Skocz do zawartości
Grzechu

KAWA - jaką pijecie? Jaką polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wręcz uwielbiam kawę zbożową jest cudowna:] no i barzdo zdrowa.

Ale nie nawidze zwykłej kawy jest okropna ochydna wrrrrr :evil: :wink:, jak można takie coś sporzywać :?.

 

P.S. A tak pozatym herbatka też jest rulezzzz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pijam wszystko i jakos nigdy nie przyzwyczajalem sie do niczego, kawa to tylko jeden przyklad, np jak palilem moglem palic w poniedzialek goldeny we wtorek sobieskie, w srode malboro, w czwartek LMy, w piatek Spike'i, kupowalem to co bylo i nigdy nie utozsamialem sie z zadna firma, zawsze ale to zawsze kupowalem to na co mam ochote i nigdy nie przeszkadzalo mi to co palilem, w granicach rozsadku oczywiscie, tzn nie lubilem np klubowych czy jakis takich, to samo z kawa, raz pije tchibo raz maxwell house, raz jacobs, raz wosebe, raz parzoną, raz rozpuszczalną, jednak rozpuszczalne odrobinę mniej lubię niż parzone

 

Generalnie dla mnie ok 6 kaw dziennie to norma :lol: Kawę pije zawsze dla przyjemnosci, wiec nie zdarza sie tak ze pije po to by nie spać, zreszta kawa przestala chyba juz na mnie dzialac, moge wypic nawet dwie i isc spac bez najmniejszego problemu. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Davidoff naprawde jest dobry mi podchodzi najbardziej bialy tylko szkoda ze troche drogi.Kawa + 2 lyzeczki cukru + smietanka to jest to co lubie.

Wczesniej sie zle wyrazilem.

Biala Davidoff lepsze ale piszac czarna mialem na mysli, ze bez mleczka, smietanki, czy innych "udziwnien" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jak w Amidze tyle że po podniesieniu nie widze łapki z dyskietką a kubek kawy, bez tego nie kontaktuje.

 

Tylko rozpuszczalną Nescafe Clasic(sie chyba tak nazywa) + oligocen+2łyżeczki cukru, lub zamiast wody samo mleko.

 

Nienawidzę Jacobsa, jakiś taki "perfumowany" jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak piłem (obecnie nie pijam) to:

Kawa tylko i wyłącznie kupowana w ziarnach - piłem kawę kenijską ze względu na dużą zawartość kofeiny (kupowana w sklepach z kawą).

Ziaran powinno się (i ja tak robiłem) mielić młynkiem ręcznym, bowiem młynek elektryczny doprowadza do przegrzewania ziaren skutkiem czego np. aromat jest mniejszy

 

Kawę parzyłem w czajniku ciśnieniowym (wyżej było jego zdjęcie).

 

Kawa minimalnie była słodzona (góra pół łyżeczki na kubek), oczywiście bez śmietanki.

 

A jeszcze dodam iż specyfiki typu pedros czy choćby nescafe ciężko nazwać kawą dobrej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda kawa jest dobra o ile nie zostanie sprofanowana smieciami typu śmietanka czy cukier, najlepsza jest fusówa z 5 łyżeczek na 0.5 l

popieram jak kawa to konkretna

spróbujcie z expresu 6-7 łyzeczek zaparzone pod ciśnieniem ok 5 bar

bez profanacji jak kolega napisał, full wypas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pije nescaffe, tchibo i czasmi Maxwell House. Szybko sie przyzwyczajam wiec mi ryba. Ale kawusia z rana przed wyjsciem musi byc :D

 

A zawsze robie tak (w dosc duzym kubku) :

1. 2 łyżeczki kawy

2. ok 1,5 cm mleka (na sciance patrzac i nigdy smietanek ani w kubeczkach ani w proszku)

3. ZERO cukru (psuje ten rewelacyjny gorzkawy smak :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam kawy nie pije bo uwazam ze smierdzi (seryjnie) a jak juz koniecznie potrzebuje kofeiny to albo jakiegos red bulla albo kofeina w tabletkach

jak sie nazywa kofeina w tabletkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...