Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Poco bawić się różnymi programami???? Lepiej samemu poeksperymentować.

wiesz po napiasniu tego postu w sumie stwierdizlem ze jak ktos sie interesuje akustyka na tyle ze ma swiadomosc jak duzo daje odpowiednie ustawienie kolumn, to z pewnoscia ma juz je ustawione najlepiej :)

 

ale fajnie bylo by sprawdzic jeszcze programikiem :P i np odsunac od rogu jedna z kolumn o 2 cm :D :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej kupić taniej używany sprzęt?

ja kupiłem na allegro wzmacniacz Onkyo a8230 2x40W za 280zł gra zarąbiście

no chyba że koniecznie chcesz mieć sprzęt nowy i super nowoczesny, ale piszesz że chcesz tanie kolumny - chyba że "tanie" oznacza "do 2000zł"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie na temat ale ONKYO DR-L50 za 1999 zł czy warto ???

Głównie do słuchania radia i filmów z kompa.

Jakie tanie kolumny do tego ?

czesc, z kumplem kupowalismy miesiac temu amplituner do 2000 przesluchiwalismy kilka, min sony, pioneer.... i ten Onkyo był najleprzy dla mnie jak i dla niego, a mamy rozny gust muzyczny, ponadto sprzedawca dosyc obeznany w temacie etz polacal ten model Onkyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem, juz wiem kto wspominał o kolumnach z www.akustyka.com.pl :]

 

reed ma takie! proszę o jakieś bliższe informacje, opinie :)

 

Pozdro.

Tak, mam tez zestawik z www.akustyki z subem wlacznie.

W sumie nie wiem jak je zaopiniowac jako ze akustyk ze mnie taki jak z koziej ............. trombka ;)

Mi doradzil je gostek ktory siedzi w sprzecie, zwlaszcza w kinie domowym.

Jako ze kilku moich znajomych skladalo sprzet z jego pomoca i sa zadowolnieni ja rowniez mu zaufalem.

Jestem z nich zadowolny, w sumie to nawet IMHO bez woofera by wystarczyly, ale to tylko moje odczucie, chociaz zona twierdzi ze lepiej "czuje" efekty :)

Pokoj mam 5x5 , wzmachol 5x80

Wykonanie kolumn jest IMHO bardzo dobre, jakosc dzwieku jak dla mnie jest rewelacyjna, a sluchalem juz na duzo lepszych zestawach (moze to wina mojego "blaszanego" ucha)

Reasumujac wiec : jestem bardzo zadowolony z tego zestawiku i nie wiem co jeszcze napisac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz - ze zdjec mozna tylko ocenic wyglad - i tu trzeba przyznac ze frontowe skrzynki sa naprawde duze i zajma sporo miejsca w pokoju (jezeli bedzie sie je chcialo jakos rozsadnie ustawic). No ale tak juz jest z podlogowymi - zreszta przy monitorach dochodza tez podstawki , wiec prawie wychodzi na jedno :).

Tylko ten subwoofer wyglada jakos bardzo marnie i zastanawia mnie jeden fakt:

Deklarowane (na stronie akustyka) pasmo przenoszenia frontowych Cantaro 200 wynosi : 30-22000 Hz

Natomiast subwoofer Cantaro Activ 150 : 40-150 Hz - wiec stosowanie jego jest (patrzac na parametry) zbyteczne.

Wracajac do pasma przenoszenia to taka informacja (30Hz-22kHz w zasadzie nic nie mowi, bo nie sa podane tzw "spadki na skrajach pasma"). Moze sie okazac ze np przy 30Hz spadek moze wynosic -3dB (max wartosc wg normy), jak rowniez -10dB - dzwięku praktycznie nie slychac (a praktyce naprawde dobre glosniki schodza do ok 30Hz przy minimalnym spadku natezenia).

Nadal obstawalbym przy monitorach Tannoya (najlepiej M2) do Twojego pokoju, a jak juz bardzo bedzie Ci malo basu to dokupisz z czasem sobie jakis woofer. Z tanszych (ok 1000zl) chyba liderem jest Goky SW-1000.

Ten z obrazka zupelnie mnie nie przekonuje - sluchalem cos podobnie wygladajacego, jak rowniez polskie Tonsile i w sumie wywolalo to tylko usmiech na twarzy :lol: Wspomniany Goky naprawde godny jest polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji w Listopadowym numerze "Hi-Fi i Muzyka" bedzie dolaczona specjalna plytka testowa

cyt:

"W listopadzie razem z czasopismem otrzymacie Państwo pierwszy prawdziwy polski sampler testowy. Oprócz muzyki znajdą się na nim próbki częstotliwościowe, szumy oraz materiał zarejestrowany w plenerze."

