Skocz do zawartości
paolowawa

Radeon 9800SE - Ściema czy prawdziwy potwór za 1000zł ???

Rekomendowane odpowiedzi

teraz sie zdenerwowalem :evil: ,przed wlozeniem drugiej karty popatrzalem najpierw na zlacze agp i co zobaczylem ,ze karta byla juz uzywana i pewnie nie zadzialal ten trik u kogos i odeslal ja spowrotem :evil: a teraz mi ja przeslali ,prawdopodobnie z pierwsza bylo tak samo ....qrde jutro wyslylam te dwie karty ,jesli znowu mi uzywana przysla sie tam osobiscie wybiore i podpale ta bude :twisted:

 

@case wystepuja biale kropki w 2003 marku ,przewaznie pokazywaly sie takie u mnie w 9700 pro jak za wysoko podkrecilem ,w drugiej znowu cos takiego :twisted:

 

Dołączona grafika

 

teraz je pakuje i mam zamiar jeszcze dzisiaj wyslac :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tez jest mozliwosc tylko ze w 9800 nonpro trzeba podkrecac core i ram co oznacza wieksza temp i skraca zywotnosc karty ;) ...mam teraz 9700 pro@9800 pro ale jak dlugo  :? dlatego lepiej poszukac dzialajaca 9800 se ktora po podkreceniu osiagnisz nawet 420 core i 720 ram (niektore nawet wyzej) i jest do tego 9800 nonpro drozsza  :twisted: 

:lol:

Czekaj czekaj, ja czegos tu nie rozumiem :roll: . Powiedziales ze 9800 non pro po podkreceniu rdzenia i pamieci moze po jakims czasie pasc, a zdanie nizej piszesz ze w 9800 SE podkrecisz rdzen oraz pamieci i co to ten nie moze pasc ??? Moze pasc tak samo bo wkoncu z jakis powodow ma uchlastane te potoki czy tam szyne pamieci. Dlatego wydaje mi sie ze w przypadq pelnej wersji karty ryzyko upalenia jej przez krecenie jest mniejsze bo przynajmniej masz te potoki i szyne. A podwyzszasz tylko zegary. A czy tak czy siak to po podkreceniu jednej i drugiej karty temperatury im skocza ale to jeszcze pikus bo zawsze nad niestandardowym chlodzeniem mozna pomyslec :twisted:

 

Sorry moze zle cie zrozumialem ale wyjasnij mi to prosze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sie podlacze...

 

ostatnio przyuwazylem radka 9800se od powercolora w wersji bulk - oto link. Nie wiem tylko czy tak karta da sie zmodować na 9800pro, bo jesli tak to niezła okazja, bo stoją po $208, czyli przy kursie USD ~3.8zl wychodzi :!: 790zl :!: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to tez jest mozliwosc tylko ze w 9800 nonpro trzeba podkrecac core i ram co oznacza wieksza temp i skraca zywotnosc karty ;) ...mam teraz 9700 pro@9800 pro ale jak dlugo  :? dlatego lepiej poszukac dzialajaca 9800 se ktora po podkreceniu osiagnisz nawet 420 core i 720 ram (niektore nawet wyzej) i jest do tego 9800 nonpro drozsza  :twisted: 

:lol:

Czekaj czekaj, ja czegos tu nie rozumiem :roll: . Powiedziales ze 9800 non pro po podkreceniu rdzenia i pamieci moze po jakims czasie pasc, a zdanie nizej piszesz ze w 9800 SE podkrecisz rdzen oraz pamieci i co to ten nie moze pasc ??? Moze pasc tak samo bo wkoncu z jakis powodow ma uchlastane te potoki czy tam szyne pamieci. Dlatego wydaje mi sie ze w przypadq pelnej wersji karty ryzyko upalenia jej przez krecenie jest mniejsze bo przynajmniej masz te potoki i szyne. A podwyzszasz tylko zegary. A czy tak czy siak to po podkreceniu jednej i drugiej karty temperatury im skocza ale to jeszcze pikus bo zawsze nad niestandardowym chlodzeniem mozna pomyslec :twisted:

 

Sorry moze zle cie zrozumialem ale wyjasnij mi to prosze :D

zle mnie zrozumiales :twisted: ...9800 se nie rozni sie niczym od 9800 pro oprocz tych 4 potokow (karta sie zuzywa tak samo przy 4 jak i 8 potokach ) ,a przez te zdanie chcialem poweidziec ze nonpro trzeba jeszcze podkrecac zeby osiagnac poziom 9800 pro :) ....w moim przypadku temp nie gra duzej roli bo i tak grake chlodze woda ;) teraz tylko musze znalezc dzialajaca se :twisted:

