Skocz do zawartości
OKITOKI

AMD Barton - Serie, opisy - Kompedium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam Bartona 2500+ z 32 tygodnia 2003 roku i płytę Asrock K7vt4a Pro.

Proc powinien być odblokowany, ale w Crystal Cpuid nie mogę zmienić mnożnika ( mam zablokowaną taką możliwość).

 

Co można z tym zrobić?

 

pozdro

 

EDIT

 

Spróbowałem zmienić mnożnik zworkami - katastrofa, komp nie chciał załapać nawet na standartowym mnożniku 11.

Edytowane przez komoornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na tym forum i to jest mój pierwszy wpis (choć od kilku dni czytam to forum na maxa:) :) Od paru lat mam Bartona 2500+@3200 (1.65V) i choć nie jestem szpecem w tych sprawach podkręcałem go sobie magistralą - nominalne 11X199 i wsio OK, i żyłem sobie tak do dzisiaj w przekonaniu że mój barton ma zablokowany mnożnik, a tu dziś czytam że sprzed 39 tyg 03 mają odbl. a mój nr. to:AQXEA 0325MPM - czyli jeżeli dobrze kumam to jest 25 tydz 03 więc mn. powinien być open. Więc czemu w biosie jak dam np. 11.5 czy 12 X 166 to we właściwościach windy cały czas pokazuje 1.83 2500+ czyli mnoznik nie działa, (płyta to Asus A7N8X E DL)? Oco tu chodzi? Uświadomcie nowicjusza:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Kupiłem w miarę okazyjnie Bartona 2500+ 1.65

 

0420 FPMW

 

I musze powiedzieć ze niezła chyba sztuka z niego. Na standardowym Vcore leci 2.4Ghz.Jak narazie miałem okazje go przetestować tylko 2h w sp2004 ale jak protestuje dłużej to zobaczymy czy to tak pięknie wygląda.

 

Chłodzi go Thermalright SI-97 i Y.S Tech 92mm-swoja droga bardzo cichy wentylator.Na 1400rpm jest o klase cichszy niż osławiony Fander.

 

Temp przy tym wszystkim to niby 54*C-w co nie wierze z racji posiadanej mobo.To MSI KT600 Delta, która okłamuje z tego, co wiem nawet do 10*C.Organoleptycznie to radiator jest ciepły, ale niegorący.Ok 47*C. :wink:

 

Edit: Idzie 2.5Ghz na 1.675 :D i 2.4Ghz na 1.6

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój procek: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a26c81a0b17631ae.html

 

Czy można coś z niego wycisnąć? Płyta główna Asrock K7S8X. W CrystalCPUID 4.13 nie ma opcji modyfikacji mnożnika. Z kolei nie mogę jej puścić na 200Mhz, chociaż pamięci mam 400. BIOS informuje, że procek nie obsługuje takiej częstotliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam Bartona 2500+ seria KQYHA na płycie MSI KT6 Delta, 2x512 Kingmax PC3200 + 256 Kingmax PC3200 i do tego grafika Galaxy GF 7600GS DDR2, zasilacz Codegen 300W. Procesor zakupiłem niedawno i wiem, że podobno kręci się łatwo na FSB 200MHz ale mam następujący problem. Ustawiłem w biosie magistrale na 200 (napięcie standardowe 1,65V) i ruszył jako Athlon XP3200+. Winda załadowała się i działa bezbłędnie. Problem pojawia się dopiero w momencie gdy uruchomię jakąś gierkę - wtedy wywala po czasie od kilkunastu sekund do kilku minut grania, do windy bądź następuje reset kompa. Jeśli ktoś miał podobne problemy i wie co to może być prosze o pomoc.

pozdro

Edytowane przez forzajuve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym prosic o radę posiadaczy procków mobilnych,właśnie kupiłem taki jak w temacie.Po odpaleniu pokazuje mi cały czas mnoznik 13,5.Niezależnie od tego jak ustawię w biosie.Z tego co wiem to wszystkie mobile mają odblokowane mnożniki.Moja płyta to MSI KT6 DELTA -FIS2R.Dodam też,że żaden z mnożników z biosu mi nie działa tylko ten standartowy procesora13,5.

