Skocz do zawartości
Gumis

RADEK 9800 NON-PRO CZY PRO ,CO LEPSZE DO PODKRĘCANIA ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To mój pierwszy post na tym zacnym forum,wiec witam wszystkich.

 

Mam 1400 zl na grafe i zamierzam sobie kupic jakiegos radka 9800 i odnosnie tego mam pare pytań :

 

1.Moge kupic za ta kwote Herculesa 9800 NON PRO na gwarancji lub cos z allegro ale jakiejs nieznanej mi firmy 9800 PRO bez gwarancji.Co wybrac ?

 

2.Zamierzam karte zmodować i wgrac nowy bios w przypadku 9800@ 9800 pro ,zdjac wiatrak i zalozyc zestaw ARCTIC COOLER VGA SILENCER i go podciagnac.Jak zdemontowac wiatrak z karty ?

 

3.Czym rozni sie wersja pro od non-pro,czy sa jakies roznice poza taktowaniem ?Moze sa inne slabsze pamięci na nonpro ,jak to jest ?

 

4.Wiem ,ze najlepsze pamięci do krecenia ma samsung,jak poznac po kodzie na pamieci która to wersja ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze w tym przypadku bym kupil non-pro z powodu gwarancji. Te rzeczy sie przewaznie nie psuja ale nigdy nic nie wiadomo. Co do roznicy miedy pro a non-pro to jedynie pamiec je rozni. Pierwsze wersje non-pro jakie wszedly na rynek mialy dokladnie taka sama pamiec jak pro wersja takze za nizsza znacznie cene mogles miec karte ktora bez problemu mogla osiagnac te same wyniki co jej drozszy kuzyn. Niestety teraz non-pro maja gorszej jakosci pamiec i nie masz sie co ludzic ze bedziesz w stanie ja podkrecic tak bardzo jak pro.

 

tak w nawiasie...witamy na forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, ja wczoraj dostalem 9800np od His-a z tym ICE-Q, mial przyjsc taki pro, ale jakas pomylka w siriusie no i mam nonpro 500zl taniej... jedyna obawa to te pamiatki - jak do konca ustawie kompa (system itp) to sie pobawie i zobacze ile pojdzie na pamieciach, w razie czego karta wraca do siriusa a ja biore pelne pro (chociaz gostek cos mowil ze tych hisow pro na razie nie maja. A jak jest z ramem na hercach 9800 non pro? tez 3,3ns teraz czy dalej takie jak w pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, ja wczoraj dostalem 9800np od His-a z tym ICE-Q, mial przyjsc taki pro, ale jakas pomylka w siriusie no i mam nonpro 500zl taniej... jedyna obawa to te pamiatki - jak do konca ustawie kompa (system itp) to sie pobawie i zobacze ile pojdzie na pamieciach, w razie czego karta wraca do siriusa a ja biore pelne pro (chociaz gostek cos mowil ze tych hisow pro na razie nie maja. A jak jest z ramem na hercach 9800 non pro? tez 3,3ns teraz czy dalej takie jak w pro?

Gratuluje karty,sam zamierzałem ja kupic ale 2000zl to juz nie na moja kieszen.

 

A jak z tymi oznaczeniami na pamieciach samsunga?Jak poznac która to wersja ?

 

Mial ktos przypadek,ze karta mu padła,są jakieś serwisy w wawie w polsce gdzie mozna naprawic radka,pytam tak wrazie czego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj His 9800 nonpro Ice-q poszedl: core na 432, powyzej zaczynaja sie arty w mother nature, ram na 330 (660ddr), powyzej tez arty. Z corem moglbym zyc, bo calkiem ladnie imho, ale ten ram :( . Nawet do pro nie chce dociagnac. Mysle czy by go nie wymienic, sa jeszcze jakies 9800np na pamieciach 2,86ns?? Bo mysle powaznie o doplaceniu i wzieciu wersji pro 8) jak ze wszystkim nonpro taka kiszka na ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj His 9800 nonpro Ice-q poszedl: core na 432, powyzej zaczynaja sie arty w mother nature, ram na 330 (660ddr), powyzej tez arty. Z corem moglbym zyc, bo calkiem ladnie imho, ale ten ram  :( . Nawet do pro nie chce dociagnac. Mysle czy by go nie wymienic, sa jeszcze jakies 9800np na pamieciach 2,86ns?? Bo mysle powaznie o doplaceniu i wzieciu wersji pro  8)  jak ze wszystkim nonpro taka kiszka na ram.

Jestem posiadaczem Herculesa 9800non pro zmodowanego na PRO....poprzez wgranie BIOSU od PRO.....zamontowałem VGA Silencera i karta (na coodzień) śmiga mi na ustawieniach Radeona XT 415/730......jak do tej pory wyciągnąłem z niej 465/740 dalej już sie boje.....Poprzednio mialem Radeona 9800Pro od PowerColora i niestety karta poszła z dymem ....wiec chyba wiadomo jakiego wyboru masz dokonac ...

Hercules 9800non pro.......z latwoscia zmodujesz go na PRO <wgarnie BIOSU od PRO>

i jeśli będziesz miał dobre chłodzenie to spokojnie suwakami wykręcisz go na XT albo jeszcze wiecej…… Pocyztaj

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=49338&highlight=

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=50255&highlight=

 

a bedziesz wiedzial jakiego wzboru dokonac.....pozatym pocztaj podpisy tych osob ktorzy maja Herculesa 9800 non pro.....zaden nie narzeka....prawie kazdy wyciaga 18.000 w 3DMarku01 i 6.000+6.500 w 3DMarku03.....a są osoby ktorym udaje sie wykrecić tego radka dużo wyżej niz zwykłem śmiertelnikom tzn 480 rdzen i 760-800 pamiec...co dla mnie jest poprostu kosmiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj His 9800 nonpro Ice-q poszedl: core na 432, powyzej zaczynaja sie arty w mother nature, ram na 330 (660ddr), powyzej tez arty. Z corem moglbym zyc, bo calkiem ladnie imho, ale ten ram  :( . Nawet do pro nie chce dociagnac. Mysle czy by go nie wymienic, sa jeszcze jakies 9800np na pamieciach 2,86ns?? Bo mysle powaznie o doplaceniu i wzieciu wersji pro  8)  jak ze wszystkim nonpro taka kiszka na ram.

Pewnie masz infiniona ram 3.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa jeszcze jakies 9800np na pamieciach 2,86ns??

Hercules 9800 NonPro, Sapphire 9800 non pro, oraz chyba PowerColor 9800 non pro.......ale z Herculesem jest trudna sprawa....aby sprawdzic na jakich jest pamieciach bo ma radiatorki.....podobno jest jakis patent aby to sprawdzic bez ich zdejowania......nie pamietam musialbys poczytać....ktos pisać że w jednej wersji pamieci są gorace a w drugiej są letnie tylko nie wiem ktore pamieci jaką mają temperature.....szukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo rdzen dosc ladnie do 405 dochodzi a memorki 660 :evil: insyfony 3.0ns , chlodzenie vga silencer+miedziane radiatorki Na memory chyba bede musial jakies mody napiecia zapodac bo zmieniac karte na innego 9800/pro to bezsens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Herc 9800 nonpro kreci sie spokojnie do tego co w podpisie...

Max co wycisnalem (choc z malutkimi kropeczkami w "Mother Nature" i sloniach) to 480/700 - link do 3dmarka 2003 w podpisie

Pamieci najwyrazniej nie 2,86ns ale nie wymieniam karty, bo podoba mi sie bardzo i nie warto chyba zylowac jej dla tych kilku(nastu) MHz'ow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...