 

@case na kazdym takcie dziala ona jednakowo ,bledy wystepuja zawsze w tych samych miejscach :? ,chociaz z jednej strony te radiatory nie przylegaja za dobrze do graki ,mozna je podnosic !!!! :lol: ....qrde tak sie zastanawiam czy nie podlaczyc do niej wody ,hmmm :twisted:

 

ps .dzisiaj sie zatestuje na smierc ,wlasnie przyszedl nowy barton aqzea :twisted:

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zle mnie zrozumiales  :twisted:  ...9800 se nie rozni sie niczym od 9800 pro oprocz tych 4 potokow (karta sie zuzywa tak samo przy 4 jak i 8 potokach ) ,a przez te zdanie chcialem poweidziec ze nonpro trzeba jeszcze podkrecac zeby osiagnac poziom 9800 pro :)  ....w moim przypadku temp nie gra duzej roli bo i tak grake chlodze woda ;) teraz tylko musze znalezc dzialajaca se  :twisted: :P

No spoko ale moim skromnym zdaniem te 4 potoki to nie jest taki pikus lepiej i latwiej chyba podkrecic zegary niz "programowo" odblokowywac te potoki ktore zaraz po przerobce moga nie zadzialac (bo przeciez jakiegos powodu ma je zblokowane) albo po jakim czasie pasc tak jak to niektorym uzytkownikom 9500 sie zdarzalo :(

 

Jedynym plusem tych SE to jest cena i z tym sie zgodze a co do wydajnosci to jestem sceptykiem :roll:

 

Co do przesylki z zachodu, to na komponety do kompa (grafy) nei ma cla, a jedynie podatek dVAT do zaplaty. Nie wiem natomiast jak by to bylo gdyby paczka nie byla za pobraniem tylko jako gifcik. Aha co do kosztow przesylki to jest to jakies (+-) 20 Euro. Paczka do 23 Euro jest zwolniona z oplat celnych (o ile dobrze pamietam bo ostatnio pisalem tez do nich :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sie podlacze...

 

ostatnio przyuwazylem radka 9800se od powercolora w wersji bulk - oto link. Nie wiem tylko czy tak karta da sie zmodować na 9800pro, bo jesli tak to niezła okazja, bo stoją po $208, czyli przy kursie USD ~3.8zl wychodzi  :!: 790zl :!: .

najtaniej gdzie widzialem to bylo cos kolo 175$ chyba :twisted:

 

update

165$ !!!

http://www.gameve.com/store/gameve_viewite...?idproduct=1283

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem tą kartę i jestem niesamowicie zadowolony! Odblokowane potoki śmigają czysto (bez artefaktów), karta kręci się na 460/710MHz. Rewelacja za tę cenę! Polecam!

A jaka konkretnie ta karte kupiles :?: Moze jakies zdjecia i info gdzie i za ile :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ,za te swinstwo ktore mi te cholery zrobily nie kupie od nich ani jednej czesci nawet jakby to byl najtanszy sklep :twisted: (karty wyslalem i czekam z niecierpliwoscia na zwrot kasy) .....ale ja nie lubie przeciez czekac wiec jutro wybieram sie do pierwszego lepszego sklepu komputerowego i kupuje tam nowa karte ,ktora mam nadzieje ze zadziala :evil: gdyz jak bedzie inaczej bede domagal sie wymiany az do skutku ,chocbym mial wszystkie karty od nich przetestowac lol :twisted:

...a to wszytsko przez tych idiotow z "snogarda" :evil:

 

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McMac a jak odblokowałes potoki? Za pomoca sterowników Omega( jeżeli tak to jakiej wersji uzywałeś?) czy w jakis inny sposób? Dzisiaj przyjeżdża mój Hercules i chciałbym wiedziec co uzywałes żeby sobie oszczedzić dłubania :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McMac a jak odblokowałes potoki? Za pomoca sterowników Omega( jeżeli tak to jakiej wersji uzywałeś?) czy w jakis inny sposób? Dzisiaj przyjeżdża mój Hercules i chciałbym wiedziec co uzywałes żeby sobie oszczedzić dłubania  :wink:

omega na catalyst 3.8 ;)

 

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX :) Tylko i tak jeszcze z tydzień nie bede mogł jej przetestować bo okazało sie ze w obecnym kompie mam zasilacz 250w Codegena a karta wymaga 300w( dopiero dzisiaj zauważyłem :cry: ) Nowego kompa bede miał dopiero za pare dni chociaż obudowa na niego czeka ( http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=7150&sid=1 ) Az mi głupio że wcześniej w ogólnym podnieceniu tego nie sprawdziłem :oops:

p.s. a moze jednak pójdzie na 250w zasilaczu? Czy jest to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mialem coraz wiecej szacunku do ATI za R9500 pro oraz 9600 pro roznoszace FX5600.