Edytowane przez waldiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym prosic o radę posiadaczy procków mobilnych,właśnie kupiłem taki jak w temacie.Po odpaleniu pokazuje mi cały czas mnoznik 13,5.Niezależnie od tego jak ustawię w biosie.Z tego co wiem to wszystkie mobile mają odblokowane mnożniki.Moja płyta to MSI KT6 DELTA -FIS2R.Dodam też,że żaden z mnożników z biosu mi nie działa tylko ten standartowy procesora13,5.

Może wgranie nowego biosu coś da :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mój procek wyglada tak: ( jego zdjecie )

ZDJĘCIE

 

Dokładnie to jest:

AMD Athlon 2500XP (Barton)

AXDA 2500 DKV4D AQYHA 0409 SPMW

 

Ostatnio wymieniałem na nim radiator i paste bo stara juz izolowala zamiast przewodzic ciepło, w ten sposób mialem okazje zobaczyć go po raz pierwszy na żywo B-) i chytając aparat porobiłem zdjęcia. Zaciekawiło mnie to co z tego procka można wyciągnąć. Pamiętam, że na samym początku podniosłem w biosie mu FSB na 195 Mhz i ruszyl jako chyba 3000XP. Podnosząc do 199 MHz płyta startowała z nim ale system juz sie nie ładował.

 

Radiator wymieniłem z jakiegoś BOX-owego

ZDJĘCIE 1

 

na:

 

AeroCool Deep Impact DP-102 z wentylatorami

 

ZDJĘCIE 1

ZDJĘCIE 2

 

Niestety jak ja na to mówie "koszyczek" z wentylatorami nawiewnym i wywiewnym niestety niepodszedł tak jak powinien. Wentylator wywiewny musiałem zdemontować gdyż przeszkadzał zasilacz i kondensatory, natomiast wentylator nawiewny był ułożony pod dużym kontem cos kolo 45 stopni wzgledem płyty i opierał się na jednym upierdliwym kondensatorze:

 

KONDZIOR

 

Już miałem go przelutowywać i zostawic na przewodach ale wpadłem na lepszy pomysł odnoście tego radiatora:

 

POMYSŁ

 

Zamiast 2 wentylatorow rozkrecających się do 3000 rpm mam jednego 12 cm FANDER FX-120W jako nawiewny ( oczywiscie trza bylo sobie obudowe przerobić w odpowiedni sposob B-) ) i jakiś NoName w zasilaczu QULTEC również 12 cm jako wywiewny. Jedyny tego minus to taki że musiałem pamięć RAM przełożyć na 2 i 3 "bank" pamięci

 

A i bym zapomniał pasta jaką użyłem to ZALMAN ZM-STG1

 

ZDJECIE

 

Jeszcze mam jedną prośbę odnośnie tego procesora do urzytkowników tego modelu, napiszcie jakie macie temperatury procesora w obciążeniu i na "biegu jałowym" :) dodajcie również czy macie otwarta czy zamknietą obudowę.U mnie wygląda to tak

 

Obudowa otwarta

Przy obciążeniu temp. wynosi max 47 stopni

Na biegu jałowym temp wynosi 42 stopnie

Temperatury były mierzone za pomoca czujników płyty głównej w programie EVEREST w tem pokojowej 25~26 stopni.

 

Troche danych mojego Komputorka:

 

Procesor:

AMD Athlon 2500 XP (Barton)

 

Płyta główna:

ASROCK K7S8X na "chipsecie"SIS 746FX

 

Pmięć RAM:

1. - 256 MB DDR 400 MHz 3200 ELIXIR pracująca jako 333 MHz

2. - 512 MB DDR 400 MHz 3200 GODRAM Pracująca jako 333 MHz

( Pamięci pracują z przepustowością 2700 gdyż ta super płyta główna obsługuje

DDR 400 ale tyko w jednym "Banku" Pamieci i tylko do 1 GB, a nie wiem jak tam

z nowym biosem może by i poszło ale jak narazie nie mam zamiaru wgrywać nowego)

 

Karta graficzna:

ATI Radeon x1550, 512 MB DDR2 (szajs)

 

Zasilacz:

Qoltec 420 W

 

Jak widzicie nie jest ten komputor jakis SUPER zwłaszcza Płyta Główna ale przeżyła już spalenie sie zasilacza ( oczywiście CODAGEN ) i karty graficznej ( ATI Radeon 9550 XT IceQ )

 

Proszę o w miare sensowne odpowiedzi nie w stylu:

lol

Jaki z ciebie Noob

Google nie boli

SZUKAJ Kto szuka nie błądzi

Naucz sie Polskiego

Ale to już było...

