Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników, Na wstępie dodam że dopiero dołączyłem do grona korzystających z forum. Moje pytanie dotyczy myszek dla graczy A4Tech z serii Bloody. Otóż interesuje mnie jedna z modeli "V" a mianowicie V7. Moje zapytanie dotyczy co różni tą myszkę od A4Tech Bloody V8 i która sprawowałaby się lepiej. Dodam że jestem graczem "wielogałęziowym", grywam w różne gry - lecz ostatnio najczęściej jest to CS:GO i w gruncie rzeczy na tym skupiam swój zakup. Ostatnią informacją jest również dążenie do zakupu nowej podkładki (prawdopodobnie Steelseries QcK Frost Blue). 

Liczę na opinie osób mających pojęcie na temat o którym jest mowa. Jestem otwarty na propozycje innych myszek (nie z hejtami na tą serię której dotyczy temat) z odpowiednim uzasadnieniem, recenzjami itp.

Z góry dziękuję bardzo za rzetelne i rzeczowe wypowiadanie się! :)

 

PS. Nie liczę na odpowiedzi typu "ma więcej DPI" i różni się wyglądem.

Dołączona grafika

Edytowane przez GieQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale prawda jest taka ze wlasnie rozni sie wygladem i rozmiarami. Też stalem przed tym wyborem i jedzie juz do mnie V7.

 

Wysłane z mojego GT-I9300

Edytowane przez rrG73JH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :)
Z góry przepraszam jak nie w tym temacie zadaje ale dobra :P Mam pytanie. Przymierzam się do kupna podkładki do SS Sensei i mam do Was pytanie. Jaka jest najlepsza podkładka do tej myszki w cenie 40-50zł? Co myślicie o Razer Sphex? Troche przeraża mnie grubość tej podkładki, ale to taki szczegół :P

Edytowane przez mlynos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś Gigabyte Force M9 ICE?

 

Moja G700 właśnie padła. Mycha musi być duża dla praworęcznego, wysokość powyżej 4cm i bezapelacyjnie bezprzewodowa. Nie grywam już w żadne fps więc bezkompromisowość nie jest tu atutem.

W zasadzie głównie do Diablo i RTSów.

 

Razer Orochi 2013 wydaje się niska (wymiary też poniżej 4cm) i dla obu rąk więc pewnie niezbyt wygodna...

Gigabyte Eco600 ?

Logitech G700s ?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się bawiłem ostatnio g700s i chyba właśnie ją sobie kupię. Wprawdzie ma trochę za dużo przycisków pod kciukiem, ale idzie się przyzwyczaić. No i fast scroll - jak się zacznie używać to potem ciężko bez tego. :)  Z Gigabyte'a miałem w łapie M8600 i też niczego sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G700s w zasadzie nie różni się od mojej padniętej G700 a z jakichś marketingowych powodów jest sporo droższa. Poza tym jest całkiem solidna a te przyciski zupełnie nie przeszkadzają.

 

Może na tego Force M9 ICE się zdecyduję (chyba że ktoś coś więcej napisze). Jest tania w razie co będzie jako zapasowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sporo droższa? Obecnie różnica ceny to ok 30-40zł. A i sama cena G700s też pójdzie jeszcze w dół, tak jak i było z ceną poprzedniczki. Co do różnic, to podobno trochę poprawili te przyciski G (nadal ciężko czasem wyczuć ich wciśnięcie, ale jest z tym już lepiej) i dali nowy sensor (ADNS-9800 lub 9808). No i dużo recenzentów chwali nową powłokę na wierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa kupiłeś tę mysz GA M9 Force Ice? Kiedyś też zastanawiałem się nad zakupem, ale kilka niepochlebnych recenzji zniechęciło mnie. Eco 600 to jednak lowend. 

G700 długo Ci służyła?

Rynek nie rozpieszcza nas dużą ilością pełnowymiarowych bezprzewodowych myszy, niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnej Razera...

 

No może jeszcze DA 2013 i podkładke Goliathus Speed bo im się udały.

 

 

jak byście mieli wybierać to którą myszkę polecacie do gier fps i mmo?

razer taipan

razer naga

razer DA 

 

Taipan odpada bo ma słaby sensor. Naga to bullshit, kopia o wiele lepszej G600. Razer DA to już lepszy produkt, ale też zależy jaka wersja, 2013 jest najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeszukuje juz cały internet na zagranicznych jak i polskich forach i dalej nie mogę znaleźć odpowiedzi.

 

Chcę pierwszy raz w życiu kupić myszke która będzie miała więcej niż LPM i PPM.

 

Mam na wydanie gdzieś 250zł (jeżeli opłaca się dołożyć te może dołożę).

