Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

ja tu ciagle widzialem walke toppower vs. tagan a przeciez toppower chowa się przy taganie pod kazdym wzgledem.....pozatym tagan ma wiecej porduktó wiekrzy wybór i wogole...... o czym oni tam "rozmawiaja" :D hehe......

1529909[/snapback]

Po pierwsze Topower produkuje dla Tagana, po drugie nowe Topowery P6 trzymają napięcia lepiej od większości zasiłek na rynku. P5 zachowuje się pod względem napięc tak samo jak Tagany bo mają tą samą elektronikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to są słowa fachowca :) więc ja się nie kłucę :) pozdro ZenFist

1534156[/snapback]

Składamy teraz dość mocnego kompa na wakacyjne zjazdy w Gdańsku i Białowieży. Ma tam być Tagan 580W, bo taki dostaliśmy, ale jakie było moje zdziwienie, jak zmierzyłem napiecia miernikeim :blink: W stresie miał 11.72, a Topower TOP-526P5 420W miał 12.01 :D Dla mnie konkret.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

a co robicie np. ze spalonymi / uszkodzonymi / strarymi czesciami itp. ?

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co robicie np. ze spalonymi / uszkodzonymi / strarymi czesciami itp. ?

1534212[/snapback]

Nie mamy części. Uszkodzone zasilacze wymieniamy na nowe u producenta / dystrybutora. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko nie wątpie w co mówisz ale mi się zdaje że tagan ma 580 w a toppower 420 wieć kurcze to jest różnica no i jest taka sama w tych napięciach ! (tak na chłopski rozum wytłumaczenie jak by co) :) Pozdro !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do was takie pytanie który zasilacz z tych dwóch wybrać?

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18095

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16450

Nie interesują mnie żadne inne, bo wiem że każdy z Was miałby dużo do powiedzenia. Chce tylko wiedzieć który byście wybrali na moim miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o tym zasilaczu 1540620[/snapback]

Zasilacz napięcia trzymać dosyć dobrze, jednak jak to enchance - jest niestety głośny :(

 

Testowałem dzisiaj z ciekawości te nowe huntkey

 

http://zenfist.pl/z.php/products_id/163

 

Co ciekawe radzą sobie bez problemu z:

 

AMD64 4000+ @ 2800Mhz

DFI LanParty SLI-D

ATI X850XT PE

4 x Samsung 120GB S-ATA2

 

jak na zasilacz za 200pln całkiem nieźle, a napięcia jak skała :blink: . Bardzo miłe zaskoczenie...

Edytowane przez ZenFist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe radzą sobie bez problemu z:

 

AMD64 4000+ @ 2800Mhz

DFI LanParty SLI-D

ATI X850XT PE

4 x Samsung 120GB S-ATA2

 

jak na zasilacz za 200pln całkiem nieźle, a napięcia jak skała  . Bardzo miłe zaskoczenie...

:rolleyes: Czyzbi autoreklama B)

Edytowane przez dziamdziok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: Czyzbi autoreklame B)

1540703[/snapback]

Jeżeli autoreklamą jest napisanie swojej obserwacji to tak. Prawdę mówiąc nieco bałem się włączając tego kompa z HuntKey'em na pokładzie. Ale chodzi od kilku godzin obciążony Prime95 i wszystko jest OKI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie zastanawiam sie nad tymi zasilaczami:

http://zenfist.pl/z.php/products_id/156

http://zenfist.pl/z.php/products_id/124

http://zenfist.pl/z.php/products_id/166

http://zenfist.pl/z.php/products_id/97

 

halas mi nie przeszkadza. zalezy mi na stabilnej pracy. moj sprzet to A64 3000 s.939 Venice 2x512 DDR Twinmos, GF 6800 (16 6) 2 dyski twarde, dvd , dvd r. nie ukrywam ze chce troche podkrecic ten sprzet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzi dostałem pierwszy zasilacz z twojej listy (Chieftec GPS-450AA-101A). Muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony - jest bardzo cichy i trzyma dobrze napięcia ( 12V - 12,16V, 5V - 4,96V mierzone miernikiem). W prawdzie pobór mocy jest poniżej 300W, ale już niedługo przekonamy się jak radzi sobie pod wyższym obcišżeniem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wszedzie gdzie moge polecam zasilacze Chiefteca wyprodukowane przez DELTE, czyli wlasnie np. ten 450W (Chieftec GPS-450AA-101A), ale ten Aerocool tez jest spoko.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwale sie ze kupilem sobie Neotec'a Maximusa 440. Jak tylko znajde troche czasu to go podlacze i zobaczymy jak ządzi, aby rozwiac watpliwosci przyszlych forumowiczow w stylu czy warto?? itd. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem juz trochę artów na temat zasilaczy, ale nie znalazłem safysfakcjonującej odpowiedzi. Chcę sobie kupić Fortrona 300W. Patrzałem na poszczególne linie no i na linii 12V pisze 13A. Czy to nie z mało? Przeczytałem gdzieś, że minimum to 18A. Może mi ktos powiedzieć jakie karty graficznew udźwignie ten Fortron? (Jestem zainteresowany Radeon 9550 Guru, albo GeForce'em 6200. Oczywiście z OC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówi ZenFist to ten HuntKey HK-400AP wygląda bardzo obiecująco, z niecierpliwością oczekuje na jakieś testy. W związku, że cena jest bardzo atrakcyjna to myślę na wymianą swojego 2-letniego HuntKey LW-6400H Gold na nowe dziecko od HuntKey-a. Na pewno będe się cieszył ze złącza PCI-E, S-ATA oraz wtyczki 24PIN, dodatko fajnie, że kable są w oplocie... ale czy to mój jedyny zysk? Pytanie: warto, co zyskam?