.

.

.

itp.

 

Pozdrawiam

Misiurrr

 

PS. Jak by były jakieś sugestie co do zmiany podzespołów chętnie wysłucham. Już teraz moge powiedzieć że palnuje zakup

pamięci RAM 1 GB 400 MHz i wywalenie tego 256 MB tak żebym miał 1,5 GB a i prosze napiszcie cos o tym modelu procesora co napisalem na początku (AMD 2500 XP Barton ) :D

Edytowane przez misiurrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płycie Soltek 75frn2-l rev e4 bios 220l Barton AXMH2005FQQ4C AQYHA 0431CPFW Proc wykrywany jako Unknow poza tym problem z kręceniem już nawet przy 11x200 na 1,60 V.

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam procesor athlon xp-a 2500+ barton

Niestety nie wiem jaka seria, jak macie jakis aktualnie dzialajacy programik do sprawdzenia tego to podajcie (ten z początku tego tematu nie dziala)

Do tego plyta Asus a7n8X-X

pamięci 2x512 elixir pc3200

 

Mam możliwośc zmainy w biosie mnoznika od 7 do 14 (jakos tak), napięcia od 1,65 do 1,875

Od dawna czytam wszędzie jak to takie procki sie fajnie kręci i ustawienie na 3200+ to standard.

U mnie niestety nie ma lekko , na 200*11 system wstaje ale juz windows nie.

Testując inne ustawienia, moge wyciągnąć:

166*12,5 lub 200*9,5

Z tym że na magistrali 166 cierpią pamięci pomimo wyższego zegaru procka, wiec wole 200.

Acha, nie mam możliwości płynnego zmieniania fsb, tylko do wyboru 166, 200 itp.

Temperatura przy pracy 200*9,5 dochodzi do 50C, moze ciut ponad przy obciazeniu silnym

 

 

Jeśli kto wie co można zrobic by uruchomic na 3200+ (chociaz) to bede wdzięczny.

Ktos cos sugerował że mam "za nową" wersje biosa. Czy cos w tym moze byc ? Jesli tak to jaki bios bylby najlepszy ? I jak downgrade'ować biosa ?

 

 

Z góry dzięki , Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KLISZCZAK92

Witam dzisiaj chciałem sie pobawić w oc Mojego kompa i prosze o to rezultaty:)

http://img109.imageshack.us/i/beztytuuqvw.jpg/

 

Płyta główna : ASUS A7V880 naj bios

Procek : AMD Athlon 2200 XP + pomarańczowy lamilat@

Grafa : ATI Radon Saphire 3850 512 MB 256 bit@

Zasilacz : Mustang 450 W z 2008r Czerwiec:)

Ram: 2x512 Kingstone HyperX 400 Cl 2

2x256 Kingstone 400 Cl 2.5@ 2

Wszystko w Dual:)

 

Myśle żeby sobie właśnie kupić AMD 2500 z pomarańczowym laminatem bo z tego co wiem to z pomarańczowym mają odblokowane mnożniki:)

 

 

I jak oceniacie ten winik:)?? Wszystko bardzo stabilnie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trafił mi się tanio Barton 3200+, wrzucę go do starego kompa. Czy najmocniejsza wersja z bartnów mocno się kręciła? Drugie pytanie, czy mogę użyć pasty Zalman ZM-STG2? Zostało mi jeszcze trochę z nowego kompa. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię troche :)

 

trafił mi się bartek:

 

AXDA2500KV4D 4178189C40048

AQYHA 0406MPM

 

przekopałem tutaj sporo stron - przydałoby się coś zgrupowanego w jednym miejscu :>

w sockecie "A" jestem zielony - nigdy przedtem nie miałem z nim styczności - co można o tym procku powiedzieć ?

 

I jeszcze ciekaw jestem jak się ma jego wydajność w porównaniu z Celeronem Northwood 2,4Ghz :>

 

Jaki procesor na ten socket był najlepszy ?

