Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

@benek

 

wiec co do zasilacza i jego pozyczenia do testow

to niestety nie ma szans zakupy przez internet :(

... Radeon 9100 Hercules 3D Prophet

... a gdzie to cudo dorwales :?:

kupilem na Allegro za 325zł sklep Wroclaw faktura 24m/gwar.

do niedawna byly tez w Komputroniku ale znacznie drozsze :(

ostatnia cena to 415zł

 

jesli jestesmy przy temacie zasilaczy wiec znalazlem tez na Allegro

zasilacz FORTON ATX 300W FSP BT w cenie 78zł z opcją kup teraz

ale podejrzewam iz sa to zasilacze poserwisowe (8szt.) niestety gosc

nie odbiera komorki i nie moge tego ustalic co sadzisz na temat takiego

zasilacza i jego ceny :?: :?: :?: (oczywiście jesli sa nie poserwisowe)

 

Pozd...Quest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze czym rozni sie CHIEFTEC (HPC-420-302-DF) 420W od CHIEFTEC`A (HPC-420-320-DF) 420W. Nie znalazlem tego drugiego ani tutaj ani nigdzie indziej, tylko w ofercie Actiona.

Wiecie cos na ten temat, czy nie? Mam zamiar kupic 420W Chiefteca, ale nie chce sie wpakowac w jakies badziewie, z ktorego nie bede zadowolony, tylko dlatego, ze pomyle oznaczenia.

Thx za help.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q-tec to i tak takie gówienko w złotym papierku .. a wołaja za to niewiadomo ile kasy jak za jakis Hi-End to co pisze na tych wszystkich zasilaczach ni jak nie ma sie do jakosci podzespołów i wykonania ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może sie dupli we wpisywaniu oznaczenia CHIEFTECA

dual fan wersje to ze stronki Chiefteca

 

460W/ 420W / 360W / 310W / 250W

DIM: 150 mm x 140 mm x 86 mm.

Characteristics:

Model No. Total Watts DC Outputs

PFC

Fan

 

+5V +3.3V +12V -5V -12V +5Vsb Passive Active

ATX-460-102DF 460W 45A 30A 30A 0.3A 1A 2A ˇ@ ˇ@ 2

HPC-420-302DF 420W 40A 30A 18A 0.3A 0.8A 2A ˇ@ Y 2

HPC-420-102DF 420W 40A 30A 18A 0.3A 0.8A 2A ˇ@ ˇ@ 2

HPC-360-302DF 360W 35A 28A 17A 0.3A 0.8A 2A ˇ@ Y 2

HPC-360-102DF 360W 35A 28A 17A 0.3A 0.8A 2A ˇ@ ˇ@ 2

HPC-360-202 360W 35A 28A 17A 0.3A 0.8A 2A Y ˇ@ 1

ATX-310-302 310W 30A 28A 16A 0.3A 0.8A 2A ˇ@ Y 1

ATX-310-202 310W 30A 28A 16A 0.3A 0.8A 2A Y ˇ@ 1

ATX-310-102 310W 30A 28A 16A 0.3A 0.8A 2A ˇ@ ˇ@ 1

HPC-250-202 250W 25A 28A 16A 0.3A 0.8A 2A Y ˇ@ 1

HPC-250-101 250W 25A 20A 13A 0.3A 0.8A 2A ˇ@ ˇ@ 1

 

Unique Feature:

 

High Efficiency: Low Noise and Ripple.

 

Complied with the Intel ATX 12V, 1.1V (Pentium 4)

 

Over Thermal Protection: Over Current Protection

 

Over Voltage Protection: Short Circuit Protection

 

Special Fan-M Connector (Fan Monitor Function)

 

 

a tu link http://www.chieftec.com/products/psu/PSII%20PSU.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna a raczej czy nic sie nie stanie jak w moim zasilaczu troszkę obniże obroty.

Teraz mam 1800 i słychac go troszkę szczególnie w nocy

zmniejszyc mu tak do 1300

zrobil to ktos w takim modelu jak moj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze czym rozni sie CHIEFTEC (HPC-420-302-DF) 420W od CHIEFTEC`A (HPC-420-320-DF) 420W. Nie znalazlem tego drugiego ani tutaj ani nigdzie indziej, tylko w ofercie Actiona.

Wiecie cos na ten temat, czy nie? Mam zamiar kupic 420W Chiefteca, ale nie chce sie wpakowac w jakies badziewie, z ktorego nie bede zadowolony, tylko dlatego, ze pomyle oznaczenia.

Thx za help.

Wydaje mi sie ze cos oni pokaszanili z oznaczeniami - pierwszy raz slycze o 320.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jesli jestesmy przy temacie zasilaczy wiec znalazlem tez na Allegro...

ale tylko jeden magik a Allegro umie je do konca naprawic zeby nie bylo (w pewnych sytuacjach) restartow - odsylam do

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=22884

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=29880

...

