Skocz do zawartości
Kaloryfer

Czy narkotyki miekkie/lekkiem powinne byc zalegalizowane w P

Czy narkotyki miekkie/lekkiem powinne byc zalegalizowane w Polsce?  

13 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy narkotyki miekkie/lekkiem powinne byc zalegalizowane w Polsce?

    • Nie
      60
    • Tak
      85


Rekomendowane odpowiedzi

DZIAŁANIE TETRAHYDROKANNABINOLU

 

Według osób używających konopi, a także według wielu ekspertów, preparaty kannabis są wyjątkowym narkotykiem. Trudno jest zatem je dokładnie farmakologicznie sklasyfikować, ponieważ ich działanie jest tak różne. W zależności od warunków mogą one działać jako środek pobudzający, uspokajający, znieczulający lub lekko halucynogenny. Opisywanie subiektywnego działania jakiegokolwiek narkotyku jest nieco ryzykownym przedsięwzięciem. Stwierdzenie to dotyczy w szczególności konopi, których działanie jest bardziej zmienne niż działanie innych substancji psychotropowych.

Chmielewska i Baran-Furga wyróżniają cztery fazy działania THC, między którymi występują okresy uspokojenia i "wyciszenia psychicznego":

 

 

 

 

faza dobrego samopoczucia i euforii z wielomównością;

 

faza nadwrażliwości zmysłowej;

 

faza ekstatyczna;

 

faza snu i przebudzenia;

 

Najpowszechniej występującym efektem jest uczucie odprężenia i spokoju w połączeniu z podwyższoną wrażliwością zmysłów. Wszystkie zmysły wydają się być bardziej wyostrzone - wiele osób używających konopi twierdzi, że słuchanie muzyki daje szczególnie intensywne i przyjemne przeżycia pod wpływem właśnie tego narkotyku. Większość z nich odczuwa euforię i stwierdza, że najbardziej nawet przyziemne wydarzenia czy przedmioty stają się źródłem znacznej przyjemności. Inne powszechnie występujące przeżycia to zmiana poczucia mijającego czasu; jest on określany jako rozciągnięty i mijający wolniej.

Wpływ otoczenia na efekty działania konopi opisywał już w XIX wieku Moreau. W trakcie bankietów, w których uczestniczył, a gdzie spożywano haszysz, zauważył on pewną zależność: kiedy w trakcie palenia haszyszu goście słuchali lekkiej muzyki - ogarniała ich wesołość i uczucie radości. Gdy muzyka stawała się przygnębiająca i smutna (np. marsz żałobny), wtedy działanie haszyszu potęgowało melancholijny nastrój uczestników bankietów.

Często zdarzają się również zwiększone odczucia przyjemności seksualnych i narkotyk był nierzadko stosowany do wspomagania wyobraźni i fantazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze tak !

Legalizacja nie jest namawianiem do uzywania.

Kazdy ma wolnosc wyboru.

Co za roznica pomiedzy miekkimi a alkoholem i nikotyna ?

Kazdy powinien miec mozliwosc wyboru czym sie truc.

ZGADZAM SIE.

Moje ciało - moja sprawa co z nim robię. Ja nikogo do brania nie namawiam i namawiac nie zamierzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze tak!! Kto ma to kupic i tak kupi!! Dla przykladu w Holandii po legalizacji poziom palenia Ganji spadł niż tej legalizacji nie przeprowadzono!! Po za tym łatwiej byłoby je kupić ;) No i w kiosku nie daleko domu by były ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE!

Większość z tych co na dworcu można spotkać zaczynało od "miękkich".

I co z tego ze zaczynali od miekkich? Zaczynali tez od mleka i "Kubusiow" ! Jak ktos sie nie umie kontrolowac to krzyzyk mu na droge. Ja raz na tydzien-dwa zabombie dla fazy z kolegami i co w tym zlego? Od 2 lat to robie i wogole mnie nie ciagnie do czegos mocniejszego. Tak jak z alkoholem - pije piwo od 12 roku zycia i naprawde rzadko sie upijam i nie jestem alkoholikiem. Czy kazdy piwosz musi byc alkoholikiem? Czy kazdy kto pali marihuane musi byc narkomanem ?

 

 

co za roznica miekki czy twardy narkotyk JEDNO I TO SAMO GUWNO !!!!!!!!!!!!!  

