Skocz do zawartości
birdman

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

Rekomendowane odpowiedzi

1st wariant: Fortron 350  1556174[/snapback]

Na bank odpada ten CHieftec, ten model to padaka. Ja tez bym obstawial Fortrona, ale cos drogo kolo sie ceni. Umnie we Wrocku na gieldzie jest on za 45zł (dokladnie ten model).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Ja myślę, że to świetny zasilacz, lecz ja bym go nie kupował, podaj jeszcze Twoją obecną konfigurację sprzętową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>>>>> BART17

 

Ja się pytałem ZenFista <_<

1556554[/snapback]

OJEJ !! B)

 

>>>>>> DZIAMDZIOK

Zasilki ThermalTake nie sa zadna rewelacja przy tej cenie. Na bank mozna znalezc duzo lepsze zasilki za mniejsza kase.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

OJEJ !!

Co chcesz przez to powiedzieć? Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak NIUTI,przetestowałeś juz tej zasilacz bo tez mysle go kupiś :rolleyes:

1553357[/snapback]

 

Qrde sorki Dziamdziok ale w miedzy czasie jak go kupilem to stwierdzilem ze zrobie sobie tez moda mojej budy :( no i obecnie sprzet mam "na kupce" :razz: i nie podlaczalem go ani nie testowalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede kupowal kompa ( nie dla siebie :cry: ) na S939 z Venice na pokładzie( możliwe OC)

Mam zamiar władować tam jeszcze 1 dysk 80 GB i 1GB ramu.

W przyszłości dojdzie pewnie jakaś mocna grafa..

Czy Tagan 380 W bedzie dobrym wyborem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede kupowal kompa ( nie dla siebie  :cry: ) na S939 z Venice na pokładzie( możliwe OC)

Mam zamiar władować tam jeszcze 1 dysk 80 GB i 1GB ramu.

W przyszłości dojdzie pewnie jakaś mocna grafa..

Czy Tagan 380 W bedzie dobrym wyborem ??

1563537[/snapback]

Tak. Zasilacz wytrzyma to bez najmniejszego problemu. Poza tym jest to najcichszy zasilacz o mocy do 400W w tym przedziale cenowym.

Edytowane przez ZenFist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastaawiam się którey z tych Szefów jest lepszy?? Mój sprzęt to Athlon64 3000+ Venice, Ati x800 no i reszta... Oczywiście chcę trochę to wszystko podkręcić, ale zależy mi też na ciszy. Kaski nie mam za dużo max 220 zł i do wyboru te dwa zasilacze...

 

Chieftec (HPC-420-302-DF) 420W

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6068

 

Chieftec (GPS-400AA-101A) 400W

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18094

 

 

Który rodzaj chłodzenia jest cichszy no i oczywiście ogólnie który jest lepszy??

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociągnąć to i pociągnie. Jednak wszystko zależy od upodobań. Osobiście odradzam wersje U22, gdyż nie wnosi ona wiele dobrego. Bardziej trafną iwestycją IMHO jest TG480-U01. Przez jakiś czas Tagan zamawiał je z 2xPCI, ale w tym momencie stanęła im sprzedaż droższego TG480-U22 i szybko zrezygnowali z tego pomysłu :lol:

Co znaczy określenie, cyt.: " nie wnosi wiele dobrego"? Czy ta seria jest jakaś trefna, gorsza pod względem V od TG480-U01? Mi zależy na 2x PCI-E, dlatego pytam...

 

Zasiłka ma być cicha, mocna ze stabilnymi napięciami oraz ze złączmi 2x PCI-E, może polecisz coś innego, Twoja alternatywa?

..........................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy określenie, cyt.: " nie wnosi wiele dobrego"? Czy ta seria jest jakaś trefna, gorsza pod względem V od TG480-U01? Mi zależy na 2x PCI-E, dlatego pytam...

 

Zasiłka ma być cicha, mocna ze stabilnymi napięciami oraz ze złączmi 2x PCI-E, może polecisz coś innego, Twoja alternatywa?

..........................

1563727[/snapback]

Tagan TG-480U22 jest głośniejszy od TG-48001 i podawane przez niego napięcia szybciej zjeżdzają w dół :/ Zauważ, że napisałem "nie wnosi wiele dobrego" a to znaczy że nie jest gorszy. Jest tylko nieznacznie lepszy i nie widze sensu dopłacać do niego takiej różnicy w cenie... Ale żyjemy w wolnym kraju :] IMHO lepszym wyborem jest Topower TOP-558P6. Podczas testów nie byłem w stanie zmusić tego topowera do odchyłu większego niż 2% od napięć wzorcowych :blink:

Edytowane przez ZenFist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagan TG-480U22 jest głośniejszy od TG-48001 i podawane przez niego napięcia szybciej zjeżdzają w dół :/ Zauważ, że napisałem "nie wnosi wiele dobrego" a to znaczy że nie jest gorszy. Jest tylko nieznacznie lepszy i nie widze sensu dopłacać do niego takiej różnicy w cenie... Ale żyjemy w wolnym kraju :] IMHO lepszym wyborem jest  1563741[/snapback]

Oki, ale jeśli Topower to który, bo z tego co widze to są dwie wersje "TOP-558P6" i "TOP-558P6 EZ-Plug" różnica w cenie dość znaczna, a z czym się dokładnie je tego "EZ-Plug"-a? Czy to tylko podpinane kable i czarna plecionka, czy coś jeszcze?

