Skocz do zawartości
keiename

Promieniowanie komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze pytanie to czy masz stary monitor bo jeśli tak to promieniowanie od monitora z przodu od kineskopu wynosi ok 15-20 cm a w tych w miarę nowych to promieniowanie zaczyna się od ok 10 cm od kineskopu tak że w cale się nie musisz zabezpieczać bo chyba nie jesteś ślepy i nie wpatrujesz się w monitor z odległości 10 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem corka optykow i z tego co wiem istnieja szkla z powloka hydro-ekeltro-magnetyczna ktore chronia przed promieniowaniem z monitora. Nie sa one najtansze (ok 150zl - ale to wszystko zalezy od sprzedawcy.. zdarzaja sie duzo drozsze), ale z tego co widzialam na tescie, rzeczywiscie dzialaja jak nalezy. Problem w tym ze latwo sie dac naciac - napewno nie kupujcie takich szkiel w sieciowkach typu vision express bo mam znajomych ktorym wcisneli zwykle fotochromy jako szkla do komputera. Zdarza sie takze ze nieuczciwy sprzedawca moczy zwykle szklo na chwileczke w farbie barwiacej by przybralo charakterystyczny dla hemow zielony lub fioletowy odblask. Najlepiej radze udac sie od osoby z cechu optykow - jest wieksze prawdopodobienstwo dostania hem'a, choc tez nie wszyscy takowe posiadaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem corka optykow i z tego co wiem istnieja szkla z powloka hydro-ekeltro-magnetyczna ktore chronia przed promieniowaniem z monitora. Nie sa one najtansze (ok 150zl - ale to wszystko zalezy od sprzedawcy.. zdarzaja sie duzo drozsze), ale z tego co widzialam na tescie, rzeczywiscie dzialaja jak nalezy. Problem w tym ze latwo sie dac naciac - napewno nie kupujcie takich szkiel w sieciowkach typu vision express bo mam znajomych ktorym wcisneli zwykle fotochromy jako szkla do komputera. Zdarza sie takze ze nieuczciwy sprzedawca moczy zwykle szklo na chwileczke w farbie barwiacej by przybralo charakterystyczny dla hemow zielony lub fioletowy odblask. Najlepiej radze udac sie od osoby z cechu optykow - jest wieksze prawdopodobienstwo dostania hem'a, choc tez nie wszyscy takowe posiadaja...

Moim zdaniem te okulary to zbędny wydatek !!

Najlepiej zasadzić kasztana w komputerze (jedyną wadą takiej metody to konieczność podlewania go) !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaaaaaaaaaa wypala mi oczy.... umieram na chorobe popromienną ;) :lol:

 

Jestesmy promieniowani przez caly czas i przez wszystkie urzadzenia (komorka, tv, komp, nadajniki, i inne gofna :] )

No i RMF FM i inne qpy ;] przez twoje uszy przechodzą tysiące czestotliwości. Jakby Ci sie antena (uszy) karta dzwiekowa(czesc mozgu :D) zrabala to bys moze mogl RMFu sluchac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze sa gogle lotnicze i lapanie dobrej energii z kosmosu zamykanie jej w bananie i nasmarowanie potem tym zmielonym bananem (RAZEM ZE SKÓRKĄ!!!) calego monitora i procesora (dziala lepiej niz arctic ceramique) - wtedy jestesmy calkowicie bezpieczni -jesli tego nie zrobisz umrzesz w ciagu 2-3 godzin od wlaczenia monitora w strasznych meczarniach...

 

A tak ogolnie to meczace jest to <span style="color:red;">[ciach!]</span>lenie ze wszystko szkodzi - tlen tez szkodzi, ale jego dobre strony przewazaja zle wiec oddychac trzeba... Podobnie z kompem w dzisiejszych czasach... Jakos ludzie pracowali przy bursztyniakach przez 5-6 h dziennie i nic im nie bylo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...