Skocz do zawartości
romek

Usuwanie rysek na płycie CD!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko czym można usunąć ryski z płyt CD.

Nie które po imprezach wyglądają jakby przeszło po nich stado koni. Muszę też kilka orginałów przeczyścić.

 

Kiedyś widziałem taki preparat w sklepie ale jak się wabił to nie pamiętam. Może jakiś domowy sposób? Jedynym warunkiem jest, że płyty muszą dalej działać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...pasta do zębów - tylko bez granulek!! - i do tego bardzo miękka szmatka (a nie np. szczoteczka do zębów - bo takie akcje jush widziałem)...

sprawdzałeś już ten sposób? Kiedyś mi się obiło o uszy aby używać pasty i miękiej sciereczki ale nigdy nie próbowałem.

 

Czy ten sposób niweluje wszystkie ryski i jak wyglada płytka po takiej operacji? widać ślady po rysach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasta polerska "auto max".Cena w zależności od miejsca 3-6 złotych za 50g tubkę.

Pasta ta nadaje się zarówno do polerowania aluminium (sam wykańczam tym felgi) jak i "plastiku" (polerowałem już płyty, więc sposób jest sprawdzony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R

dobra a może wiesz jak ją regenrują, ile to kosztuje, jak wygląda po regeneracji taka płytka? Czy są ślady tych rysek czy płyta wygląda jak nowa?

pefnie maja do tego jakas machine :) niewiem ile kosztuje bo nigdy tego nie robilem ale pewnie nie za duzo :) najlepiej pojsc do jakiegos bevery i sprawdzic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgraj utworki z cd na mp3 i wypal nowa plytke, tez jakies rozwiazanie

Po pierwsze już zgrałem dawno temu, aby słuchać na kompie, tylko nieraz na impre trzeba wziąć kilka płytek a nie będę wszystkich kopiował na CD, więc oryginały zostają. Potrzebuje wyczyścić kilka płytek audio i kilka płyt z programami.

 

Próbowałem patent z pastą. Znalazłem spaloną płytkę, potraktowałem ją trochę nożem i kilka rysek gotowych, jedne głębsze drugie płytsze.

Miękka ściereczka i trochę pasty. Wcieram, wcieram, spłukuje wodą, patrzę a tu prawie żadnych zmian. Powtórzyłem kilka razy i powiem jedno.

Lekkie ryski ( może:!: ) znikną, lecz o głębszych możesz zapomnieć. Sprawdziłem kilkoma pastami (bez granulków, aby nie porysować bardziej) i cały czas to samo.

Robię coś źle czy sposób nie zaciekawy?

Konkretnie proszę jaki preparat i gdzie go kupić, jaki sposób usuwania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgraj utworki z cd na mp3 i wypal nowa plytke, tez jakies rozwiazanie

Po pierwsze już zgrałem dawno temu, aby słuchać na kompie, tylko nieraz na impre trzeba wziąć kilka płytek a nie będę wszystkich kopiował na CD, więc oryginały zostają. Potrzebuje wyczyścić kilka płytek audio i kilka płyt z programami.

 

Próbowałem patent z pastą. Znalazłem spaloną płytkę, potraktowałem ją trochę nożem i kilka rysek gotowych, jedne głębsze drugie płytsze.

Miękka ściereczka i trochę pasty. Wcieram, wcieram, spłukuje wodą, patrzę a tu prawie żadnych zmian. Powtórzyłem kilka razy i powiem jedno.

Lekkie ryski ( może:!: ) znikną, lecz o głębszych możesz zapomnieć. Sprawdziłem kilkoma pastami (bez granulków, aby nie porysować bardziej) i cały czas to samo.

Robię coś źle czy sposób nie zaciekawy?

Konkretnie proszę jaki preparat i gdzie go kupić, jaki sposób usuwania?

tak na mój gust... to nie ma możliwosci żeby Ci głebokie rysy od tak zniknęły...

 

Nawet samochód po polerce nie jest dokładnie wyczyszczony z rys... więc... :? :cry: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys w cdactionie byl opis (taki krotki na marginesie ze zdieciem) takiej maszynki do polerowania plytek wygladalo jak szlifierka katowa moze sprobuj przyklejic cd do jakiegos stolika a potem poleroj takim wlochatym zakladanym na wiertarke do polerowania lakieru albo filcem polerskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie polecam polerowania z prędkością obrotową większą niż 2000-3000 obr/min .....

plastik sie poprostu topi. nawet jeżeli nei będziesz mocno naciskał będzie wystarczająco dużo energii żeby rozgrzać plastik ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...