Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

czy zrobil ktos v-moda (vdd i vmem) 9700 pro opartego o pcb 9800 ??

mam 9700 pro opartego o pcb 9800 z pamieciami hynixa 2.8 ns

przy pomiarze napiecia gpu mam 1,5 V

(http://www.fastlanehw.com/reviews.php?acti...revid=74&page=4)

na pamieciam mam 2.95 V ( wiem ze fabrycznie moga chodzic do 3.05V).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz czekam na 9700 i myślę, że jak karta do mnie przyjdzie to na 90% jeszcze w tym tygodniu zrobię v-moda.  :D

Czekamy wszyscy z niecierpliwością, bo wspomniany przeze mnie przykład powyżej może nie czynić reguły :wink: Napisz mi kiedyś historię 9500/v-mod - "zginęła" od niego?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy da się jakoś zwiększyć napięcie na samych pamięciach? - Karta z komputronika z Silencerem i OCZ Alu na RAMach idzie mi na 410/650 a przy kręceniu wyżej pamięci pojawiają się małe artefakty (pojedyncze błyskające polygony, ale jednak). Z taktowania rdzenia jestem zadowolony i nie chciałbym mu napięcia podwyższać, bo i tak jest mocno ciepły, ale RAM możnaby trochę pomęczyć. Wiem, że z tych Hynixów 3.6 wiele się nie da wyciągnąć (i tak przekraczam ich specyfikację - 555MHz) ale słyszałem, że ludziom udało się je puszczać nawet na ok 690...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mecze moj rdzenik, narazie 378 ;] Pamieci ani rusz wiecej niz 305 :/

 

Ale mam pytanie. Karte krece Riva Tunerem i w nim nie moge ustawic wartosci co do 1 mhz, tylko najezdzam np. na 380 a on obniza na 378, dam 383 to jest 388 ... U Was tez tak jest ? Z pamieciami to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowie ktos na moje pytanie ? ;]

 

Ale mam pytanie. Karte krece Riva Tunerem i w nim nie moge ustawic wartosci co do 1 mhz, tylko najezdzam np. na 380 a on obniza na 378, dam 383 to jest 388 ... U Was tez tak jest ? Z pamieciami to samo.

 

Jednak nie zmieniam karty narazie ;] Moim celem bylo przekroczyc 17000 i udalo sie. Dalem FSB 202, CPU INTERFACE: ENABLED i wynik podskoczyl o ponad 0,5 tysiaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowie ktos na moje pytanie ? ;]

 

Ale mam pytanie. Karte krece Riva Tunerem i w nim nie moge ustawic wartosci co do 1 mhz, tylko najezdzam np. na 380 a on obniza na 378, dam 383 to jest 388 ... U Was tez tak jest ? Z pamieciami to samo.

To normalka - ja podkrecam RadLinker'em i tez skokowo (co kilka MHz'ow) mozna zmieniac:

core: 324 > 330 > 337 > 344 > 351 .....

mem: 290 > 297 > 303 > 310 > 317 .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Radeona 9700 pro made by HIS, pamiątki Samsunga 2,8ns

założyłem na niego Volcano 10( nie nadaje się na Bartona 2500)

na pamiątki założyłem radiatory Cu Ocz.

Stabilnie wykręciłem:

core - 382Mhz

mem- 701Mhz

Temperatura rdzenia mierzona przyklejonym term.od tyły rdzenia wynosi:

spczynek - 32-36 stopni

stres - 48-52 stopnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie przygladam od dluzszego czasu tej dyskusji i juz bylem prawie zdecydowany na kupno radeona 9700 ale zobaczylem na allegro oferte sprzedazy radeona 9800SE@9800PRO za 1100 zl i chcialem sie zapytac czy oplaca sie dac te 200 zl wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie przygladam od dluzszego czasu tej dyskusji i juz bylem prawie zdecydowany na kupno radeona 9700 ale zobaczylem na allegro oferte sprzedazy radeona 9800SE@9800PRO za 1100 zl i chcialem sie zapytac czy oplaca sie dac te 200 zl wiecej?

Szkoda, ze sie nie zdecydowales 2-3 dni wczesniej, bo bys go kupil za 980 zl.

 

Sam mialem wymieniac, ale chcialem zobaczyc co potrafi moja karta, a moim celem bylo przekroczyc 17000 ;] I udalo sie, nie zmieniam karty.

 

Ta karta moze byc ciut przyszlosciowym rozwiazaniem, ale ja bym poczekal do wejscia nowego procesora ATI. Wtedy ceny powinny pojsc jeszcze w dol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja raczej nie bede czekal poniewaz moj GF 1 juz jest niestety troche starawy i najnowsze gry za bardzo nie chca chodzic:) Jeszcze nad tym pomysle moze ale napewno do konca miesiaca albo na poczatku przyszlego kupie cos opartego na Radeonie 9700 badz 9800:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam, ze teraz to jest to najlepszy wybor w tym przedziale cenowym ;] Oczywiscie mozesz tez znalesc cos na allegro [ 9700PRO, 9800 itd. ] w nizszych cenach [ tez 900-1000 ] , ale wiekszosc jest niestety bez gwarancji.

 

Chyba wczoraj byla znow promocja w komputroniku .... Radki byly za 9 bomb i wysylka gratis ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz czekam na 9700 i myślę, że jak karta do mnie przyjdzie to na 90% jeszcze w tym tygodniu zrobię v-moda.  :D

mogł bys podac jakis link do Vmoda? Bo ja jutro odbieram karte :twisted: I mam zamiar troche ja poprzerabiac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz czekam na 9700 i myślę, że jak karta do mnie przyjdzie to na 90% jeszcze w tym tygodniu zrobię v-moda.  :D

mogł bys podac jakis link do Vmoda? Bo ja jutro odbieram karte :twisted: I mam zamiar troche ja poprzerabiac :D

Proszę:

http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...erclocking.html

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zanim zrobisz v-moda wyzdrowiej, bo ci się będą ręce telepotały  :lol:  

Ja robie go jutro, zobaczymy co się będzie działo...