 

Myszka ma być do wszystkich gier, ale głównie strzelania. Używam palm grip. Najlepiej jakieś dodatkowe przyciski i może być bezprzewodowa, światełka też mogą być. Patrzyłem na Performance MX, G700, Roccat Kone Pure, Logitech G502, Corsair Vengeance M65. Teraz nie wiem co wybrać :(

 

Logitech mają słabe opinie oprócz G502, która jest bardzo polecana na zagranicznych forach. Roccat ma światełko a corsair fajnie wygląda.

Edytowane przez M.C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa kupiłeś tę mysz GA M9 Force Ice? Kiedyś też zastanawiałem się nad zakupem, ale kilka niepochlebnych recenzji zniechęciło mnie. Eco 600 to jednak lowend. 

G700 długo Ci służyła?

Rynek nie rozpieszcza nas dużą ilością pełnowymiarowych bezprzewodowych myszy, niestety...

Tak kupiłem ją. Działa, nie jest tak precyzyjna jak G700 i zdecydowanie nie ma tak dobrego radia jak Logitech ale tragedii nie ma. Widziałem gorsze i to na kablu. Czy jest dla maniakalnego gracza - na pewno nie. Ale dla okazyjnego spokojnie wystarczy. Na duży plus bateria ma wytrzymać nawet kilka miesięcy a nie 7-8h grania ;)

Ergonomia stoi na dobrym poziomie a materiał w dotyku sprawia dość solidne wrażenie. Zupełnie inne niż jak się na nią spojrzy z bliska ale też cena jest tu odpowiedzią.

 

Co do G700 ożyła po paru dniach od mojego poprzedniego posta i działała do przedwczoraj. Po czym znów zaczęła skakać po ekranie (znaczy kursor ;))

Ponownie wrzuciłem do szuflady i śmigam na M9 Force Ice. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podkladka pod razera da 2013, nie z materialu. Kwota 50-70zl. Mam qck i gdy troche sie zabrudzi to mysz swiruje..

 

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję nowej myszki, do gier i do pracy. Najrozsądniejsze cenowo wydają się a4techy, ale która lepsza to ciężko wybrać. Cena w okolicach 50zł, jak będzie trochę drożej a znacznie lepiej to też może być. Obecnie mam a4techa, który po 10 latach zaczął powoli umierać, ale i tak sporo wytrzymał dlatego ta firma stoi dla mnie na 1 miejscu.

Ta wygląda nieźle:

http://allegro.pl/laserowa-mysz-gamingowa-a4tech-bloody-v4-prezent-i4421793507.html

 

Jest warta swojej ceny?

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nabyłem mysz Zalman MZ-401R nazwaną dumni przez producenta gamingową, jeszcze dzisiaj wrzucę swoje opinie.



Jest warta swojej ceny?

 

Zdecydowanie warta swojej ceny. Ale lepiej wziąć wersję z odblokowanym Core3 lub wersję z metalowymi ślizgaczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nabyłem Bloody V4a z odblokowanym Core3 i 4.  Pierwsze wrażenia wow niebywały stosunek jakości do ceny. Moja stara X7 718BK jest sporo gorsza pod każdym względem. Jednak żałuję że nie kupiłem wersji V4m z metalowymi ślizgaczami zamiast tego sprzętowego no recoila. Na standardowych ustawieniach core 3 faktycznie jest mniejszy odrzut o 30%. Przypuszczam że jakby napisać własne makro np pod AK47 i wgrać do myszy to można by osiągnąć ponad 50% mniejszy. Ale wole jednak nie używać tego tylko włączyć sobie core 1. Wtedy są dodatkowe 3 górne przyciski do oprogramowania. Oprogramowanie Bloody bardzo mocne i dobrze zrobione. Myszka jest dość mała długość/szerokość/wysokość to 116/64/38. Polecam szczerze wersję V4 dla ludzi o małych i średnich dłoniach. Bardzo mało na rynku myszy do palm gripa dla ludzi o mniejszych dłoniach imo rodzynek w takim segmencie. Jak będę miał czas to napiszę jakiś mini test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moja zasłużona mysz powoli się sypie i szukam czegoś nowego. Głównie do pracy w Cadzie i 3D.

Co byście polecili? Nie mam wygórowanych oczekiwań, aktualnie używam A4Tech X7 (zg 760) i jestem zadowolony. Proszę o doradzenie, swoje typy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecna myszka: Logitech M100
Chwyt: Fingertip grip

Szukam: myszki do 300zł, do gier typu League of Legends, Battlefield'y i Counter Strike'y. Fajnie jak ma bajery typu LED'y (kolory-16mln).Myszka powinna mieć raczej maximum 12,5-13cm, kontrola nad nią to podstawa. Myszka ma wytrzymać więcej niż 4-5 lat ( nie jak w przypadku Razer'ów po gwarancji = DOWIDZENIA )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moja zasłużona mysz powoli się sypie i szukam czegoś nowego. Głównie do pracy w Cadzie i 3D.