 

http://www.jscustompcs.com/power_supply/

 

luknijcie na te stronke tam mozna sobie zobaczyc i policzyc ile wasze kompy biora watów ...HEHHE

BYLO kalkulator zawyza ze glowa mala np dla sprzetu 260W potrafi wyjsc 410W 8O

 

Wiecie cos na ten temat, czy nie? Mam zamiar kupic 420W Chiefteca, ale nie chce sie wpakowac w jakies badziewie, z ktorego nie bede zadowolony, tylko dlatego, ze pomyle oznaczenia. 

Thx za help.

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=28662

i dodatkowo

 

- HPC-xxx-xx0 = dodatkowe gniazdo wyjsciowe do podlaczenia mionitora (jak w starych zasilaczach)

- HPC-xxx-xx1 = brak dodatkowego gniazda i brak "pstryczka-wylaczniczka" :-P

- HPC-xxx-xx2 = "pstryczek-wylaczniczek" :-P

 

z tego wynika ze ktos strzelil babola w opisie - zreszta tak trudno zadzwoni lub puscic maila z pytaniem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie:

co to jest aktywne pfc. mam zamiar jeszcze dzisiaj moze kupic nowy zasilacz i pam do wyboru aktywne i pasywne pfc. co daje aktywne pfc. oczywiscie chiefteca.

 

i drugie pytanie mi sie nasunelo:

z jakiego napiecie zasilany jest procesor i pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: 

co to jest aktywne pfc. mam zamiar jeszcze dzisiaj moze kupic nowy zasilacz i pam do wyboru aktywne i pasywne pfc. co daje aktywne pfc. oczywiscie chiefteca. 

 

i drugie pytanie mi sie nasunelo: 

z jakiego napiecie zasilany jest procesor i pamieci?

Zasilanie procka zalezy od mobo. Na Abicie proc ciagnie z +12. PFC odpowiada za "polepszanie" jakosci pradu wyjsciowego.

Aktywne >>> Pasywne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q-tec to i tak takie gówienko w złotym papierku .. a wołaja za to niewiadomo ile kasy jak za jakis Hi-End to co pisze na tych wszystkich zasilaczach ni jak nie ma sie do jakosci podzespołów i wykonania ..

Masz racje tylko to wlasnie na mnie zadzialalo na poczatku..bo nie sprawdzalem jego parametrow pozatym ja mam probolem z pamieciami (nie da sie wiecej z nich wydusic przy tej konfiguracji kompa) zeby go bardziej przetestowac na OC, ale zwrocilem tego Q-Teca i zamowilem Chifteca 420, ch....olera tyle dac za zasilacz, ale mysle ze dobze zrobilem bo bez tego to marne podkrecanie wyjdzie.... i przepraszam za taki falszywy "rewelcyjny" zasilacz. DOBRY ZASILACZ TO PODSTAWA :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosba do posiadaczy FSP300-60GTP made by Haszyd

dwa dni temu dzwonilem do pana Haszyda

i okazalo sie iz ma kilka sztuk tego modelu

ale dostal sygnaly od ich nabywcow o klopotach

z kompem typu "restart" , "blue-screen" i dlatego

nie wystawia ich chwilowo na aukcje stad moje pytanie...

jak wam sie spisuje ten model i czy sa z nim w/w klopoty ??

 

Pozd...Quest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=17613521 mam chrapke na ten zasilacz. na tweak town sie nim podniecaja, ale chcialbym uslyszec opienie userow. zachecila mnie cena  :D bo na siriusie za 350 chodza a tyle na zasilacz nie moge wydac. alternatywa chieftec 360 df.

gdybys sobie zadal troche trudu i poszukal to bys wiedzial ze to zwykly SIRTEC :P wiec faktycznie wybor miedzy SIRTEC'iem a SIRTEC'iem to niezla alternatywa

 

nawet na zdjeciu widac identyczne stickery na wentylatorach jak w innch SIRTEC'ach :!: tylko w wersjach XASER sa wentyle "TT" (reszty udziwnien podnoszcych moc zasilacza 420W do 480W nie znam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem sobie ostatnio zasilacz wcześniejszy to megabajt 325 W.

Teraz mam Fortona 300GTP. Fortonik po rozebraniu okazał sie naprawiany wymienione były elementy przy PFC (mostek prostowniczy i jakaś dioda).

Forton ładnie trzyma napięcia jest cichutki i zasilacz jest bardzo chłodny (komp czasami pracuje 24h/dobe).

