Skocz do zawartości
Gregfan

Sapphire Radeon 9100 i pamięci?

Rekomendowane odpowiedzi

Może już było coś podobnego na forum, ale ostatnio próbowałem podkręcać swojego Sapphire'a i mam pytanie do posiadaczy tej karty: jakie macie pamięci na karcie i do ilu udało się wam stabilnie podkręcić te karty (bez stosowania modów i dodatkowego chłodzenia). U mnie są kości EtronTech i coś słabiutko się kręcą - powyżej 520 MHz pojawiają się artefakty - rdzeń idzie stabilnie do 280 MHz. Wcześniej (przed wymianą reklamacyjną) miałem taką samą kartę tylko na kościach Samsunga i było niewiele lepiej (stabilnie 280/540)! Ciekaw jestem czy użyte pamięci na karcie mają duże znaczenie przy podkręcaniu, czy może zależy to też od innych czynników... Proszę o wasze refleksje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są kości EtronTech i coś słabiutko się kręcą - Ciekaw jestem czy użyte pamięci na karcie mają duże znaczenie przy podkręcaniu,maja bardzo duze znaczenie ! ile MB ma twoja grafa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slabiutko ci to poszlo - u mnie bez radiatorkow i na standard wentylu smiga jak w podpisie - raczej moj wynik to nic rewelacyjnego a twoj jest grubo ponizej przecietnej ... :?

 

mam kosci etrontech 3.5ns

 

co to za radek ? ile mb, ile bit ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slabiutko ci to poszlo - u mnie bez radiatorkow i na standard wentylu smiga jak w podpisie - raczej moj wynik to nic rewelacyjnego a twoj jest grubo ponizej przecietnej ... :?

 

mam kosci etrontech 3.5ns

 

co to za radek ? ile mb, ile bit ?

No właśnie - jakoś cieniutko to idzie... A czy płyta główna ma jakiś wpływ na podkręcalność karty graficznej??? Sorry za to lamerskie pytanie, ale nie wiem gdzie szukać przyczyny, bo poprzedni mój Radek na samsungach też się kiepsko kręcił!

A obecna karta to Sapphire Radeon 9100 64 MB (128 bit) na kościach EtronTech - będę wdzięczny za jakieś inne sugestie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam tak samo - Sapphire 9100 64MB 128bit - stabilnie idzie na 280/520~530 :-(

A kosci mam Samsunga 4ns

 

Oczywiscie bez dodatkowego chlodzenia czy jakichs przerubek

 

Niestety jednym trafia sie lepsza karta a drugim gorsza...

Popatrzcie, co u mnie i się cieszcie 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Samsungi 4ns i kręcą się dość dobrze.

W tej chwili mam cały czas kartę puszczoną 290 core / 540 mem.

Max, ale niestabilny to na pamięciach 292,5 czyli 585MHz, a na rdzeniu 312 MHz.

 

Oczywiście mam radiatorki (alu) na memach, a na rdzeniu wiatrak 50mm. Bez radiatorków też jednak zupełnie nieźle pamiątki chodziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, ze kolega Gregfan ma ta sama karte co ja, tzn ja mam ja jako 8500LE, tez mam na etronach 4ns. I jedyne co moge o nich powiedziec to KUPA SŁONIA!! :evil: robie z nimi co moge, nawet Vmoda probowalem robic, ale cos nie dzierzyl.. :(

Max to 276!! Wyzej spada wydajnosc i pojawiaja sie artefakty... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam tak samo - Sapphire 9100 64MB 128bit - stabilnie idzie na 280/520~530 :-(

A kosci mam Samsunga 4ns

 

Oczywiscie bez dodatkowego chlodzenia czy jakichs przerubek

 

Niestety jednym trafia sie lepsza karta a drugim gorsza...

Wierzba25 - masz prawie taki sam konfig jak ja (poza prockiem oczywiście) - podaj, jeśli możesz twój wynik z 3DMarka 2001SE (u mnie jest teraz 7888 pkt.), to będę wiedział czy warto zmieniać proca.

Co do Radeona, to chyba faktycznie trafiłem na mało podkręcalną sztukę (szkoda, że już drugi raz, ale przynajmniej teraz po reklamacji stabilnie działa) i widzę, że wiele więcej już z niej nie wycisnę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 3d marku mam okolo 9000 max ale 3dmark nie jest super wyznacznikiem wydajnosci...

