Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że pojawia się masa tematów dotyczących właśnie tej karty, założyłem topic w którym będziemy zajmować się wszytkim co z nią związane.

Temat zostaje przyklejony i jednocześnie zaznaczam, że aby ta operacja miała sens to każdy nowo założony temat o tej karcie będzie zamykany...

 

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

 

:arrow: Inne/starsze tematy o Radeonie 9700:

 

Radki 9700 za 950 zł

 

Radeon 9700@9800 i Omegi

 

Radeony 9700 'build by ATI' do niczego ?

 

Radeon 9700 - RATUNKU właśnie go kupiłem!!!!

 

RADEON 9700 128/256bit/8pot....... SIRIUS czy KOMPUTRONIK

 

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

 

:arrow: Jak wgrać BIOS Herculesa 9700pro?

Potrzebny będzie nam do tego program flasciach!ący, plik biosu oraz dyskietka.

 

1. Ściągamy program flasciach!ący atiflash :arrow:

http://www.3dchipset.com/files/bios/ati/fl...sh/atiflash.zip

2. Ściągamy potrzebny nam BIOS od herculesa 9700pro :arrow:

www.republika.pl/xor/hercules.bin

3. Program flasciach!ący oczywiście wypakowujemy, następnie wkładamy dyskietke do stacji A :lol: , formatujemy ją nie zapominając zaznaczyć "kopiuj pliki systemowe".

4. Po sformatowaniu dyskietki dorzucamy do plików systemowych program flasciach!ący wraz z resztą plików oraz plik biosu.

5. Uruchamiamy ponownie komputer, w BIOSie ustawiamy start z dyskietki, po przejściu procedur startujących powinniśmy dostać do ręki wiersz poleceń.

6. Wpisujemy

atiflash -f -p 0 hercules.bin

Możemy też zrobić backup starego BIOSu za pomocą komendy:

atiflash -s 0 nazwastaregobiosu.bin

(tam jest "zero" nie litera alfabetu O)

7. Czekamy, po wgraniu biosu restart i cieszymy się z radeona 9700pro w naszym systemie :lol:

 

Oczywiście całą tą operacje robicie na własną odpowiedzialność, nie odpowiadam za skutki niepoprawnego wgrania BIOSu, choć myśle że to nie może się nie udać 8)

 

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

 

:arrow: Gdzie znajdę BIOSy do "Radków"?

http://www.3dchipset.com/bios/ati/various/index.php

 

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

 

:arrow: Gdzie znajdę oryginalny BIOS do R9700 by Komputronik :-]?

TUTAJ

 

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

Podziękowania dla xor'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd zassać oryginalny bios do R9700Non Pro? Głownie chodzi mi o oryginalny do tych Radków z Komputronika....

Jak chcesz, moge Ci wyslac na maila wyciagniety z mojego 9700 (z Siriusa, ktory go wzial z Komputronika (ma nawet naklejke... :lol:) - teraz jade na biosie z 9700pro. A moge sie zapytac po coz Ci on ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mam tego Radka z komputronika. Na standartowym chlodzeniu szedl tylko 305/305, zalozylem silencera i idzie narazie 344/303 [ pamieci bez radiatorow ] - pozniej polece wyzej z rdzeniem.

 

Jest sens wgrywania biosu od 9700 PRO ? Chyba musialbym go modyfikowac, bo pamieci przy 310 wywalaja artefakty, przy 305 czasami ;/ Obnizalem taktowanie pamieci i lecialem wyzej z core, wyzsze wyniki w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mam tego Radka z komputronika. Na standartowym chlodzeniu szedl tylko 305/305, zalozylem silencera i idzie narazie 344/303 [ pamieci bez radiatorow ] - pozniej polece wyzej z rdzeniem.

 

Jest sens wgrywania biosu od 9700 PRO ? Chyba musialbym go modyfikowac, bo pamieci przy 310 wywalaja artefakty, przy 305 czasami ;/ Obnizalem taktowanie pamieci i lecialem wyzej z core, wyzsze wyniki w moim przypadku.

Mi szedł bez żadnych modyfikacji na 380Mhz Core i 330Mem. aha i miałem spore problemy z rasowaniem na oryginalnym biosie. Po wgraniu odblokowanego zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mam tego Radka z komputronika. Na standartowym chlodzeniu szedl tylko 305/305, zalozylem silencera i idzie narazie 344/303 [ pamieci bez radiatorow ] - pozniej polece wyzej z rdzeniem.