Co do tego megabajta to podczas swojej pracy obudowa zasilacza była raczej b. ciepła. Teraz jak to wszystko rozebrałem zobaczyłem, że płytka drukowana na której są elementy stała się koloru brązowego (trochę sie przegrzała) a dławik który jest na napięciu 5V dosłownie zaczoł się palić (drut miedziany sie przegrzał zeszła z niego izolacja). Całe szczęście, że go wymieniłem bo mogło by sie to skończyć niezbyt kolorowo.

 

Moja rada lepiej kupić troszkę lebszą zasiłkę, szczególnie jak ktoś ma dużo sprzętu w kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po przeczytaniu postów o zasilaczach strach mnie obleciał i zastanawiam się nad kupnem chiefteca 360W z jednym lub dwoma wenylami.

 

Mój obecny zasilacz (Codegen 300W) to straszne badziewie,chyba najgorsze z możliwych.

Napięcia,,szczególnie ujemne przekraczają granice tolerancji +11.77,+4.94,-12.93V i -5.65V, (a to po wymianie gswarancyjnej,bo poprzedni codegen miał jeszcze gorsze napięcia) i na dodatek jest potwornie głośny,a na Tracerze 300W (który też nie jest rewelacją) miałem +11.98,+4.99,-12.3V i -5.2V.i był cichy w porównaniu z Codegenem.

Jednach aż dziw przy tych napuieciach,ale komp chodzi stabilnie.

 

Mam takie pytania::

1..czy Chieftec 360W z jednym wiatrakiem jest głośniejszy i czy gorzej trzyma napięcia od tego samego z dwoma wentylami?

2.czy ten Chieftec 360W z jednym wiatrakiem jest głośniejszy od Tracera 450W?

3.czy ten z dwoma wiatrakami wyciąga dolnym wiatrakiem powietrze z obudowy i wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>e je do tyłu drugim chłodząc tym samym dodatkowo kompa,czy tym dolnym wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>e powietrze do obudowy i nagrzewa wnętrze obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czymiał ktoś do czynienia z bezwentylatorowymi zasilaczami? - nie chodzi mi o sprzęt do ATX akutat ale raczej o minizasilacze do ITX - typu Via Epia itp. Taki zasilacz powinien mieć jak najmniejsze wymiary (dł.15 wys.6 gł.6 cm) elemanty wydzielające ciepło na skraju laminatu, tak by mozna je było przykręcić do wspólnego radiatora znajdującego się na zewnątrz obudowy... Czy wogóle ktoś coś takiego widział? (dokładnie opatrzyłem stronke www.mini-itx.com są tam podobne rozwiązania z zewnętrznymi zasilaczami do 145W ale takiego wewnetrznego nie zauważyłem :? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sobie poczytalem o zasilaczach , dobrze jest ;] ;]

Powiem tak , czesto sie nie odzywam na tym forum . zbieram te cenne informacje biore kase i ide do sklepu .

Tym razem tez tak zrobie , bo to co wyczymiam jest bezsensu ;] ;]

 

Duron 1400@2100 (10,5x200 ) , EPoX 8rda3 , 2x256 kingston (dual) , GF 2 MX ( bedzie wymieniany ) dysk WD 40Gb

 

i to wszystko na zasilaczu -----> chwila ide poczytac ;] ;] no name 230W ( ma jakies 5 lat jest ze starego kompa )

 

teraz podam napiecia w stresie :

Vcore : 1,552V --> w biosie ustawiłem na 1,6V

+5V ; 4,945 V

+12V ; 11,552V

 

Dobra powiedzcie czy mam biec do sklepu po Chieftec-a HPC-360-202

za 200 zł ? czy kupic na Allegro Fortrona - FSP300-60BT ??

 

no to tyle mialem do powiedzenia

 

[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając o zasilaczach nieźle się wystraszyłem, że mogą eksplodować pociągając ze sobą na drugi świat resztę podzespołów kompa. Tyle było napisane o tym jak zasilanie wpływa na stabilność kompa itp. A ja powiem tak : miałem zasilacz 350W Megabajt , napięć nie trzymał wcale. Były one następujące :

+12V : 12,4V do 12,76V (przez 70% czasu napięcie 12,71V)

+5V : 4,7V do 4,9V (przez 99% czasu napięcie 4,7V)

+3,3V : 3,06V do 3,12V (przez 80% czasu napięcie 3,06V)

+1,8V : 1,79V do 1,81V (przez 90% czasu napięcie 1,79V)

Odchyłki przekraczają 5% dopuszczalnej odchyłki napięć dla standardu ATX.A komp był cichutki, i stabilny jak cholera :D . Te straszenie spowodowało, że musiałem wydać cało 305 zł na nowy zasilacz Chieftec 420 W. I komp jest kurcze głośniejszy niż był poprzednio i równie stabilny co poprzednio :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...