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy był właśnie Barton 2500+ :) Był Barton 3200+, kosztował krocie, pracował 11x200MHz. 2500+ ma taktowanie 11x166MHz, wystarczy jednak zmienić szyną na 200MHz i już mamy taktowanie 2200MHz czyli jak Athlonie XP 3200+.

Jeśli dobrze pamiętam, procesory do 39 tygodnia 2003 reku miały odblokowany mnożnik, były więc "lepsze". 2200MHz robiły przy napięciu 1,6-1,65V, dawało się wtedy opanować temp. średniej klasy coolerami. Co to temp., najlepiej nie przekraczać 60st.C.

Przy taktowaniu 2,2GHz miał wydajność zbliżoną do Pentium 4 2,8GHz, różnice a jedną lub druga stronę w zależności od aplikacji. Celeron Northwood 2,4Ghz? Miał wydajność porównywalną do Durona 1300 ;) Athlon XP zjadał go wręcz przy taktowaniu 1,5GHz. Wtedy rynek był konkurencyjny, teraz... ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego mam MoBo Asrock K7NF2-Raid z chipsetem nVidia nForce2 Ultra 400 i ... portami SATA ! :D

 

Bardzo gorący ten procek w porównaniu w northwoodem :>

 

To chłodzenie to stock ?

Dołączona grafika

 

toż to ma ze 3k RPM bez regulacji obrotów :blink:

 

aa i w blaszaku coś dziwnie pachniało lakierem ...

źródłem był oczywiście zasilacz - znanej i lubianej marki Megabajt (PL) :> wedle ulotki to mój Qoltec 505 to przy tym śmieć :) w 350W zmieścili po 40A dla linii 5/3v3 i 20A dla 12V ... w środku właściwie nie ma nic ... ale rade przez 8lat sobie dawał :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakieś "lepsze" chłodzenie. Box'y były 100% alu. Procesory amd kupowało się wtedy najczęściej w wersji OEM czyli pan w sklepie wyciągał go z tacki i dawał klientowi do rączki :) Uważaj, aby nie ukruszyć rdzenia.

 

Edit: Box od 2500+ wyglądał ponoć tak http://compreviews.about.com/od/cpus/l/aaAthlonXP2500.htm

Edit2: zapoznaj się z manualem płyty. Na tej płycie fsb zmienia się na zworkach, z tego co pamiętam.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano - zworkami :) zworki wymiatają - przynajmniej nie ma problemów z resetem ustawień ;p

Ogólnie to patrze czy jakikolwiek interfejs biosu tu jest bo nie mam nawet ekranu POST :>

 

a BOX - taki jak w dedykowanych PC IBM/Dell/FS - czyli najtańszy w konstrukcji :) przygrzane aluminiowe finy do blaszanego* spodu :)

 

*raczej żelazopodobnego kloca metalu

 

 

Ogólnie mam te graty na wymiane ze znajomym - potrzebuje mobo pod s478 z supportem FSB800 - a taka chyba posiada.

 

P4 2,8Ghz 512kb/800Mhz z HT już chyba ten Bartuś nie pobije :)

ale tak czy inaczej jestem zaskoczony jego wydajnością - win XP wstaje z 2x szybciej niż na Celeronie ;) właściwie mignie tylko logo i już jestem na załadowanym pulpicie

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się - F2 :)

regulacja FSB jest z Biosu - 100:400Mhz

 

Straszny POTFUR z tego bartka :> 100W w IDLE to zdecydowanie hoho :D

 

do szyfrowania AES lepszy celeron 2,4 - 75MB/s vs 65MB/s - jednak zegar w zegar wygrywa amd.

 

toż to ma ze 3k RPM bez regulacji obrotów

HAH - ale mam słuch ... lata praktyki :) kręci się dokładnie z prędkością 2989RPM :)

w połączeniu z łożyskiem kulkowym daje niezapomniane wrażenia :lol:

Wymieniam na AC FAN PRO

 

EDIT:

Mój bartek z tego co widze daje sobie rade jako 3200+ bez zmiany napięć (1,65v, z resztą ten asrock ma tylko normal/high/auto :>)

nawet przedstawia się jako 3200+ :)

zobacze ile sie da z niego wycisnąć ;)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...