by się w 20k zł nie zmieściły. A świstałko gwizdałki jak by zostały, tak zostały.

Poza tym cena oprogramowania, które wymieniłaś to koło 10k zł. Rozumiem, że działalność gospodarcza, więc i tak laptop pójdzie w koszta.

Pytanie, czy te MSI by dały radę? Oczywiście, znacznie szybsze od twojego Lenovo. Tyle, że to świszczące grzejniki, które nie wiadomo ile podziałają. No chyba, że bierzesz na 1,5 roku i jeszcze na gwarancji sprzedajesz, wtedy może być. Nie każdy jednak lubi, przenosić się z całym skonfigurowanym oprogramowaniem na nowy komputer, co 1,5 roku.

Nie.....nie na bogato ale względnie ;) tak działalność...to ze coś idzie w koszty to  nie znaczy ze nie trzeba za to zapłacić ;) Laptopa przewiduje na ok 3-4 lata nie zależy mi na gwiazdkach swiatełka tylko na syzbkim dzialaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie to one są, o ile będzie SSD. Oczywiście odradzam 2x128GB SSD RAID. W razie problemów odzysk danych bardzo trudny (kosztowny), a zwykle niemożliwy (za rozsądne pieniądze).

Z tych dwóch to brałbym tego

https://www.morele.net/laptop-msi-ge72mvr-7rg-apache-pro-043pl-977463/

Tylko popatrz czy wyposażenie starczy. 256GB SSD na system i to oprogramowanie, może być mało. Archiwa projektów można trzymać na HDD. Nie wiem czy też RAM starczy, to zależy od wielkości projektów i ilości na raz uruchomionego oprogramowania.

najlepiej to popatrz co najbardziej kuleje Ci teraz. uruchamiasz menadżer zadań i program GPU-z w zakładce sensors. Patrzysz na obciążenie CPU i ilość zajętego RAM w menadżerze zadań, oraz na obciążenie GPU i zajętość pamięci GPU w programie GPU-Z.

Kto wie z jakiego powodu Ci teraz to kuleje, może masz za mało RAM i projekt korzysta ze swap HDD.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład:

ThingPad P71-   za 1830$

17,3" FHD IPS eDP(1920x1080),300nit - trochę słaby

i7 7700HQ, Win10 Pro 64, 

16GB DDR4 2400MHz, 

NVIDIA Quadro P3000 6GB

SSD256GB MLC + HDD 1TB

 

oczywiście to podstawowa wersja, jest w pełni konfigurowalny.

 

Odwiedź też stronę konfiguratora Dell'a. Nie wiem jak dziś ale kiedyś można było negocjować cenę (telefonicznie).

 

Edit:

   priv

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład:

ThingPad P71-   za 1830$

17,3" FHD IPS eDP(1920x1080),300nit - trochę słaby

i7 7700HQ, Win10 Pro 64, 

16GB DDR4 2400MHz, 

NVIDIA Quadro P3000 6GB

SSD256GB MLC + HDD 1TB

 

oczywiście to podstawowa wersja, jest w pełni konfigurowalny.

 

Odwiedź też stronę konfiguratora Dell'a. Nie wiem jak dziś ale kiedyś można było negocjować cenę (telefonicznie).

 

Edit:

   priv

Odwiedziłam stronę z konfiguratorem i wyszło niecałe 13 tys niestey...wiec puki co poza moim zasięgiem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, przeczytaj raz jeszcze o jakich ona mówi programach  :wink2:

 

Acer Aspire 7 i7-7700HQ/16GB/256+1000/Win10 GTX1050Ti (wersja 17,3")

Byłby 100% wystarczający do pracy z tym softem.