Co byście polecili? Nie mam wygórowanych oczekiwań, aktualnie używam A4Tech X7 (zg 760) i jestem zadowolony. Proszę o doradzenie, swoje typy ;)

 

Jak jesteś zadowolony to może kup taką samą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecna myszka: Logitech M100

Chwyt: Fingertip grip

Szukam: myszki do 300zł, do gier typu League of Legends, Battlefield'y i Counter Strike'y. Fajnie jak ma bajery typu LED'y (kolory-16mln).Myszka powinna mieć raczej maximum 12,5-13cm, kontrola nad nią to podstawa. Myszka ma wytrzymać więcej niż 4-5 lat ( nie jak w przypadku Razer'ów po gwarancji = DOWIDZENIA )

 

Może Log G9s? Jestem o tyle skłonny polecać logitechy, ponieważ używam ich od ponad 20 lat i jeszcze żadna nie wytrzymała mniej, niż kilka lat (obecnie mam M705 i nową g700s - poprzednia g7 dostała dwukliku dopiero po 6-ciu latach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam problem z niedawno zakupioną myszką Logitech G602 (Osobiście uważam że jest to najlepsza myszka jaką miałem a było ich sporo :P) ale nie o tym chcę rozmawiać, problem polega na tym że myszka wybudza sama matryce w laptopie :| zaznaczam że w każdym jakiego posiadam.

 

Wygląda to tak lap jest ustawiony aby wygasił matryce po 5min bezczynności i tak się dzieje ale gdy jest podłączona G602 do lapa co 10,15,20 min różnie wybudza matryce, pomimo że nikt myszy nie rusza może być nawet do góry nogami, najlepsze jest to że w X-KOM wymienili mi mysz bez problemu na drugą sztukę która robi identycznie to samo :|

 

Starałem się wykluczyć wszystkie ewentualności jakie przyszły mi do głowy bo nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na mój problem i zastanawiam się czy X-KOM ma wadliwą serię tych myszek czy po prostu ten typ tak ma.

 

1. Zadzwoniłem na pomoc techniczną Logitecha aby uzyskać więcej informacji ale tak jak się spodziewałem nikt konkretnie nie był w stanie mi powiedzieć czy to normalne zachowanie.

2. Komputery testowe na Windows 8.1 Pro x86/x64 wszystkie dostępne aktualizacje.

3. Wyłączono wszelkie opcje wybudzania klawy myszki wifi eth itd...

4. Bez znaczenia czy było zainstalowane oprogramowanie Logitecha czy też bez.

5. Obie myszki były z Firmware 4700.0010 podniosłem je do 4700.0012 bez rezultatu.

6. Na początku myślałem że myszka robi to tylko w trybie oszczędzania baterii niestety w wysokiej wydajności to samo.

7. Podkładki jak i podłoże zmieniane.

8. Mysz w różnych konfiguracjach czułości.

9. Sam odbiornik w lapie z wyłączoną myszką nie wzbudza matrycy.

 

Osobiście jestem ciekaw czy dzieje się tak samo u Was czy faktycznie trafiłem dwa razy na wadliwy model bo nigdzie nie spotkałem się z takim przypadkiem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka mysz byscie polecili do wszelkiego rodzaju zastosowan z naciskiem na FPS, do 300zl ?

 

Glownie zastanawiam sie nad Corsair M65 FPS i Roccat Savu. Nie powiem, wyglad tez jest odrobine wazny no np. nie trawie Razerow. Mysz trzymam "na pajaka", jezdzi  po padzie qCK Mini.

 

Obecnie uzywam Logi MX518, ale czas na zmiane bo juz sie ostro wytarla powloka gumowana pod palcami z obu stron no i zmienil bym na cos nowszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz dobrą listę sensorów: http://www.test-gear.pl/sensor/

Ja bym ci radził coś o podobnym kształcie do mx518, będzie najłatwiej się przestawić.

 

Czyli G400 albo g502.

Ksztalt gryzonia chcialbym wlasnie zeby byl inny bo po dluzszych sesjach boli mnie palec serdeczny. Opieram go na krawedzi gornej mx518. Dlatego chetnie przetestuje cos nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od wielu lat mam Razera DeathAddera pierwszej serii, ale od kilku dni zaczyna w nim szwankować LPM, raz działa raz nie i trzeba ponowić kliknięcie, a w gra jest to strasznie irytujące. Dlatego postanowiłem poszukać nowej myszy dla siebie. Czy nowe produkty Razera nadal są w miarę ok jakościowo czy to już nie to samo co parę lat temu? Chcę na mysz wydać 200-250 zł, myślałem nad SteelSeries Rival albo właśnie nad DeathAdderem 2013. Lub całkiem coś innego jeżeli ktoś by polecił coś fajnego i sprawdzonego w tej cenie, myszka typowo do fpsów, CS, Cody. Bf :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...