 

ZenFist co myślisz? Z początku myślałem o Tagan-ie TG480-U22 ale szczerze to troszkę szkoda mi kasy skoro na horyzoncie taki wypasik... Taki HK-400AP pociągnie to co w podpisie + ew. SLI 6600GT z jakimś drugim HDD?

 

Szkoda mi tylko, że ten HK-400AP nie posiada złącza 2x PCI-E ---> 6800GT lub 7800GTX. Właśnie ze względu na mocniejsze karty moje oczy skierowały się w kierunku bardziej przyszłościowego Tagana U22: podwójna linia 12V, 2x PCI-E.

 

Sam już nie wiem...

Help!

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówi ZenFist to ten HuntKey HK-400AP wygląda bardzo obiecująco, z niecierpliwością oczekuje na jakieś testy. W związku, że cena jest bardzo atrakcyjna to myślę na wymianą swojego 2-letniego HuntKey LW-6400H Gold na nowe dziecko od HuntKey-a. Na pewno będe się cieszył ze złącza PCI-E, S-ATA oraz wtyczki 24PIN, dodatko fajnie, że kable są w oplocie... ale czy to mój jedyny zysk? Pytanie: warto, co zyskam?

Przede wszystkim zyskasz o wiele bardziej wydajny elektrycznie zasilacz. Oraz mniejsze fluktuacje napięć. W LW-6400H napięcia lubiały sobie pływaćm, tutaj zwłaszcza linia +12V jest po prostu skałą :]

 

ZenFist co myślisz? Z początku myślałem o Tagan-ie TG480-U22 ale szczerze to troszkę szkoda mi kasy skoro na horyzoncie taki wypasik...  Taki HK-400AP pociągnie to co w podpisie + ew. SLI 6600GT z jakimś drugim HDD?

Pociągnąć to i pociągnie. Jednak wszystko zależy od upodobań. Osobiście odradzam wersje U22, gdyż nie wnosi ona wiele dobrego. Bardziej trafną iwestycją IMHO jest TG480-U01. Przez jakiś czas Tagan zamawiał je z 2xPCI, ale w tym momencie stanęła im sprzedaż droższego TG480-U22 i szybko zrezygnowali z tego pomysłu :lol:

 

Szkoda mi tylko, że ten HK-400AP nie posiada złącza 2x PCI-E ---> 6800GT lub 7800GTX. Właśnie ze względu na mocniejsze karty moje oczy skierowały się w kierunku bardziej przyszłościowego Tagana U22: podwójna linia 12V, 2x PCI-E.

Zgadza się. Po prostu decydując się na SLI, HuntKey stworzyć zasilacz z min. 25A na +12V, gdyż bardzo mocne konfiguracje typu FX-55, + 2 x 6800GT pobierają miej więcej tyle i nawet po 20A (norma niskoprądowa) na każdej z +12V nie wystarczało... Ale i z tym HuntKey sobie poradził i gdzieś na gwiazdke pojawią się nowe zasilacze z serii GreenStar. Z wydajnością > 85%, gotowe na SLI i wielordzeniowe procesory.

 

Podsumowując te wypociny... :D Za te pieniądze warto/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwale sie ze kupilem sobie Neotec'a Maximusa 440. Jak tylko znajde troche czasu to go podlacze i zobaczymy jak ządzi, aby rozwiac watpliwosci przyszlych forumowiczow w stylu czy warto?? itd.

Jak NIUTI,przetestowałeś juz tej zasilacz bo tez mysle go kupiś :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w teście na PCArena.pl(zasilacz do SLI) NeoTEC Maximus 380w zajął 1 miejsce wyprzedzając Super Flower SF-480K14A, Ultra X-Connect X-ULT400P TI, oraz gościnnie Modecom 350w GTF.

BTW. zasilacze dostarczył Zenfist.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w teście na PCArena.pl(zasilacz do SLI) NeoTEC Maximus 380w zajął 1 miejsce wyprzedzając Super Flower SF-480K14A, Ultra X-Connect X-ULT400P TI, oraz gościnnie Modecom 350w GTF.

BTW. zasilacze dostarczył Zenfist.pl

1556096[/snapback]

Mało jest w Polsce recenzji zasilaczy z wyższej półki, więc postanowiliśmy wysyłać jak najwięcej. Postaramy się niebawem skonfrontować nowe Tagany Easy-Con, z Topowerami z serii P6. Będzie to ciekawy pojedynek.

Edytowane przez ZenFist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

To wszystko wyjaśnia, że tak pozwole sobie się Ciebie panie ZenFist zapytać taką rzecz gdybyś miał takie trzy zasilacze tylko do wyboru to co byś wybrał?

1st wariant: Fortron 350 HERE

 

2nd wariant: Modecom 350GTF HERE

 

3rd wariant: Chieftec 1136H

HERE

 

Oczywiście w miarę możliwości proszę o uzasadnienie wyboru takowego itp....

Prawdą chyba jest iż ten modecom jest na częściach fortrona (fsp) ?

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko wyjaśnia, że tak pozwole sobie się Ciebie panie ZenFist zapytać taką rzecz gdybyś miał takie trzy zasilacze tylko do wyboru to co byś wybrał?

1st wariant: Fortron 350  1556174[/snapback]

Co prawda nie napisałeś do jakiej konfiguracji. Ale stawiam na fortrona.

 

Hmm.... tylko kiedy bo kupna zasiłki przyszedł czas:)

1556175[/snapback]

Easy-Con będziemy mieli za kilka dni. Więc recenzja znając życie będzie online dopiero za około 2 tygodnie.

Edytowane przez ZenFist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Ok dzięki, tak właśnie myślałem. Konfiguracja nie była tutaj aż taka priorytetowa...

Fortron wg mnie to są bardzo dobre zasilacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...