Skocz do zawartości
Qdlaty

Sapphire 9800Pro Help :(

Rekomendowane odpowiedzi

Ludziska mam dziwny problem mam sapphira 9800pro 128 przez okolo 2,5 tygodnia chodzil spox na 415/365 czyli XT :) az pewnego dnia wlaczam akurat AvP2 i wszedzie artefakty nic nie zmienialem nic nie isntalowalem i takie cos :( mam na na rdzeniu zwykle chlodzonko na pamieciach z przodu karty ( wiszace w doł :) ) BGA TweakMonstery a na gornych Revolteca takie duze miedziane cos a la flowery zmniejszylem na standardowe ustawienia gpu i pamiatki a artefakty dalej sie pojawiaja po oklo 5 minutach grania pomocy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatory nic nie dają przy takiej karcie i podkręcaniu

 

Nie zapobiegniesz przegrzaniu karty na zwykłym chłodzeniu.

 

W twoim przypadku mógł się odlutować jakiś element i z tego są artefakty !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jezeli by tak bylo to artefakty by bylo zawsze i od razu jak kompa wlacze a sa tylko po jakgdyby rozgrzewaniu karty czy mozlwie aby rozne rodzaje radiatorow ( odprowadzaja rozne ilosci ciepla ) to powodowaly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jezeli by tak bylo to artefakty by bylo zawsze i od razu jak kompa wlacze a sa tylko po jakgdyby rozgrzewaniu karty czy mozlwie aby rozne rodzaje radiatorow ( odprowadzaja rozne ilosci ciepla ) to powodowaly ?

Przecież piszesz, że karta sypie na standardowych ustawieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymek chodzi mi o to ze artefakty leca dopiero kiedy pogram jakis czas i grafa zwieszka temp. dlatego watpie zeby sie cos odlutowalo bo juz w winie przy starcie by sypalo a teraz pytam czy to moze byc wina roznego odprowadzania ciepla z pamieci tzn. z jednej strony mniejsze a z drugiej wieksze radiatorki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymek chodzi mi o to ze artefakty leca dopiero kiedy pogram jakis czas i grafa zwieszka temp. dlatego watpie zeby sie cos odlutowalo bo juz w winie przy starcie by sypalo a teraz pytam czy to moze byc wina roznego odprowadzania ciepla z pamieci tzn. z jednej strony mniejsze a z drugiej wieksze radiatorki....

nie masz racji mały. w 2d karta nie wykorzystuje 1/10 z tego co ma zainstalowane jeśli idzie o pamięć. Poza tym w 3D temp. są spoooro wyższe. Piszesz że efek artefaktów następuje dopiero po jakimś czasie grania. To potwierdza tezę przedpiścy - że może coś się odlutowało, odpada (ale jeszcze nie odpadło do końca), lub po prostu coś się stało z materiałem termoprzewodzącym. Stawiam na to że albo radiator na procku karty się poruszył - i jest luźny, albo coś z radiatorami na pamięciach. Dalsze użytkowanie takiej karty może spowodować trwałe uszkodzenia i ... niestety koniec gwarancji (jak się sprzedawca uprze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UUU Panowie smucicie mnie a co do radiatorow to trzymaja sie dobrze a sprawdzilem od razu czy cos z tym wentylkiem sie nie zwalilo, zdjolem go calego tego gluta wytarlem :) zarzcucilem AC 5 pod niego zalozylem a radiatorki trzymaja sie na thermopoxie :( to co teraz radzicie ? Bo ida do mnie kolejne 4 BGA Tweakmonstery i prawdopodnie jeszcze dzisiaj je zaloze na grafe, a jezeli nie pomoze to czym najlepiej usunac thermopox zeby nei bylo sladow ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D :D Hiehie mialem racje to brak wywazenia w chlodzeniu pamieci zdjolem radiatorki i dziala spox jak dostane drugie 4 OCZ BGA to zarzuce je a plz CZYM USUNAC Z ALU THERMOPOX !!!! i z PAMIECI TEZ ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UUU Panowie smucicie mnie a co do radiatorow to trzymaja sie dobrze a sprawdzilem od razu czy cos z tym wentylkiem sie nie zwalilo, zdjolem go calego tego gluta wytarlem :) zarzcucilem AC  5 pod niego zalozylem a radiatorki trzymaja sie na thermopoxie :( to co teraz radzicie ? Bo ida do mnie kolejne 4 BGA Tweakmonstery i prawdopodnie jeszcze dzisiaj je zaloze na grafe, a jezeli nie pomoze to czym najlepiej usunac thermopox zeby nei bylo sladow ???

zapodaj na grafe 1 albo 2 wentyle :)

i zobacz czy benda artefakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...