 

https://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-7-Core-i7-GTX-1060-Laptop-Review.243532.0.html

Soft który ona wymieniała bazuje na Open GL GPU. Popatrz sobie w sieci jak renderuje w OpenGL Quadro, a jak GTX :)

To czy jakiś komputer jest wystarczający do danego programu, zależy z czego korzysta ten program (cecha własna programu) oraz to, jakie projekty się w nim zrobi. Można nawet w MS Word stworzyć taki dokument, gdzie ten komp co podałeś się zadusi. Albo otworzyć tyle kart w przeglądarce, że najzwyczajniej stanie bez możliwości reagowania na klawiaturę i mysz :)

Właśnie dlatego napisałem, żeby najpierw sprawdziła, co ją najbardziej ogranicza. Szybkość CPU, ilość RAM, szybkość GPU, czy ilość pamięci GPU.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy mając obecnego laptopa kupionego 3 lata temu za 3700 zl,projekty robi mi sie na nim dobrze nie wiesza sie itp...jedynie podczas renderu i włączeniu wszystkich połysków i światełek trochę go muli i render trwa trochę długawo....

nie jest to sprzęt profesjonalny tylko zwykły laptop...i daje rade mi zależy aby trochę przyspieszyć ten render i uważam ze kupując laptopa z dyskiem ssd lepsza grafika,większa ilością pamięci i mocniejszym procesorem powinno rozwiązać

sprawę....... wywnioskowałam ze przy obecnych wymaganiach gier laptopy gamingowe sa jednymi z mocniejszych laptopów i do moich programów powinny w zupełności wystarczyc....chyba ze się mylę.

Zdaje sobie sprawę ze na typowo profesjonalnym sprzęcie powinno być jeszcze lepiej ale ceny tych profesjonalnych sa zwyczajnie niema moja kieszeń tym bardziej ze laptopy są z reguły za 3- 5 lat....


a nie lepiej jakąś biznesówkę z mocnym CPU+stacja dokująca? wtedy robisz coś podręczne to na lapku, a coś grubszego to zewn. monit+100% CPU

Programy do projektowania te które używam nie są mega wymagającymi programami jedynie przy renderze wymagania min.procesor 7 generacji i 4 rdzenie... przy samym projektowaniu obecny komputer dobrze sie sprawdza mimo ze jest taki zwykły ;) tylko rendering mógłby krócej trwać....i w zasadzie tyle.....

myślałam nad stacjonarnym ...ale często zabieram prace do domu i ciągle przegrywanie z kompa na laptopa było by irytujące.....

monitora zew.używam tylko i wyłącznie do pokazania projektu klientowi i nawet odwzorowanie barw nie jest tak bardzo istotne  .....

 

Wydaje mi się że nie muszę mieć ferrari żeby pojechać po autostradzie raz na jakiś czas 200 km/h...

Edytowane przez ylona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 bateria w laptopie nie ma szans działać przez tak długi okres a w większości obecnych są na stałe wiec bez serwisu się nie obejdzie)

 

2 dlaczego wymagany jest laptop skoro rozsądniejszym wyborem byłby pc za jakies 5k (8600k+16gb ramu+gtx 1060 6) i do tego dell vostro za 3500k do prezentacji klientom, wiem że dużo zależy od profilu działalności firmy i w grę wchodzą kwestie licencji oprogramowania ale nawet w takim przypadku można by kupić jakiś zewnętrzu dysk ssd na usb 3

 

https://www.morele.net/dysk-zewnetrzny-plextor-ex1-512gb-usb-3-1-ex1-512-1092332/?gclid=EAIaIQobChMIn_LIyIvX1wIVCTwbCh05XQhREAQYASABEgIcq_D_BwE&gclsrc=aw.ds

 

(na mlc nie znalazłem ale plextor ma dobrą opinię choć miał też kilka wpadek) i używać go na obu maszynach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo  Z70-80 ma chyba procki U więc cienizna, przy renderowaniu muli, bo wolny, pewnie wystarczy zmienić na jakiś mocny i7-7700hq, będzie trochę głośniej ale za to szybko

Tak procek 5500 U.....czyli w zasadzie jak wymienię na lepsze parametry to powinno przyniesc zadowalający skutek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak procek 5500 U.....czyli w zasadzie jak wymienię na lepsze parametry to powinno przyniesc zadowalający skutek....

