Skocz do zawartości
Kaloryfer

Czy narkotyki miekkie/lekkiem powinne byc zalegalizowane w P

Czy narkotyki miekkie/lekkiem powinne byc zalegalizowane w Polsce?  

13 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy narkotyki miekkie/lekkiem powinne byc zalegalizowane w Polsce?

    • Nie
      60
    • Tak
      85


Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym chcial , w sklepie zawsze wiekszy wybor jest ;) . I mozna z koszykiem jezdzic , sa promocje i takie tam .

 

A na powaznie ,to w Holandi po zalegalizowaniu lekkich , wzroslo zapotrzebowanie na twarde ,

widac ciagnie wszytkich do tego co zakazane .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze Lisku że jesteś ludziem cienia ;)

 

ten temat bedzie miał podobną ilość głosów na każdą z pozycji-chyba

ja osobiści kce zalegalizowania tylko po co-dlatego przydałaby się odp.NIE WIEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jestem za zalegalizowaniem . Czy ktoś porównał ile osób

ginie z powodu alkoholu i papierosów a ile z powodu dragów

( w statystykach chyba nie ma rozróżnienia na miekkie i twarde)

Z tego , co pamiętam dysproporcje są kolosalne na niekorzyść legalnych

używek. Poza tym jak widzę gościa lat na oko 14-15 totalnie schlanego,

zarzyganego i niesionego przez znajomych trawka przestaje być czymś strasznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za KAŻDY ma prawo decydować o sobie i jak chce sie zajebać to może. Pozatym mafia nie dopuści do legalizacji... odpowiednio opłacą polityków co by głosowali przeciw bo znikło by główne źródło ich dochodów. hehe ale jaki bym miał dylema w sklepie :) spalić się czy schlać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, tak jak to już ktoś, gdzieś i kiedyś powiedział wyobraźmy sobie polski Śląsk, który słynie min. ze sporego spożycia alkoholu i zamieńmy ten trunek na pospolitą gandzię,- o ileż mniej depresji i nieszczęść mieliby ci biedni ludzie, a ile szczęścia i zadowolenia z podłego życia i rodziny by się tak szybko nie rozpadały i mniej by było przemocy i wszyscy by byli szczęśliwi i wogóle to na węglu kamiennym zaczęły by rosnąć kwiaty, a niebo byłoby w kolorach tęczy, a powietrze byłoby machoniowe :) :) :)

i wszyscy by wyglądali tak :roll: a nie tak :cry: a gdyby im się znudziło to są jeszcze inne środki po których można wyglądać tak 8O a wogóle to każdy powinien sam decydować od czego chce albo nie chce się uzależniać i w jaki sposób ma zejść z tego ziemskiego padołu :wink:

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec mam tutaj wlasna teorie. Polacy z dziada pradziada (az do Popiela, co tysiace szarych szczurow widzial :lol: i jeszcze dalej w przeszloscl) pili, wiec nie widze w tym nic zlego, jak sie czlowiek czasem skuje :wink:. Mozna powiedziec, ze alkohol jest poniekad elementem naszej kultury (a w odpowiednich ilosciach ma nawet dobry wplyw na nasze zdrowie). A narkotyki to jakas wzglednie nowa moda, cos obcego, wiec tutaj NIE :!: . Ale z drugiej strony, jezeli ktos taki sposob na oglupianie siebie wybiera, to powinien miec wolny wybor (Udowodniono, ze komorki mozgowe, ktore gina od alkoholu sie regeneruja, a narkotyki powoduja, ze organizm przestaje produkowac jakis hormony np. endorfine - ale nie jestem pewnien, czy to sa wlasnie hormony, czy inaczej sie to nazywa :oops: - tak czy siak, nawet w przypadku miekkich, ma to duzo wiekszy i bardziej zgubny wplyw niz alkohol, tylko rozlozony w czasie). Jednak skoro ktos sobie sam takie cos wybiera - droga wolna, mamy w koncu olbrzymie bezrobocie, a tak bedzie mniejsza konkurencja na rynku pracy :D Wiec tutaj TAK :!: Sprzedaz powinna odbywac sie natomiast w np. aptekach, zeby jakas forma kontroli byla, aby nieletni nie kupowali - Wiem, ze brzmi to pewnie smiesznie, bo niby jak jest z alkoholem, ale chodzi mi o to, ze jezeli ktos ma ochote sobie przypalic, to niech bedzie na tyle chociaz dorosly, zeby znac wszystkie konsekwencje, jakie to ze soba niesie (nie tylko te powszechnie znane :wink: ) Taka granice wieku trudno ustalic wiec uniwersalne 18 lat to sprawdzioby sie tu najlepiej. BTW jakby to brzmialo swietnie: Panstwowy Monopol Narkotykowy i mamy zalatana dziure budzetowa, tysiace kilometrow autostrad, bezplatna sluzbe zdrowia na swiatowym poziomie, uczelnie panstwowe przyjmujace wszystkich chetnych na dzienne studia itd. itp. 8)

 

Ale tak na powaznie to naturalnie NIE :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale tylko Marihuana i Haszysz - pod warunkiem ze beda sprzedawane w odpowiednich miejscach i tylko tam "spozywane" - podobnie jak do knajpy nie moze wejsc osoba bez dowodu osobistego i sie tam uchlac (teoria)