Ale Normalnie takie praktyki z wybrakowanymi kartami jak od czasow R9500 to juz przegiecie.

ATI padnie szybciej niz sie podnioslo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrakowane karty moga byc w sensie jak chip jest uszkodzony, ale zablokowanie potokow moze go uratowac to ok

 

Ale obcuinanie magistral pamieci to przegiecie

Ktore prakrtycznie nie zmniejsza kosztow, a wlasciwie je zwieksza bo nalezy stworzyc nowa linie produkcyjna (najwiekszy koszt to stworzenie lini gdy taka jest to koszty samych ukladow sa w miare niewielkie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Ale obcuinanie magistral pamieci to przegiecie

Ktore prakrtycznie nie zmniejsza kosztow, a wlasciwie je zwieksza bo nalezy stworzyc nowa linie produkcyjna  

[...]

a kto ci powiedzial ze obciecie magistrali wymaga uruchomienia innej linii produkcyjnej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zauwazyles ze karty z inan maigstrala maja inny PCB

Te 256bitowe to 8layer

128 bit to 6layer (nie maja DVI tylko 2 CRT, czyli trzeba bylo opracowac nowe plany budowy itp)

 

A ceny sa tak wysokie bo tak marketing postanowil, i robi tak zwane tansze wersje, aby miec karte w kazdej niszy cenowej itp.

Zauwaz ze karty nVidi sa w posobnej cenie czyzby niepisana umowa marketingowcow?

I zbytnio nie spadaja cenowo tylko po prostu sa wycofywane z rynku (ale 9500Pro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja 3 karta herculesa nie zadzialala , juz przy 4 potokach byly bledy w 3dmarku lol ....jade po 4-ta  :twisted:  

 

:lol:

Niemodowana wersja czyli "orginal" i jush bledy?? 8O 8O

 

A moze te 9800se ma sprawne tylko 2 potoki?? :D Wez zablokuj (jesli sie da) ktores z 2 potokow i testuj. :P rotfl :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no teraz  z tymi 9800se ATI znowu sie bawi, celowo wypuszczajac je wiedziac ze mozna jes spokojnie przerobic nawet programowo nie bawiac sie w lutowania, - coraz bardziej zastanawia mnie ich myslenie  :roll:

patrz AMD. Pewnie chodzi o to że 9800 PRO stanowią 5% totalu sprzdaży a 9800 SE mogą stanowić 30%, co przy cenie nawet o połowie niższej daje wzrost.

 

Tak jak z samochodami: mercedes i każy myśli 600 ale najwięcej sprzedaje się średniaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co mi sie nie podoba to, z punktu widzenia laika, totalny metlik w oznaczeniach, ale u konkurencji jest podobnie, wiec to 'norma'. Problemem jest tylko to, ze w zasadzie kazda linia produkcyjna jest nowsza, i troszke trudno byloby upychac np radki... radeon 8450, 8425 itp (tu patrze w strone 9000/ 9200 obecnych ;p).

 

Jesli ktos zna sie na rzeczy i kupuje nizszy model majac jednoczesnie pretensje do tego, ze nie da sie go wykrecic do poziomu wyzszego 'tylko bez tego durnego oznaczenia' to juz inna baja ;>.

 

Imho, idealistycznie 8) , handlowcy powinni rzetelnie informowac potencjalnego nabywce o tym, jak wygladaja sprawy, albo nabywca moglby (nie napisze musi ;) ) sam zorientowac sie co w trawie piszczy - przeciez wydaje swoje wlasne pieniadze (ciezko zarobione | lewe ;p ), wiec powinien sie interesowac tym, w co sie laduje.

 

Ogolnie podobaja mi sie linie nonpro - w wiekszosci wypadkow pikne do krecenia, dodatkowo w przyzwoitej cenie.

 

IMHO 9800 SE odpada, chyba ze mowimy o wersji AIW, ktora 'fartem' jeszcze moze puscimy jako pelne 9800, a takie cuda sie zdarzaja ;S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 tez do [gluteus maximus] ;) ....wymieniam te dwie wczesniej zamowione na 9800 nonpro albo pro od herculesa gdyz z "se" jest coraz gozej ,w nowych pudelkach znajduja sie juz uzywane karty (widac po slocie agp :evil: ) czyli przewaznie te ktore nie dzialaly z 8 potokami 8O

 

pozdrawiam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...