Czyli ponad 1100 pkt. więcej niż u mnie a różnica taktowania procesorów spora - prawie 500 MHz? Chyba zostanę na razie przy swoim duronku :)

A czym w takim razie polecasz sprawdzić wydajność kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak bez radiatorów ale z nimi to ida na 600 ale po tak godzinie grania w Ut 2003 juz widać afekty na 590 super stabilnie .No tylko ze ja mam radiatory 6 cm długie 4 cm wysokie i 2cm szerokie i 60x60 wentyl zamiast tego gówienka małego .

a rdzen na 300 idzie .Jeśli ktoś widział karte jodlastego to mam troche wieksze radiatory od niego .Zresztom niedługo będe prezentował zdjecia na forum :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś widział karte jodlastego to mam troche wieksze radiatory od niego .Zresztom niedługo będe prezentował zdjecia na forum :wink:

Tak dla przypomnienia :)

 

Dołączona grafika

 

tylko płyta główna już nie ta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ponad 1100 pkt. więcej niż u mnie a różnica taktowania procesorów spora - prawie 500 MHz? Chyba zostanę na razie przy swoim duronku :)

A czym w takim razie polecasz sprawdzić wydajność kompa?

no nie wiem - najlepiej pozycz od znajomego pozycz takiego procka :D

Czy ogolnie system przyspieszy - jaki zysk w grach (w benchmarkach gier np) i wtedy bedziesz mial najlepsze porownanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze procesor ma wplyw na wydajnosc karty , u mnie na podkreconym athlonie 1,46@1,56 radek dostal 400 pkt wiecej w 3DMarku 2001, a podkrecenie grafy 250/250@270/270 dalo jedynie 200 pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem lama w tych sprawach i chce spytac Was jak to mozliwe ze krecicie swoje karty np na 310/560 jak we wszystich programach skala konczy sie na 375/345 :? Mozecie mi wytlumaczyc co znaczy liczba przed i po / (slashu) ??

 

 

Tez mam Sapphire 9100 64 ddr

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem lama w tych sprawach i chce spytac Was jak to mozliwe ze krecicie swoje karty np na 310/560 jak we wszystich programach skala konczy sie na 375/345  :? Mozecie mi wytlumaczyc co znaczy liczba przed i po / (slashu) ??

 

 

Tez mam Sapphire 9100 64 ddr

 

Dzieki

masz zapewne karte 250/230 jednak wielu zapisuje to jako 250/460 bo pamieci dzialaja w trybie ddr czyli x2 ...

 

250 to taktowanie rdzenia

230(460) to taktowanie pamieci

 

PS. szacunek za wygrzebanie tematu a nie pisanie o takim czyms w nowym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem lama w tych sprawach i chce spytac Was jak to mozliwe ze krecicie swoje karty np na 310/560 jak we wszystich programach skala konczy sie na 375/345  :? Mozecie mi wytlumaczyc co znaczy liczba przed i po / (slashu) ??

 

 

Tez mam Sapphire 9100 64 ddr

 

Dzieki

masz zapewne karte 250/230 jednak wielu zapisuje to jako 250/460 bo pamieci dzialaja w trybie ddr czyli x2 ...

 

250 to taktowanie rdzenia

230(460) to taktowanie pamieci

 

PS. szacunek za wygrzebanie tematu a nie pisanie o takim czyms w nowym :D

Jestes WIELKI tak jak cale FORUM.... Dzieki za pomoc... Teraz juz wiem, ze to jest razy 2 :)

 

Tak zgadza sie 250/230....

 

aha jeszcze jeden problem.... Jest wentylator na radiatorze w tym radku 9100 (sapphire)... jak przykrece go to przy wlaczaniu kompa i czasami podczas pracy dziwnie brzeczy, ale jak przykrece go leciutko, na jednej srubce prawie albo poloze go na ksiazkach to chodzi normalnie... Nie wiem co to jest?? Trzeba wymienic wentylator?? Jesli tak to gdzie mozna takie cos kupic? Bo wentylator jest scisle dopasowany do radiatora (radiator w ksztalcie muszelki, miski)...

 

 

Pozdrawiam i prosze o pomoc :P :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety te karty maja to do siebie ze wentylki zaczynaja brzeczec po jakims czasie i przy wlaczeniu kompa tak do pokazania sie pulpitu chodza troszke denerwujac ... :?

 

sa 3 wyjscia :)

 

1. zignorowac to ;) wkoncu ta minute moze se pobrzeczec ...

2. zmienic wentyl ...

3. kropnac go oliwa jakas ... ( instrukcja )

 

wybor nalezy do ciebie ;)

 

sam wybralem opcje nr. 1 - i tak jak przychodze z uczelni wlaczam kompa ide sie potem dpiero wylac ;) wiec to brzeczenie odbywa sie gdy nie ma mnie w pokoju :lol: - potem uspokaja sie i juz jest wsjo wporzadku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety te karty maja to do siebie ze wentylki zaczynaja brzeczec po jakims czasie i przy wlaczeniu kompa tak do pokazania sie pulpitu chodza troszke denerwujac ... :?

 

sa 3 wyjscia :)

 

1. zignorowac to ;) wkoncu ta minute moze se pobrzeczec ...

2. zmienic wentyl ...

3. kropnac go oliwa jakas ... ( instrukcja )

 

wybor nalezy do ciebie ;)

 

sam wybralem opcje nr. 1 - i tak jak przychodze z uczelni wlaczam kompa ide sie potem dpiero wylac ;) wiec to brzeczenie odbywa sie gdy nie ma mnie w pokoju :lol: - potem uspokaja sie i juz jest wsjo wporzadku :)

tylko w trakcie pracy co jakis czas tez tak jest :? Jak wymienic wentylek to na jaki? moze jakis wiekszy :?: :twisted: a poza tym gdzie mozna takie cos kupic?? i jakiej firmy polecasz?

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...