Skocz do zawartości
malarz84

Problem z 3dMark2001-em i animacja ... !!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem (PC jak w opisie). przed podkreceniem (1800) odpalalem 3dMaRK2001i bylo Ok, po podkreceniu (2000) mam mniej punktow i animacja nieraz skacze .... (150 Mhz x13.5 vcore 1.7v, ramy 100% zynchronicznie 150Mhz) ... slyszalem ze to cos z timingiem .... prosze o jakas rade ... !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem (PC jak w opisie). przed podkreceniem (1800) odpalalem 3dMaRK2001i bylo Ok, po podkreceniu (2000) mam mniej punktow i animacja nieraz skacze .... (150 Mhz x13.5 vcore 1.7v, ramy 100% zynchronicznie 150Mhz) ... slyszalem ze to cos z timingiem .... prosze o jakas rade ... !!

Przydałoby sie sprawic lepsze chłodznie dla chipsetu i pamiątek

Zaniż timingi w biosie ! Daj wyższe wartości! Lub daj niższe wartości !! 2/6/2/2 to już zalezy, ale daj na poczatku 2/6/2/2 i nie dawaj pamieci na 400 !! tylko 333 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura proca to 46-48 stopi mam 3 temperatury w Moterboart monitor 5, 1 to CPU 2 to chyba Chipset jest 40-41 stopni a 3 ma 25 stopni mysle ze to plyta .... temperatura jest ok chyba, Chipset jest nVidi 2 ... !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura proca to 46-48 stopi mam 3 temperatury w Moterboart monitor 5, 1 to CPU 2 to chyba Chipset jest 40-41 stopni a 3 ma 25 stopni mysle ze to plyta .... temperatura jest ok chyba, Chipset jest nVidi 2 ... !!

Zmień timingi w biosie !

Najpierw daj 2/6/2/2 albo podobne a póznej jak nie pomoze daj wyzsze wartości, może tez grafa ci nie wyrabiac juz, GeForce 2 400MX to rasczej w obecnej chwili kiepska grafa i nie warto krecic proca dla gier bo to nic nieda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ... karta jest Dupna nie da sie ukryc :)) nie krece juz wiecej ..... zostaje tak jak jest albo nawet przejde to orginalnych ustawien ..... mam jeszcze 1 pytanko w zaden sposob nie moge ustawic 166mhz moze byc od 100 plynnie do 160 ale nie moge 166 nie mowiac juz o 200 bo sie bios nie odpala .... co to moze bycc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ... karta jest Dupna nie da sie ukryc :)) nie krece juz wiecej ..... zostaje tak jak jest albo nawet przejde to orginalnych ustawien ..... mam jeszcze 1 pytanko w zaden sposob nie moge ustawic 166mhz moze byc od 100 plynnie do 160 ale nie moge 166 nie mowiac juz o 200 bo sie bios nie odpala .... co to moze bycc??

Raczej komp sie nie odpala chyba ? Wina proca najwidzocxzniej trzeba bby vcore dac wyzsze albo wina pamieci ! daj wyzsze parametry timingow i sprobuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to ze ci sie komp nie łacza to wina procesora tez mam 2200+ na 0A i leci 13.5x147 lub 12x166 lub 11x180 a wiec zawsze koło 2000 to jest max dla tego procka. Zwieksenie napiecia o 0,5v daje mi fsb wyzsze o 4 MHz. Mam vulcano 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ja rprobowalem na wszystkie strony zeby osiagnac 166 i nic ... podnosilem napiecie do 1.8 .... robilem co sie da i nic .... a widzialem ze krecili tego proca na ok 2400 .... udalo mi sie podkrecic do 2.2 ale pracowal bardoz nie stabilnie ... !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...