Skocz do zawartości
marihuanazabija

Wydajność komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam chyba problem z komputerem - a dokładnie z jego wydajnością, która mi się wydaje jest słaba.
Komputer nowy: i5-7400, GTX 1070, 16GB ram, wydaje mi się, że powinien śmigać lepiej. Odczuwam lekki dyskomfort i niezadowolenie.
Jak mogę sprawdzić jego wydajność?

Poniżej linki do zrzutów z gier:
GTA V - benchmark w grze przy rozdzielczości 2560x1440 i ustawieniach b. wysokich - wykazuje ok 20kl/s 
https://www.youtube....h?v=ABfBVR5qp8Q
(oglądać od 1:28s)
przy zmniejszeniu rozdzielczości do 1920x1080 gra działa płynniej - 30-50kl/s, lecz wyraźne braki w teksturach!
https://www.youtube....h?v=Hxk0M1FKsUU
wg. różnych benchmarków, GTAV z tą kartą powinno lekko pykać przy min 60fps?!

Battlefield 1, rozdzielczość 2560x1440, ustawienia b.wysokie/ultra, gra działa płynniej, ale widać wyraźnie różnego rodzaju freezy itp
https://www.youtube....h?v=nNrnrNpHelw

Jak sprawdzić wydajność? Jak przeprowadzić diagnostykę? POMOCY!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grasz w 1440p z MSSA x2 to się nie dziw, że komp ci nie wyrabia. W tej rozdzielczości samo FXAA wystarcza do odpowiedniego wygładzenia krawędzi. Szkoda, że nie pokazałeś reszty ustawień bo jest kilka takich (zwłaszcza w zakładce zaawansowane), które zabijają nawet najmocniejsze pecety. Użyj tego poradnika https://www.geforce.com/whats-new/guides/grand-theft-auto-v-pc-graphics-and-performance-guide Możesz też po kolei wyłączać po każdej opcji i sprawdzić co powoduje takie problemy. 

Bo o ile masz mocną grafikę to cpu jest standardowe, bez szału, a GTA jest grą procesorową i musisz na to uważać.

 

W BF w multi również pierwsze skrzypce gra procesor i pewnie musisz zejść z niektórymi opcjami typu odległość renderowania albo ilość efektów cząsteczkowych (lub coś w tym stylu).

Tekstury, efekty post procesowe, cienie, okluzja obciążają głównie grafikę i je możesz mieć na max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zaraz popróbuję.

Załączam screan z ustawień (rozdzielczość 1920x1080 po ostatnich testach). Zwróć uwagę jednak co zaleca Geforce Experience - optymalne ustawienia są dość wyżyłowane dla takiej konfiguracji. I z tego co obserwowałem na necie, z różnych testów i pokazówek, to komputer tego rodzaju wyciska przy b. wysokich ustawieniach, wyciska ok 80fps.

Gd9xeY.pngRobiłem różne testy w SisoftSandra i w Passmarku - i wyniki też są zadawalające - ale jednak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdź ile będziesz mieć punktów 3d marku żeby sprawdzić czy problem leży po stronie sprzętu i systemu czy to problem z grą

Ja bym wyłączył kompletnie MSAA, odbicia MSAA i powyłączał opcje które znajdują się w zakładce zaawansowane w grze. Sprawdź czy Nvidia experience nie nagrywa ci w tle bo to też wpływa na wydajność, a ma chyba domyślnie włączoną taką opcje, tak samo tryb gry warto wyłączyć w ustawieniach windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. 

3d Mark to zabawa na wieczór;)

Po wyłączeniu MSSA ilość klatek nie spada poniżej 40 (reszta ustawień maks).

Jedną jeszcze opinię poproszę. 

W tym drugim z załączonych filmów, widać jak znikają tekstury: całe góry, drogi, bądź wyświetlane są tekstury w najniższej jakości. 

To wg Ciebie sprawa softwareowa czy hardwareowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zassaj 3DMark i puść TimeSpy , FireStrike i podaj wyniki ;)

https://www.techpowerup.com/download/futuremark-3dmark-timespy/

 

W zależności od modelu karty/ustawień/pamięci ram wynik TimeSpy powinien oscylować w okolicy 5500 ; FireStrike ok. 13500

Procek może niestety czasami w w/w warunkach niedomagać :( , sterowniki najnowsze ? ( 388.59 )

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3DMark daje takie wyniki:

Time Spy: Overall 5317, Graphics 5929, CPU 3355

Fire Strike: Overall 12677, GPU 17480, Physics 7212, Combined 6590

Więc mniej więcej tak jak napisałeś - raczej w normie.
Sterowniki najnowsze 388.59

 

To by było to MSAA, tak jak napisał Cresendo1, czyli raczej procek. Zwieszki w BF1 zdarzają się zasadniczo na początku rozgrywki, więc zakładam że to stary Caviar (~10lat)...

 

Panowie napiszcie tylko, co sądzicie o znikających teksturach jak w filmie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprawdziłem. Dzieje się.

W tej chwili grałem i przy ustawieniach jak poniżej po pewnej chwili latania, zaczynają znikać tekstury.

mGTvIe.png

Bardzo mnie dziwią zalecane ustawienia Geforce Experience. Gram na obniżonych ustawieniach aby utrzymać ok 60 fps. Przy rozdzielczości 2560x1440 wyświetla min 35fps...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...