 

Jest sens wgrywania biosu od 9700 PRO ? Chyba musialbym go modyfikowac, bo pamieci przy 310 wywalaja artefakty, przy 305 czasami ;/ Obnizalem taktowanie pamieci i lecialem wyzej z core, wyzsze wyniki w moim przypadku.

Mi szedł bez żadnych modyfikacji na 380Mhz Core i 330Mem. aha i miałem spore problemy z rasowaniem na oryginalnym biosie. Po wgraniu odblokowanego zero problemów.

Oryginalny wywalał się przy podniesieniu taktowań za pomocą radedita i wgrania zmodyfikowanego biosu. Bios od Herca 9700 Pro RULEZ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny wywalał się przy podniesieniu taktowań za pomocą radedita i wgrania zmodyfikowanego biosu. Bios od Herca 9700 Pro RULEZ :D

Skad zassac ten BIOS? I czy ktos moze podrzucic linka gdzie z opisem jak go wgrac i zrobic jakas dyskietke ratunkowa w razie niepowodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest bardziej opłacalne kupienie 9700pro czy 9800. Fakt faktem 9800 jest ciut ciut wolniejszy ale za to łatwo sie podkręca do taktowania 9800pro i wtedy juz jest duzo szybszy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Oryginalny wywalał się przy podniesieniu taktowań za pomocą radedita i wgrania zmodyfikowanego biosu. Bios od Herca 9700 Pro RULEZ :D

Skad zassac ten BIOS? I czy ktos moze podrzucic linka gdzie z opisem jak go wgrac i zrobic jakas dyskietke ratunkowa w razie niepowodzenia?

http://www.ocfaq.com/softmod/bios.php

 

Poszukaj bo na forum jest big topic jak wgrać biosa.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest bardziej opłacalne kupienie 9700pro czy 9800. Fakt faktem 9800 jest ciut ciut wolniejszy ale za to łatwo sie podkręca do taktowania 9800pro i wtedy juz jest duzo szybszy !

9800 jest lepszy od 9700Pro, ogólnie bardziej opłacalne jest kupienie non Pro bo wychodzi bardziej ekonomiczniej cena/potencjał oc/wydajność.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oplacaloby sie wymienic tego R9700 z komputronika + VGA silencer na 9800se@PRO ?

 

Za ile moglbym sprzedac tego Radeona z silencerem i gwarancja ok. 22 miesiecy ? Karta idzie 360/303. Wieczorem sprobuje wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh chcialbym poczekac, ale mam 2 dni na zastanowienie sie.

 

To jest PowerColor 9800se@pro ver. BOX, w srodku jest tomb raider to za niego bym wzial z 30 zl :) Juz jakies koszty mniej ;]

 

Tato tez sie rzuca, ze dopiero co kupilem karte ( 2 miechy temu ) i bylem taki zadowolony i juz chce zmieniac o_O A ciagnie mnie do tej karty, z 9700 mialbym juz w sumie spokoj na wiecej, ale doloze te 50-100 zl i bede miec spokoj na wiecej :) ...

 

Chcialbym za zestaw tak z 900-950 zl zeby nie dokladac znow tak duzo do nowej karty ... jest szansa sprzedac za tyle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze troche na temat ;)

udalos sie komus sciagnac cooler z karty radeon 9700 pro firmy powerocolor( (na pcb od 9800 , oznaczenie R97-C3G)?

rozpialem dwa kolki i nic, trzyma sie jak cholera

nawet po pracy jak jest cieply nieda sie go ruszyc o mm

radiator zamiast operac sie na shimie, to jest sfrezowazny i do rdzenia przyklejony jakims twardym klejem jakby

niechce na sile drzec zeby z rdzeniem czasem nie wyciagnac :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze troche na temat ;)

udalos sie komus sciagnac cooler z karty radeon 9700 pro firmy powerocolor( (na pcb od 9800 , oznaczenie R97-C3G)?

rozpialem dwa kolki i nic, trzyma sie jak cholera

nawet po pracy jak jest cieply  nieda sie go ruszyc o mm

radiator zamiast operac sie na shimie, to jest  sfrezowazny i do rdzenia przyklejony jakims twardym klejem jakby 

niechce na sile drzec zeby z rdzeniem czasem nie wyciagnac :-)

Mialem ten sam problem z R9700 z komputronika, gdy montowalem Silencera.