 

Bedzie mozna sobie potestowac jakie pasmo przenosi nasz zestaw i ile slyszy nasze ucho :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Tylko ten subwoofer wyglada jakos bardzo marnie i zastanawia mnie jeden fakt:

Deklarowane (na stronie akustyka) pasmo przenoszenia frontowych Cantaro 200 wynosi : 30-22000 Hz

Natomiast subwoofer Cantaro Activ 150 : 40-150 Hz - wiec stosowanie jego jest (patrzac na parametry) zbyteczne.

[...]

Moze patrzac na parametry tak wyglada, ale zareczam Ci ze stosujac go naprawde wyczuwa sie roznice, w doslownym tego slowa znaczeniu.

Myslisz ze dalem kilka stow ot tak, zeby mi skrzynka miejsce zajmowala nadaremno ? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sie wyczuwa - w koncu to dodatkowy glosnik - gdyby sie nie wyczuwalo to by byl dopiero kanal. Chodzi o to ze taki subwoofer to w zasadzie namiastka konkretnego - no offence. Wszystkie te subwoofery , ktorych pelno w marketach - dolaczane do bardzo popularnych ostatnio zestawow kina domowego to straszna tandeta. Ludziom sie wydaje ze dudni i jest fajnie, ale gdyby porownac chocby z Goky SW-1000 to od razu widac roznice w klasie. Chodzi o to zeby bas z suba nie byl rozlazly, slamazarny i niekontrolowany. Najlepsze pod wzgledem impulsu sa modele zamkniete - tyle ze traca spora czesc energii (w porownaniu do bass-reflexu), gdyz spodnia strona membrany nie promieniuje. Dlatego stosuje sie w nich glosniki o duzym skoku i mocne wzmacniacze. Proponuje posluchac w akcji np. Paradigm Servo-15 - wrazenie na cale zycie :D Moze w tym roku na Audio Show w Wawie znowu pozwola na ich prezentacje ? :).

A z tych tanszych to wlasnie SW-1000 jest chyba najlepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, bez jaj, to przeciez nie jest woofer z kinem z marketu, bez przeady.

Na pewno nie jest tojakis tam full wypas, ale taka dyskryminacja to juz przesada.

BTW , skad wiesz ze jego dziwiek jest cytuje : rozlazly , niekontrolowany i slamazarny ?? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisalem akurat o nim ale o tanszych zabawkach z marketu, jak rowniez o wspominanym Jamo (zapomnialem juz modelu). Tansze modele maja wlasnie te cech - bo wiadomo niska cena=kompromis. Ale jest Tobie sie podoba to najwazniejsze - w koncu nie kupuje sie chyba zestawu pod publike (choc niektorzy tak robia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, widac zle Cie zrozumialem.

Sam chcialem kupic zestaw glosnikow Panasonica z subwooferem, w markecie.

Na szczescie znajomy odradzil mi to i mam co mam :)

BTW, moglbys mnie oswiecic do czego jest na panelu przelacznik : PHASE ?

Nie slysze/czuje zadnej roznicy przelaczajac go z jednego polozenia w drugie :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przelaczniek fazy, ktory sluzy wlasnie do korekcji fazowej woofer/glosniki glowne.

Zmieniajac ustawienie subwoofera (w pokoju) zmieniamy relacje fazowe miedzy nim a glosnikami glownymi - to moze prowadzic do oslabiania zakresu lezacego w okolicach podzialu - dlatego optymalne ustawienie nie jest zupelnie dowolne - i tu wlasnie pomocny jest przelacznik fazy (najprostsze modele) lub plynny regulator (drozsze).

Ogolnie mowi sie o bezkierunkowosci fal niskich. Prawda jest taka ze faktycznie tony niskie rozchodza sie wszedzie, ale tylko te poniezej 80Hz. Wyzszy zakres basu wymaga w/w regulacji

Chodzi o to zeby tak wszystko zestroic, aby mialo sie wrazenie, ze bas wydobywa sie z glosnikow glownych i nie wybija poza "scene dzwiekowa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze juz temat umarl a tu - prosze :) Nice :).

Ta seria Magnata faktycznie jest kiepska - a nawet gorzej - fatalna. Slyszalem ten model , jak i model Motion 144 za ok 1,4 tys zl. i byl fatalny - zero przestrzeni, dzwiek plaski i stlamszony. Ogolnie wszystko znieksztalcone, piskliwe z zachwianymi proporcjami. Ogolnie im glosniej - tym wiekszy chaos. Goraco odradzam !!!.