 

na pewno, te procki mają ograniczone TDP, więc przy max obciążeniu zwalniają i realnie jest jeszcze wolniej, nawet przy photoshopie muli, a co dopiero coś więcej, weź coś z prawdziwym i7 i dobrym chłodzeniem bez throttlingu i będzie git

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno, te procki mają ograniczone TDP, więc przy max obciążeniu zwalniają i realnie jest jeszcze wolniej, nawet przy photoshopie muli, a co dopiero coś więcej, weź coś z prawdziwym i7 i dobrym chłodzeniem bez throttlingu i będzie git

dzieki bardzo ;)musze ogarnąc co to ten throttling :smoke: hehe .....czyli jak wezmę cos pokroju i7-7700HQ (2.8 GHz, 3.8 GHz Turbo, 6 MB Cache to powinno byc ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo ;)musze ogarnąc co to ten throttling :smoke: hehe .....czyli jak wezmę cos pokroju i7-7700HQ (2.8 GHz, 3.8 GHz Turbo, 6 MB Cache to powinno byc ok?

 

jest to jeden z mocniejszych CPU tej serii:

https://www.notebookcheck.pl/Intel-Core-i7-7700HQ.188037.0.html

tam poniżej masz recenzje lapków z tym procesorem, poczytaj i oceń który fajny i sie nie przegrzewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłam stronę z konfiguratorem i wyszło niecałe 13 tys niestey...wiec puki co poza moim zasięgiem....

P71      9500zł  tylko nie wiem czy parametry będą odpowiadały.

w sklepie lenovo: P70  9400zł netto  - i7-7700HQ, 16 GB RAM DDR4, Quadro M3000M 4GB, SSD 512GB, matryca 17,3" IPS 4K matowa. itd.

Dell Precision w Kuźniewski od 9700zł brutto

HP ZBook G4 od 8830zł 

HP ZBook to całkiem inne lapki od multimedialnych Pavilion. Produkowane w innych zakładach. Nie wiem jak ZBook'i ale poprzednicy (EliteBook) były bardzo porządne na równi z dellami i ThinkPadami Lenovo.

 

ThinkPad, ZBook, ceny od 7890-13200 zł

 

PS.

Tak jak TRRules powyżej napisał, notebookcheck to dobra baza informacji o laptopach.

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym. Firma może paść nawet dzień po kupnie takiego Dell'a,  a i tak jest realizowana przez serwis Dell'a - przyjeżdża kurier, zabiera sprzęt do serwisu i przywozi. Tam też kieruje się zgłoszenia. Przekonany jestem,że o tym wiesz :) Choć przed kupnem nie zaszkodzi się upewnić co do realizacji 4-letniej gwarancji NBD

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie dokonałam wyboru.... :) dzisiaj miałam zakupić ale ......otrzymałam emalia ze produkty które miałam w obserwowanych podrożały o 25 % :zonk: masakra jakaś aż nie dowierzałam....myślę coś im się popiętroliło ;) dzwonie do komputronika i a facet mi mówi  się ze  poszła podwyżka z okazji świąt  :mellow: bo jest zapotrzebowanie i niskie stany magazynowe wiec dystrybutor podniósł  ceny model który planowałam kopic z 9040 zl obecne jest za 11 300 zl.......no i se kupiłam :sad:

Edytowane przez ylona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część,

 

Pozwolę się podpiąć pod temat :)

 

Również poszukuje laptopa  do projektowania i renderingu wnętrz (mieszkania,domy, biura).

 

Jeśli chodzi o używane programy to:

 

Sketchup+vRay

AutoCad

Blender

Adobe Ilustrator

Coreldraw

 

Wymagania:

Ekran 17-tka

Cena do 6 500 - 7000 zł. Więcej nie da rady, tyle z dotacji zostaje.

 

 

Z góry dziękuję wszystkim za sugestie i propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/373269-notebook-laptop-173-asus-rog-strix-gl702vm-i7-7700hq-16gb-240pcie1tb-win10.html 6899zł

 

Procesor 4 rdzeniowy i7 7700HQ,16GB RAM w kości do rozbudowy do 32GB RAM,240 GB SSD M.2 PCIe i 1000 GB SATA 7200 obr.,aluminiowa obudowa,podświetlana klawiatura,Windows 10 Home PL 64bit w zestawie,matowa matryca FHD EVV.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje.

 

Ten z Ryzen wydaje się "mocniejszy"(więcej rdzeni i RAM) tylko brakuje mi tam dysku SSD. Można to jakoś zmodyfikować?

Nie wiem jak wygląda wydajność obu kart graficznych, czy jest porównywalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...