Skocz do zawartości
viaroos

Amiga 1000

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktos posiada kickstart do Amigi 1000 (na dyskietce) lub moze mi to skopiowac (bo chyba nie do sie nagarac jej na PC ? a moze !?!?!) lub ma ktos pomysł jak obejsc kickstarta ->modyfikacja sprzetowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domik i niby gdzie wsadzisz tą zaprogramowana kość?

A1000 ma kickstart wgrywany z dyskietki (niektore wersje A3000 rowniez). Jesli nie masz takiej dyskietki to na Aminecie jest program, ktora taka dyskietke stworzy. Oczywiscie potrzebujesz kickstartu w pliku (kick1.3 lub 3.1) oraz Amigi, gdyz pecet nie poradzi sobie ze dyskietką w formacie Amigi (pomijam karte PCI Catweasel, dzieki ktorej pecet moze czytac i zapisywac amigowe dyskietki i nie tylko amigowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszke cie zaskocze ale rom amigi to normalna kość tylko musi znaleźć o podobnej pojemności 512 kb zamiennik i możesz wrzucić kickstart bodaj 3.1 !!! kość kikstartu normalnie sie wyjmuje i na programatorze możesz wgrać od nowa kick pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaskoczyles mnie :)

Tylko pamietaj ze rozmawiamy o A1000, a nie i innych modelach Amigi w ktorych ROM jest w kosciach.

W wiekszości przypadkach nie ma powodu zamieniac kickstartu jaki jest oryginalnie w danym modelu Amigi, bo i tak sie z niego za bardzo nie skorzysta. (chociaz są wyjatki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ciekawe ile kosztuje taka kość?

Pózniej trzeba znalezc kogos kto ma programotor.

Tak dla informacji to A500 i A600 maja kick na 1 kosci, A1200 na dwoch, Wiec trzeba jeszcze wiedziec jak nalezy nagrac.

Przy lepszych Amigach zamiane kick wykonuje sie przez mapowanie do pamieci FAST.

 

Ale zakończmy ten temat, bo rozmawiamy nie o tym modelu Amigi jaki był wspomniany na początku.

Ciekawe jakie viaroos (autor pytania) poczynil postepy, bo jakos sie nie odzywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie masz takiej dyskietki to na Aminecie jest program, ktora taka dyskietke stworzy. Oczywiscie potrzebujesz kickstartu w pliku (kick1.3 lub 3.1) oraz Amigi, gdyz pecet nie poradzi sobie ze dyskietką w formacie Amigi (pomijam karte PCI Catweasel, dzieki ktorej pecet moze czytac i zapisywac amigowe dyskietki i nie tylko amigowe)

Nie widze problemu - ja bym to zrobil tak: sciagam ADF lub DMS z dyskietka z Kickiem dla A1000, nagrywam plik ADF na dyskietke i przenosze na Amige przy pomocy "gestej" stacji po czym rozpakowuje plik prosto na dyskietke. Trudne? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widze pare problemow :)

- nie zrobisz nic na A1000 bez dyskietki z kickstartem

- W Workbenchu dla A1000 nie ma w sterownika dla oblugi dyskietek pecetowych (dopiero Workbench 3.0 ma taki sterownik w standardzie).

- Trzeba miec rowniez na Amidze program do obslugi DMS lub ADF.

- Trzeba posiadac albo 2MB (dla ADF) lub 1MB pamieci lub 2 stacje dyskow (a najlepiej HDD lub CDROM) aby moc "bawic" sie w przenoszenia DMS i ADF na dyskietki Amigowe

 

ps.

Na "rzadkiej" stacji (DD) tez mozna przenosic DMS i ADF

Viaroos napisz na maila do mnie, to sie dogadamy co do dyskietki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec mowie, z mojego punktu widzenia nie ma zadnego problemu - mam program do obslugi ADFow (DMSy rozpakowuje nawet FileMaster 3.0), nie tylko mam ponad 2MB ale i HDD wiec nie widze przeszkod. Duzo wygodniej jest uzywac "gestej" stacji do przenoszenia danych na pieca, a jeszcze wygodniej sernetu lub parnetu. Natomiast nikt nie mowil o odpalaniu A1000 bez dyskietki i sterowniku do obslugi dyskietek pecetowych na tym komputerze :roll:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenie tez to nie jest problem, bo do Amigi przenosilem plik z peceta za pomoca dyskietek, HDD pecetowego, kabla serial i rownoleglego, CD, ZIP100, karty sieciowej.

Teraz juz z tego nie korzystam bo Amiga sama sobie sciaga dane z internetu :)

 

ps.

Viaroos nie ma Amigi i nie ma do niej dostepu, wiec to ze sie da na rozne sposoby przegrac pliki z peceta na Amige nic mu nie da. On potrzebuje FIZYCZNIE dyskietki z kickstartem, aby uruchomic A1000.

Teraz czekam az sie odezwie do mnie na priva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...