 

Metoda: Skieruj strumien ciepla suszarki na radiator i grzej tak ok. 10 sekund. Poruszaj nim, jak nie zejdzie to jeszcze 5 sekund i pozniej odejdzie spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam R9700 z komputronika (3.7ns). założyłem Arctica i radiatory na BGA. Wykręciłem 363/640. Chciałbym mieć więcej na pamięciach jednak nie mam żadnego doświadczenia w drut-modach.

 

Czy cierpliwe i życzliwe osoby którym udał się drut-mod na tych modelach Radka mogą opisać czy gra jest warta świeczki biorąc pod uwagę osiągnięte rezultaty a ryzyko zepsucia karty.

 

NIe mam doświadczenie w lutowaniu. Czy jest ktoś chętny do zmodowania mojego Radka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem R9700 z Komputronika i są na nim pamięci Hynix 3,6ns.

Czy jeżeli wgram BIOS od Radka 9700 Pro z pamięciami Samsunga, to mogę coś zepsuć?

Ja wgralem bios od herca 9700pro z nieznanymi pamieciami i wszystko smiga, przygotuj dysk ratunkowy na wszelki wypadek. Na 99% nie powinno sie nic stac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@M3sj4sh

watpie zebys tyle wyczesal. ja dostalem 975,- za r9700@418/310 [bez radiatorow] + vga silencer + 4 radiatory miedziane coprawda od kumpla ale i tak wiele wiecej bym nie dostal.a to bylo jakis miech temu , poza tym ostatnio na allegro widzialem r9800pro za 1100!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam R9700 z komputronika (3.7ns). założyłem Arctica i radiatory na BGA. Wykręciłem 363/640. Chciałbym mieć więcej na pamięciach jednak nie mam żadnego doświadczenia w drut-modach.  

 

Czy cierpliwe i życzliwe osoby którym udał się drut-mod na tych modelach Radka mogą opisać czy gra jest warta świeczki biorąc pod uwagę osiągnięte rezultaty a ryzyko zepsucia karty.

 

NIe mam doświadczenie w lutowaniu. Czy jest ktoś chętny do zmodowania mojego Radka?

Chyba v-moda.A wiele nie daje-na forum jest temat BYCZY o 9700 i tam ktoś robił i wiele mu to nie dało.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko tamten R9700 ma słabe pmięci, hmmm ale warto sprubować po zmodowaniu moja grafa fruwa 420/780 i ciągnie 5k w 3Dmarku2k3

 

moim zdaneim ryzyko zepsucja jest żadne o ile wie się, co się robi.....

trzba pamiętać też o zapodaniu lepszego chłodzenia, sam silencer nie wystarczy bo on nie chłodzi pamięci, moim zdaniem jest to marne chłodzenie jak na ta cenę, lepszym rozwiązaiem jest kupno procesorowego miedzianego coolera i przystosowanie go do pracy z gpu :twisted: aluminiowy można przykleić, te coolery rozmiar radiatora bodejże 60 pasuja idealnie ale miedz to już bym na śróby dał :] z wiadomych powodów :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam R9700 z komputronika (3.7ns). założyłem Arctica i radiatory na BGA. Wykręciłem 363/640. Chciałbym mieć więcej na pamięciach jednak nie mam żadnego doświadczenia w drut-modach. 

 

Czy cierpliwe i życzliwe osoby którym udał się drut-mod na tych modelach Radka mogą opisać czy gra jest warta świeczki biorąc pod uwagę osiągnięte rezultaty a ryzyko zepsucia karty.

 

NIe mam doświadczenie w lutowaniu. Czy jest ktoś chętny do zmodowania mojego Radka?

Mam to samo radek+arctic i rdzen poszedl spokojnie na 410 a pamieci (nawet z miedzianymi radiatorami) nie pojda wiecej niz 644.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam R9700 z komputronika (3.7ns). założyłem Arctica i radiatory na BGA. Wykręciłem 363/640. Chciałbym mieć więcej na pamięciach jednak nie mam żadnego doświadczenia w drut-modach. 

 

Czy cierpliwe i życzliwe osoby którym udał się drut-mod na tych modelach Radka mogą opisać czy gra jest warta świeczki biorąc pod uwagę osiągnięte rezultaty a ryzyko zepsucia karty.

 

NIe mam doświadczenie w lutowaniu. Czy jest ktoś chętny do zmodowania mojego Radka?

Ja nie robiłem nic ale mój kolega ma tą kartę i zrobił moda ! idzie na 380 spoko do 440(artefakty) na proc (cooler titan od proca, tylko po piła modzie) a do tego pamiątki (słabe bo słabe) grzeją na 700mhz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...