Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie zakupiłem sobie myszke Revoltec Light Precision 800DPI (http://www.swistak.pl/aukcje/1074004.html cos jak to). Podpiolem przez przejsciowke do ps/2 i wszycho extra. Jako ze ze mnie maniak Fpp, odpalilem Q4. Wszystko super, dopoki.. no własnie! Za kazdym razem, jak leciutko oderwe mysz od podkladki, kursor umyka mi do gory. Jako ze przez ostatnie pare lat siedzialem na kulkowej, ten fakt mnie bardzo zdziwil, gdyz bardzo czesto "skacze mycha" by skorygowac jej pozycje na podklace ;). Ba, koledze ktory ma optyczna (ale inna niz moja) wszystko dziala normalnie. Nie wiem czemu tak sie dzieje. myslalem ze laser nie jest az tak czuly.. co radzicie, moze cos z pokladka? a moze podlaczyc pod usb ? czy ktos mial takie problemy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie zakupiłem sobie myszke Revoltec Light Precision 800DPI (http://www.swistak.pl/aukcje/1074004.html cos jak to). Podpiolem przez przejsciowke do ps/2 i wszycho extra. Jako ze ze mnie maniak Fpp, odpalilem Q4. Wszystko super, dopoki.. no własnie! Za kazdym razem, jak leciutko oderwe mysz od podkladki, kursor umyka mi do gory. Jako ze przez ostatnie pare lat siedzialem na kulkowej, ten fakt mnie bardzo zdziwil, gdyz bardzo czesto "skacze mycha" by skorygowac jej pozycje na podklace ;). Ba, koledze ktory ma optyczna (ale inna niz moja) wszystko dziala normalnie. Nie wiem czemu tak sie dzieje. myslalem ze laser nie jest az tak czuly.. co radzicie, moze cos z pokladka? a moze podlaczyc pod usb ? czy ktos mial takie problemy? :)

Po pierwsze masz bardzo kijową i odradzaną przez wielu mysz ;) Po drugie podłączanie optyka przez PS2 i uważanie się za maniaka fpp jest chyba zaprzeczaniem samemu sobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe czy zrobił ktoś moda jakiejś lepszej myszki dodając tam skaner linii papilarnych :> np takie coś. Oczywiście ta myszka jest do [gluteus maximus] ; /

A wogóle sam taki czytnik ile może kosztować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe czy zrobił ktoś moda jakiejś lepszej myszki dodając tam skaner linii papilarnych :> np takie coś. Oczywiście ta myszka jest do [gluteus maximus] ; /

A wogóle sam taki czytnik ile może kosztować?

 

Łoł takiej drogiej z czytnikiem to jeszcze nie widziałem :) Są poniżej 100zł myszki z czytnikami :) Więc same czytniki zbyt drogie też nie są ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze masz bardzo kijową i odradzaną przez wielu mysz ;) Po drugie podłączanie optyka przez PS2 i uważanie się za maniaka fpp jest chyba zaprzeczaniem samemu sobie ;)

To zalezy. PS2 ma defaultowo 200Hz, a USB tylko 125. A np w windows2000 nie dziala programik do zwiekszania czestotliwosci USB (do 1000hz). Nie twierdze ze sie jakos nie da, ale jak sie komus nie chce bawic to standardowe USB jest gorsze niz ps2 :wink:

A mysz rzeczywiscie do pupy. Jedyna jej zaleta jest chyba wyglad (tym sie kieruje wiekszosc klientow), ale na zywo tez nie jst tak rewelacyjnie.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem przez bardzo krótki czas tej myszki i powiem że jest masakrycznie... słaba. Gubi i jest nieprecyzyjna. A wygląd IMO brzydki tak samo jak świecąca klawiatura revolteca. Te tribale są kijowe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech sami jestescie do pupy! ;)

Słuchaj, to Ty powiedziałeś że jesteś maniakiem FPP, a kupiłeś myszkę, która poza wyglądem (rzecz gustu, mi się nie podoba...) absolutnie nic sobą nie prezentuje... Poziom wykonania jest tragiczny, użyte podzespoły tak samo... Jej osiągi to dno... I jak widzisz to nie tylko moje zdanie ale także wielu innych (ja także się nią bawiłem przez 3-4dni). Wystarczy w necie poczytać opinie...

 

Więc proszę Cię, nie pisz że to my jesteśmy do pupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy. PS2 ma defaultowo 200Hz, a USB tylko 125. A np w windows2000 nie dziala programik do zwiekszania czestotliwosci USB (do 1000hz). Nie twierdze ze sie jakos nie da, ale jak sie komus nie chce bawic to standardowe USB jest gorsze niz ps2 :wink:

A mysz rzeczywiscie do pupy. Jedyna jej zaleta jest chyba wyglad (tym sie kieruje wiekszosc klientow), ale na zywo tez nie jst tak rewelacyjnie.