 

No i mam też pewne obawy co do dB, na horyzoncie ryzuje mi się WC i nie chcę, aby mi zasiłka za bardzo dawała popalić. W swoim mini teście w wadach napisałeś, cyt.: "Wentylator na wysokich obrotach staje się słyszalny" - tego się właśnie boję.

 

2 słowa od siebie:

 

daruj sobie tego tagana i w porównywalnej cenie zassaj tego 1563742[/snapback]

Tym swoim linkiem z "EZ-Plug" dałeś mi do myslenia... ale dzięki! :wink: Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... każdy mocno obciążony zasilacz jest słyszalny. To jak cichy będzie zależy w dużej mierze od jego mocy. Im mocniejszy zasilacz wybierzesz, tym mniej będzie obciążony i tym ciszej bedzie pracował (piszę to głównie z myślą o zasilaczach robionych przez topowera (topower, tagan, bequiet, revoltec, ocz) gdzie praca wentylatorów zależy od obciążenia zasilacza a nie temperatury w jego obudowie.

 

Co do EZ-Plug to seria ta różni się wyłącznie okablowaniem. Reszta jest identyczna.

Edytowane przez ZenFist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Posiadam zasilacz Feel, model ESP-300ATXSP4 W mojej obecnej konfiguracji sprzetowej : ECS K7S5A, Athlon 1,6+, 256 DDR Ram, Segathe Barracuda 40GB, CD-DR 52x LG, G-force 2 400MMX 32 MB + karta sieciowa, stacja dysków i inne pracuje wzorowo (oczywiście nic nie było i nie będzie podkręcane). Za kilka dni trafi do mnie jednak karta graficzna g-force 4 Titanium 4600 oraz dodatkowe 256 DDR Ramu i mam pytanie. Czy ten zasilacz to wytrzyma? Jeśli nie to na jaki powinienem go wymienić? Oczywiście mówię o zasilaczu tanim i skutecznym, który spokojnie pociągnąłby powyższy sprzęt jednak, na którego nie musiałbym wydawać grubych pieniędzy.

 

Dzięki z góry WIELKIE i pozdro !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz pewnie wytrzyma ale czy na długo.....znajac dokonania Feela-niesadze

 

na zasiłce nie warto oszczędzac - to serce kompa -krwioobieg

 

jak nawali ciagnie za soba wszystko , dlatego warto zrezygnowac z upgradeu ramu, proca itp a zainwestowac w porządną zasiłke-bedzie z tego znacznie wiecej pozytku

 

kupic raz a porządnie i miec spokoj na lata a przy okazji spac spokojnie

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym zasilaczu do powyższego (po upgrade) komputera?

 

1564533[/snapback]

na pewno dwie klasy wyzej od obecnego feela

 

tyle ze ten akurat forton to wydaje sie juz dosc leciwa konstrukcja - mysle ze dałoby sie zassac cos konkretniejszego- ile masz kasy na zasiłke ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mogę wydać 50 zł, mogę też 100, zależy mi na kupnie dobrego zasilacza, zeby dał radę z nowym sprzętem, ale chcem jak najmniej wydać, ten sprzęt nie będzie podkręcany czy nie będzie też podłączanych do niego niewiadomo ile podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszej zasilki niz ta w cenie do 100zł nie znajdziesz http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58611431 . Ja ja mam i ciagnela umnie duzo mocniejszy sprzet niz mam w sygnaturce z wzorowymi napieciami, a przy tym jest WOGOLE nieslyszalna. Ja ja kiedys kupilem za 80zł z wysylka, ale jak bym mial kupowac dzisiaj to bralbym od tego typa w ciemno, sam sie zastanawiam czy nie wziac do kompa mojego ojca, bo tam siedzi jaki Deer :D

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszej zasilki niz ta w cenie do 100zł nie znajdziesz 1565367[/snapback]

Wiesz... co do ciszy zgodzę się. Jest cicha, ale 8A na +12V to na obecną chwile samobójstwo. Już chyba lepiej wziąć HuntKey BS-300PP

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolesiowi sie cos poprostu pomylilo, zjadl 1 na poczatku. Ta zasilka ma 18A na 12V. Zreszta zobacz na tabliczce, mimo ze malo widac, to to akurat jest. Napisze mu maila, zeby poprawil. Dołączona grafika I HuntKey jednak gorszy :wink:

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolesiowi sie cos poprostu pomylilo, zjadl 1 na poczatku. Ta zasilka ma 18A na 12V. Zreszta zobacz na tabliczce, mimo ze malo widac, to to akurat jest. Napisze mu maila, zeby poprawil. 1565477[/snapback]

Pomijając fakt, że te delty to leżaki z 6 miesiączną gwarancją to faktycznie są lepsze. W delcie jedynym problemem z było trzymanie +12V pod obciązeniem ponad 250W jendak za cenę 60zł nie można za wiele wymagać ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...