 

 

Wlasnie takie prymitywne myslenie siedzi w glowach wiekszosci polakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Wlasnie takie prymitywne myslenie siedzi w glowach wiekszosci polakow.

Niestety dlatego konopie zostana predzej zalegalizowane we wszytskich pozostalych krajach europy niz w Polsce. Jezeli tutaj wiecej osob zdaje sobie sprawe z prawdziwych skutkow legalizacji to zapraszam do zbierania podpisow -> kanaba.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem miekkie narkotyki tak. Dzieki temu mogloby sie rozwinac rolnictwo no i panstwo mialoby dochody. Prawda jest taka ze nawet w podstawowce bahory nie maja problemow z kupnem... oczywiscie nie mowie o legalizacji trawy dla bachorow ale np od wieku 17 lat. Mysle ze wtedy czlowiek jest juz na tyle dorosly ze moze wybrac miedzy paleniem/nie paleniem trawy/petow.

 

Zeby bylo wszystko jasne-ja nie pale petow/trawy (co innego alkochol[jak jest okazja ofkors;]]). Po prostu mnie to nie bawi... moze przez to ze sie na starych napatrzylem w domu jak pala/jakie zolte sciany (chcoaiz malowanie co rok-2lata jest)/jak smierdza tym wynalazkiem/qpujac amerykanskie[cale szczescie ze starsi pala sobieskie] pety dofinasowywuje amerykanski imperializm ;). Wracajac do txt "mnie to nie bawi" chjodiz mi dokladnie o to ze nie widze nic tworczego/ambitnego w puszczeniu 4,30zl z dymem w przeciagu 24h srednio :/. Wole wladowac w cos co lubie, chociazby kompa, albo dac $ do skarbonki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STANOWCZO NIE!

 

Piszecie ze pelno ludzi umiera przez alkohol i papierosy ? Peeewnie najlepiej jeszcze dodac drugie tyle narkomanow... Ktos napisal ze wiekszosc mlodziezy pali - ktora wiekszosc ? BO ja jakoz nie zauwazylem. Chyba ze mowicie o tej wiekszosci co spedza polowe zycia usilujac nauczyc sie jezdzic na desce i zebrajac o 20 gr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]

I co z tego ze zaczynali od miekkich? Zaczynali tez od mleka i "Kubusiow" ! ... Czy kazdy piwosz musi byc alkoholikiem? Czy kazdy kto pali marihuane musi byc narkomanem ?

Nie - ale ma duuuże szanse.

 

co za roznica miekki czy twardy narkotyk JEDNO I TO SAMO GUWNO !!!!!!!!!!!!!

"]

Wlasnie takie prymitywne myslenie siedzi w glowach wiekszosci polakow.

JEDNO I TO SAMO ... a jak tak rozumiesz "prymitywne myślenie", to myślę że warto czasami być "prymitywnym... :!:

LSD też miało być OK ... :cry: ...no coments.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że TAK. I proszę mi nie mówić, że miękkie narkotyki to początek drogi do twardych. WSZYSTKO ZALEŻY OD LUDZI.

Większość tu wypowiadających się nie ma doświadczenia (w sumie to BARDZO DOBRZE), ale przedstawia argumenty jakby to przeżyli.

Ja mam akurat doświadczenie w drugą stronę - zacząłem od TWARDYCH drugów - przez 2 lata hardcore. Ale powiedziałem KONIEC i z dnia na dzień skończyłem. No problem. Wystarczy silna wola.

I teraz tak średnio raz na dwa miesiące albo i rzadziej zapalę sobie i jest ok. Znam dużo ludzi, którzy palą; niektórzy dużo, niektórzy mało, ale ŻADEN z nich nawet nie wpadł na pomysł, żeby wziąć coś twardego. A palą dobrych parę lat i zero problemów.

 

A więc jeszcze raz powtarzam - ZDECYDOWANE TAK, choć w sumie patrząc na to, że mówimy o legalizacji w Polsce to już nie jestem tak do końca zdecydowany (ale to już inna para kaloszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ludkiem znanym w pewnych kręgach jako pochlaniacz wiśniowki...ja piję tylko od okazji i z umiarem...A co do drugzow to NIE... Myślę że w naszym ciemnym państwie jest za dużo luzu i że jak fajki i vimo można kupić bez problemu(a denaturat jeszcze szybciej) to gnoje 9-13 by to kupowały jak cukierki...

czyli bys to kupowal, zalapujesz sie w tym przedziale...
Niezałąpuje się :P Mam 14 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Wlasnie takie prymitywne myslenie siedzi w glowach wiekszosci polakow.