Port PS/2 zgodnie ze spec pracuje w 2 trybach - podstawowy 100Hz i przyspieszony 200Hz - wiele zależy od myszy, jedne pracują jako 100 (realnie 95) inne jako ~200 ale każdą można zmusić do szybszej pracy niż 100 podobnie jak USB da się zmusić do więcej niż 125 (realnie 124).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego ps2 200hz to chodzilo mi juz o przyspieszony (opcja w mouseware) tryb. Zeby na USB takie cos zrobic potrzebny jest odzielny soft ktory nie dziala narazie pod win2k - tyle. :wink:

tzn chodzilo ci o częstotliwość probkowania czy o zwiększ precyzje wskaźnika ???

mialem ustawone probkownaie na 100 i zwikszylem na 200.jak moge sprawdzic roznice ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze apropos plaskich klawiatur. Chyba nie bylo o TYM modelu. Tylko na niemieckich serwisach o tym jest. Cena z 45 ojro.

 

SpeedLink Ultra Flat Metal Keyboard

 

Dołączona grafika

A tu jest aluminiowa (dostępna od dawna zresztą):

http://www.shift.sklep.pl/index.php?t=w&id=1347&idk=5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn chodzilo ci o częstotliwość probkowania czy o zwiększ precyzje wskaźnika ???

mialem ustawone probkownaie na 100 i zwikszylem na 200.jak moge sprawdzic roznice ??

Mowimy o czestotliwosci pracy portu. Nie zwieksza to precyzji (nawet 1000hz) ale czas reakcji o ile sie nie myle. Tak ze na 1000hz jest 1ms, a na 200 nie pamietam, ale proporcjonalnie mniej niz na 125 (usb standard).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze apropos plaskich klawiatur. Chyba nie bylo o TYM modelu. Tylko na niemieckich serwisach o tym jest. Cena z 45 ojro.

 

SpeedLink Ultra Flat Metal Keyboard

 

[imq]http://www.hardwarelabs.de/bilder/projects/speedlink_ultra_flat_metal_keyboard/small/LED.jpg[/imq]

O kurcze :blink:. Ladna, mam pytanko, czy ta klawiatura jest dostepna tylko w Niemczech, czy ktos juz zauwazyl ja w Polsce :?:

Lub czy ma ktos mozliwosc jej sprowadzenia (czesto przebywa na terytorium Niemiec) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze :blink:. Ladna, mam pytanko, czy ta klawiatura jest dostepna tylko w Niemczech, czy ktos juz zauwazyl ja w Polsce :?:

Lub czy ma ktos mozliwosc jej sprowadzenia (czesto przebywa na terytorium Niemiec) :?:

a przeczytalbys post piaskoona troche wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że warte wspomnienia o nich ...

Z tego co wiem dostepna tylko X-708 w Polsce (?).

Moze ktoś widział, miał mozliwość uzywanie jej (moze inne z serii), no i w ogóle gdzie mozna kupić X-710 lub X-718 i ewent ceny. Na Allegro jest do kupienia X-708 za ok 75+koszty przesyłki.

link na A4tech seria X7:

http://www.a4tech.com/en/product1.asp?CID=102&SCID=103

 

Mile widziane opinie, wrażenia, jakie to to jest duze, waga ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestes super - 33 podstrony ...

Ale Panie Szanowny i Uczynny Kolego czytałem je i szczątkowe informacje o tych myszach - jeżeli mozna nazwać wspomnienie ze takowe istnieją, MAJĄ SIĘ POKAZAĆ, że na razie dostepna jest X-708 (i to w duzej mierze na allegro raczej) i również pytania czy ktoś wie czy i gdzie mozna kupić X-718.

Nikt nie wspomniał o zaletach, wadach (ktos wspomniał ze mu sie nie podoba design - no chyba ze to są wg Ciebie informacje na temat funkcjonalności mysz) i nikt własciwie ich jeszcze nie widział.

Wg Ciebie mam se poczytac ten topic, gdzie wszystko jest napisane o serii X7 - więc w skrócie opisałem Ci co tam na 33podstronach przez dwa lata jest napisane o TYCH myszach ...

 

edit - no jeszcze test azjatycki i porównanie X-708 do 510 i 518 logitecha ...

Edytowane przez eMeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam x708 i musze przyznać że za tą cene nie kupisz lepszej myszki przesiadłem sie z microsofta i jest spora różnica na pewno warta swojej ceny co do produktów z wyższej półki to nie moge porównać bo nigdy nie kupowałem myszy za więcej niż 100 zeta :)

Edytowane przez popomistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam x708 i musze przyznać że za tą cene nie kupisz lepszej myszki przesiadłem sie z microsofta i jest spora różnica na pewno warta swojej ceny co do produktów z wyższej półki to nie moge porównać bo nigdy nie kupowałem myszy za więcej niż 100 zeta :)

Z jakiego Microsofta się przesiadłeś? Z IE 4.0 może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@popomistrz

a jak ergonomia, jest mniejsza niz SWOP80 (sprawia wrażenie zgrabniejszej i mniejszej)? Miałeś porównanie do logitecha 510 czy 518, czy kierowaleś sie ceną ?

Do innych, standardowych celów mysz sprawuje sie dobrze?

 

Topic przeniesiony tutaj - OK. Ale i tak uważam ze seria ta zasługuje tez na swój topic - nie taki "smieszne" tematy sa zakładane i jest tez OK.

Choć z drugiej strony jezeli tu go przeniesiono to swiadczy o docenieniu tej serii A4TECH ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...