THC zawarte w tych uzywkach mniej uzalazenia niz palenie tytoniu, nie powoduje takiego spustoszenia w organizmie czlowieka jak alkohol (THC odklada sie w komorach, ale wystarczy okolo 1 miesiaca abstynecji zeby oczyscic organizm, a co alkohol robi z komorkami mozgowymi wiadomo - nieodwracalne zniszczenie) i najwazniejsze nie powoduje agresji (wrecz przeciwnie), nadzor panstwa nad produkcja tych uzywek (poza dochodami do budzetu) powodowalby ze na rynku nie byloby tylu uzywek zanieczyszczonych "chemia" - bo to te "kwasiki" ktorymi obecnie jest nasaczna Marihuana powoduja uzaleznienie (w koncu "mafia" musi powiekszac rynek zbytu) i stany depresyjne...

zreszta jak ktos chce sie przekonac co daje ludzia palenie Marihuany niech przejedzie sie na Jamajke :D

 

BTW Bob Marley zyje !!! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór należy do Ciebie !!!

A swoją drogą, ciekawy jestem ile osób, które powiedziały na forum stanowcze :x NIE :x /poprostu nie, no bo nie - sensownie tego nie uzasadniając/ pliło namiętnie dżojciki i inne tam 8) 8) 8)

Więc po co się wyzywać odrazu od ćpunów itp.

W takim razie część z was jest jeszcze alkoholikami, bo taką osobą jest już ponoć osoba pijąca dosłownie parę razy w roku, przy jakichś tam okazjach, ale nie mogąca sobie wyobrazić tej okazji bez picia /trochę zawiłe, ale tak to wygląda/ więc ile w takim razie jest osób nie mogących sobie wyobrazić dajmy na to Sylwestra bez alkoholu,- no śmiało !!!

Muszę was w takim razie zmartwić, ponieważ tworzycie pewną odmianą alkoholizmu :(

Strasznie Dziwne, Prawda, a jednak.... 8O 8O 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwiedzilem Amsterdam w Holandi i uważam że wszyscy dilerzy którzy diluja nielegalnie po legalizacji by pootwierali swoje CoffyShopy, GreenHouse itp. i tam sprzedawali swoje ziółka (Skuna i Hasz). Ja paliłem tam marichuane z ojcem kumpla. Tam nie jest to niczym dziwnym że wszyscy pala. Widzialem w parku babcie z dziadkiem którzy palili z Lufy Wodnej. Jestem ZA legalizą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE 

 

Jim Morisson is dead

No dobra wiem, że nie żyje, bo słucham jego muzyki już prawie 10 lat, ale i tak bardziej zniszczył go alkohol niż narkotyki, podobnie jak Janis Joplin :cry: :cry: :cry:

 

No, ale jak to już powiedziałem, wybór należy do Ciebie !!!

 

ps. może niedługo powstaną takie reklamy w TV, obok reklam z browarami :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze tak !

Legalizacja nie jest namawianiem do uzywania.

Kazdy ma wolnosc wyboru.

Co za roznica pomiedzy miekkimi a alkoholem i nikotyna ?

Kazdy powinien miec mozliwosc wyboru czym sie truc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

PS. Po narkotykach nie staje.  :wink:

Wiekszosc grupowiczow, z tego powodu sie nie zmartwi :lol:

BUAHAAHAHAHA !!! :twisted: :wink:

Rozsmieszyles mnie naprawde :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE!!!!

Jak zalegalizują to jak ja uzbieram na nowego kompa? :D :D :D

 

A na serio :(

Tak, ale dopiero jak społeczeństwo zmądrzeje, bo na razie żyjemy w kraju idiotów. Nie mówię o was ani o forum, ale o polskiej społeczności, która jest w większości niestety CIEMNA...

 

Jak nie wierzycie to popatrzcie jak rośnie popularność Samoobrony, LPR, ile % Polaków czyta książki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi Ci o marichuane, to tak, Ale przedtem powinni powtórzyc badania, co do szkodliwości jej zażywania, ponieważ poprzednie badania były sfałszowane, a prawdziwe wyniki były zatajone. A zreszta Marihuana była znana i zażywana wiele lat temu, tylko nie pamietam, chyba gdzieś w latach 30 (ogladałem program na TV Planette) przestała sie podobać rzadowi USA. Twierdzili, że marichuana powoduje agresje i to zażywanie jej powoduje wzrost przestepczości. Zreszta w Holandii jest legalna, i nic zlego sie z tego powodu nei dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi Ci o marichuane, to tak, Ale przedtem powinni powtórzyc badania, co do szkodliwości jej zażywania, ponieważ poprzednie badania były sfałszowane, a prawdziwe wyniki były zatajone. A zreszta Marihuana była znana i zażywana wiele lat temu, tylko nie pamietam, chyba gdzieś w latach 30 (ogladałem program na TV Planette) przestała sie podobać rzadowi USA. Twierdzili, że marichuana powoduje agresje i to zażywanie jej powoduje wzrost przestepczości. Zreszta w Holandii jest legalna, i nic zlego sie z tego powodu nei dzieje.

też oglądałem ten program - w latach 30. konopia nie podobała się

BARDZO dla przemysłu przędzalnianego w USA( była konkurencją

dla nowo odkrytych,drogich "wspaniałych" sztucznych tkanin.

Jednak wczasie II wojny św. -rząd USA popierał uprawę konopii,

bo były potrzebne jej włókna do m.in. produkcji spadochronów

(nowych sztucznych tworzyw było za mało). Gdy tylko skończyła się

wojna - bye,bye konopie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...