Niestety dlatego konopie zostana predzej zalegalizowane we wszytskich pozostalych krajach europy niz w Polsce. Jezeli tutaj wiecej osob zdaje sobie sprawe z prawdziwych skutkow legalizacji to zapraszam do zbierania podpisow -> kanaba.info

A potem mamy siedzieć jak za komuny??? Facet, numer IP prawdę ci powie!!! Znajdą nas i zatłuką w kiciu :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem mamy siedzieć jak za komuny??? Facet, numer IP prawdę ci powie!!! Znajdą nas i zatłuką w kiciu :evil:

Nie rozumiem za bardzo o co ci chodzi. Nie ma w tym nic nie zgodnego z prawem. Zreszta nikt nie moze przeszkadzac ci w zbieraniu podpisow pod projektem ustawy zgodnie z ustawa o wykonywaniu incjatywy ustawodawczej przez obywateli :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE!

Większość z tych co na dworcu można spotkać zaczynało od "miękkich".

Wiele bajek już słyszałem np. ostatnio,że od trawy wzrok się poprawia! ;) ;)

Kurcze jak zalegalizują to przybędzie bezrobotnych ... okulistów.

Smiejesz sie gdyz nie jestes chory np. na jaskre. Nie wiem czy bylo by ci tak do smiechu gdybys nie mial zadnych szans na odzyskanie sprawnego wzroku a stosowanie ostatniego znanego srodka, ktory nie powoduje skutkow ubocznych i moze zastopowac rozwoj choroby grozi wiezieniem :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no popatrz a ja slyszalem wiele historii jak koles zaczynal od piwa, potem bylo wino i wodeczka - a na koncu (gdy przepil wsystkie pieniadze, zone, mieszkanie, samochod...) byl denaturat i woda brzozowa  8O  

WODA BRZOZOWA??? Ile bo ma %? :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A potem mamy siedzieć jak za komuny??? Facet, numer IP prawdę ci powie!!! Znajdą nas i zatłuką w kiciu :evil:

Nie rozumiem za bardzo o co ci chodzi. Nie ma w tym nic nie zgodnego z prawem. Zreszta nikt nie moze przeszkadzac ci w zbieraniu podpisow pod projektem ustawy zgodnie z ustawa o wykonywaniu incjatywy ustawodawczej przez obywateli :!:

...nad projektem produktu zabronionego i karalnego...??? Zdaj sobie sprawę że próch potrzebujących znajdą się ćpuny itp. Powinno się wydawać kartki na trawkę np. lufka na tydzień. A naspewno się znajdą inteligenty które będą kupować to na kilogramy i sprzedawać to za granicą gdzie jest to niedozwolone i bedą zbijać kokosy na tym

8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za legalizacją. Ludzie nie próbują a mówią że zaczyna się od miętkich :wink: i kończy na twardych. Nigdy nie mając styczności z narkotykami. A jeżeli już ma nie być legalizacji to niech spowrotem wróci ustawa że jedną "sztukę" można przy sobie nosić. A nie idziesz zadowolony że zaraz zkręcisz sobie blancika a tu zawiną Cię smerfy i siedzisz. No klimat.

Pozdrawiam

Punek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przeciwny tego typu praktyce!! Jak zalegalizujesz ziolo to predzej czy pozniej zwolennicy amfetaminy beda chceili tego samego, i zwolennicy LSD, estasy i.... i tak mozna by bylo wymieniac. ALbo legalizuje sie wszystko albo nic, bo jak wytlumaczysz innym ludziom, ze trawa jesta "dobra" a "kwas" zly!!?? Poza tym narkotyki to samo zlo i do niczego dobrego nie doprowadzily i jako takie powinny byc zakazane i ich sprzedaz jaki i posiadanie powinno buc surowo karane, a nie jak w tej chwili. To jest TYLKO i WYLACZNIE MOJE ZDANIE !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legalizacji: NIE

 

PS. Po narkotykach nie staje.  :wink:

hehehe ;-)

 

ja tez nie! a ni epowiem zebym ni byl w temacie otrzezwialem TOTALNIE

 

dobre slowa nie tyle co nie ale jak poczytacie spada poziom hormonow a ich szkoda......... :D tp ni rtak latwo zakupic jak 0.5 czegokolwiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...