 

Jesli juz koniecznie Magnata - to model Vintage 1200 (ale to ~2tys), poza tym jest tyle tanszych i lepszych do wyboru, wiec chyba nie ma sensu pakowac sie w ta firme - wszak nie jest ona jakims wielkim autorytetem. No chyba ze ktos chce miec logosa z buldogiem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ogulnie Magnata nie lubie, za ostry! A szczegolnie te niskie serie! No ale kwestia gustu....JAk ktos lubi takie żylety...

Twin co z tymi Tannoy'ami??

Szukam okazji odsłuchu tych Tannoy'i, ostatnio miałem okazje podziwiać

w akcji M2 i bardzo mi przypadły do gustu.

 

Jak się ma porównanie dzwięku M1 i M2? W czym róznice są największe?

Proszę wszystkich o opinię ( poraz kolejny ;) )

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogolnie polecam Kode maja naprawde przyzwoite kolumny wzgledem ceny.Jak ktos mieszka w wawie to warto sie do nich wybrac www.polpak.com.pl sklep moze nie duzy ale wszystko co potrzeba jest ;)sala odsluchowa tez ;) z tanszych niezla jest seria ex6 EX686T co prawda gora jest troche taka nie wyrazna (przytlumiona).. wiecej srednich i niskich .. Musze potwierdzic "potege" sw 1000 wofer ten milo mnie zaskoczyl nie spodziewalem sie tyle po nim .. szkoda ze mam drewniany dom z pusta podloga ;) najgorzej z zestawu mojego graja jamo :/ ehh porazka za 400 zl za sztuke :/ Idac klasa wyzej bardzo dobre sa melody6 (szkoda ze juz ich nie sprowadzaja:/) naprawde w cenie do 1000 zl za sztuke nic lepszego nie znalazlem a dlugo szukalem :/ niektorym moze przeszkadzac bas bo czuje sie troche jego niedosyt ale mi to nie przeszkadza wrecz przeciwnie. WKoncu wszytsko zalezy od gustu i ocena sprzetu jest bardzo ogolnikowa kazdemu bedzie co innego sie podobac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam okazji odsłuchu tych Tannoy'i, ostatnio miałem okazje podziwiać

w akcji M2 i bardzo mi przypadły do gustu.

 

Jak się ma porównanie dzwięku M1 i M2? W czym róznice są największe?

Proszę wszystkich o opinię ( poraz kolejny ;) )

 

Pozdro.

Skoro przypadly Ci do gustu M2 to i M1 pewnie sie spodobaja. W sumie po co Ci opinia innych ludzi ? - to nie oni beda ich sluchac tylko Ty. Opinia innych ludzi jest cenna, ale nie powinna byc wyznacznikiem zakupu (przynajmniej w kwestii audio). Kolega Sinus chce sprzedac swoje M1 w bardzo atrakcyjnej cenie, wiec moze ... ?

Milych zakupow i odsluchow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro przypadly Ci do gustu M2 to i M1 pewnie sie spodobaja. W sumie po co Ci opinia innych ludzi ? - to nie oni beda ich sluchac tylko Ty. Opinia innych ludzi jest cenna, ale nie powinna byc wyznacznikiem zakupu (przynajmniej w kwestii audio). Kolega Sinus chce sprzedac swoje M1 w bardzo atrakcyjnej cenie, wiec moze ... ?

Milych zakupow i odsluchow.

Zgadzam się w całej rozciągłości :)

 

Muszę gdzieś odsłuchać te M1, szukam, na mieście znalazłem tylko M2. :/

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli chcesz sobie poczytac o M1 to w numerze 1/99 Hi-Fi i Muzyka byl ich test. Jesli chcesz wiedziec to dostaly ocene 5/5 i okreslenie rewelacja :). Moze to natchnie Cie bardziej pozytywnie do odsluchow :).

 

A tak btw to troszke zrobil sie nam off-topic i wypadalo by moze zmienic nazwe - bo niby mialo byc o Tonsil Fenixach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej się do nich przekonuję, zewsząd spływają pochlebne

opinie :) Martwie się tylko o bas, ale może później dokupię jakiegoś

suba, i tu pytanko (wole wiedziec na 100%): Czy do wzmachola bez

wyjscia na subwoofer mozna podlączyć takowy? ( sub aktywny :> )

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...