:lol: :lol: Ja jakos w przyszlym tygodniu... Albo znajomego poprosze aby mi zrobil.. ostatnio wlutowal mi gniazdo do monitora do plyty glownej ze zintegrowana grafa wiec z tym sobie chyba tez poradzi :) Jestem ciekawy jake da efekty u Ciebie ten Vmod... Chlodzenie bede mial tego zalmana duzego radiatorki na pamieciach i 2 wiatraki 80x80 chyba styknie co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam, ze teraz to jest to najlepszy wybor w tym przedziale cenowym ;] Oczywiscie mozesz tez znalesc cos na allegro [ 9700PRO, 9800 itd. ] w nizszych cenach [ tez 900-1000 ] , ale wiekszosc jest niestety bez gwarancji.  

 

Chyba wczoraj byla znow promocja w komputroniku .... Radki byly za 9 bomb i wysylka gratis ;]

Kupiłem wczoraj tego Radka i wcale nie była wysyłka gratis bo i tak 11zł za Servisco naliczyli :(.Ale powiedzieli że następnym razem wysyłka gratis będzie.Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam, ze teraz to jest to najlepszy wybor w tym przedziale cenowym ;] Oczywiscie mozesz tez znalesc cos na allegro [ 9700PRO, 9800 itd. ] w nizszych cenach [ tez 900-1000 ] , ale wiekszosc jest niestety bez gwarancji.  

 

Chyba wczoraj byla znow promocja w komputroniku .... Radki byly za 9 bomb i wysylka gratis ;]

Kupiłem wczoraj tego Radka i wcale nie była wysyłka gratis bo i tak 11zł za Servisco naliczyli :(.Ale powiedzieli że następnym razem wysyłka gratis będzie.Zobaczymy.

Hehe. Ja zamawialem jak byly za 950 i wysylka gratis. Kontakt z gosciem realizujacym moje zamowienie niemozliwy. Na ani jednego maila nie odpisal. Dopiero ten gosc co "czeka na moje pytania" odpowiedzial, ze jesli zamawialem wtedy, to wysylka bedzie gratis.

 

Ja im napisalem, ze jak dolicza cos za przesylke to nie odbiore i tyle. Widocznie poskutkowalo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety,ja dzwoniłem do gościa ale już kartę wysłali.Coś szybko ;).W każdym razie zapewniał mnie żebym się przypomniał przy następnej przesyłce,podał numer zamówienia i wtedy wysyłka gratis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oplacaloby sie wymienic tego R9700 z komputronika + VGA silencer na 9800se@PRO ?

 

 

A gdzie można kupić VGA silencer i czy jest wystarczająco wydajny żeby schłodzić R9700@PRO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można kupić VGA silencer i czy jest wystarczająco wydajny żeby schłodzić R9700@PRO?

Po co ci silencer? Przecież kręcąc temperatura podwyższa się o znikome wartości. Dokręcić karte do poziomu 9700pro to nie problem. Dopiero V-mod i kręcenie karty do poziomu 9800pro<xxx>9800Tx wymaga lepszego chłodznia. Jak dla mnie zbędny wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak dla mnie zbędny wydatek.

Ale oryginalny wiatrak jest troche za głośny. A może jakieś inne ciche rozwiązanie?

oto inne bardzo ciche i dobre rozwiazanie: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=21107601

 

sam cos takiego bede mial na moim 9700 tyle ze dokladam ejszcze radiatorki na pamieciach i 2 wiatraki 80x80 no i w przyszlym tygodniu robie Vmoda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my goth ręce opadają... no cóz marketing robi swoje.........

 

na mojej grafice tęp w stresie gpu nigdy nie przekroczyła 40*C

 

a jest doś mocno podkręcona coller kosztwoał mnie 20pln plus boczny wiatrak 30pln.......

 

może jak przyjdą upały zobacze 45* :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my goth ręce opadają... no cóz marketing robi swoje.........

 

na mojej grafice tęp w stresie gpu nigdy nie przekroczyła 40*C

 

a jest doś mocno podkręcona coller kosztwoał mnie 20pln plus boczny wiatrak 30pln.......

 

może jak przyjdą upały zobacze 45* :>

Ale Ty nie masz Vmoda ktory grzeje karte... Pozatym ja wydam tylko o 50zl wiecej niz Ty na to dodatkowe chlodzenie a bedzie naprawde dobre :)

 

Mam pytanie czy jesli teraz karta daje mi juz artefakty przy 310MHz (pamieci) to czy jak zrobie Vmoda to artefaktow nie bedzie bez zmiany chlodzenia czy bede tak czy inaczej musial zainstalowac leprze chlodzenie aby tych artefaktow nie bylo?

 

Moze ktos mi podeslac na poisson5@wp.pl lub podac link gdzie moge sciagnac jakis dobry BIOS do O/C?? Czy mozna wgrac BIOS od 9700pro? Jak tak to jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić tą karte w komputroniku Radeon 9700 `build by ATI` 128MB DVI / tv bulk. Napisane jest że ta karta jest bez oprogramowania. Jakie jest potrzebne oprogramowanie do tej karty? Jaki program do podkręcania? I z jakich stron mogę to wszystko ściagnąć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...