Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

witam :)

juz w jednym topicu zadawalem pytanie o pamieci wiec nie bede go powtarzal :) wkleje linka jakby ktos tam nie zauwazyl

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=909659#909659

 

na raze wrzucilem biosik od Club3D 9800XT 128mb hynix - wszystko spoko (tylko opuscilem taktowanie do 350MHz na ramie - patrz link wyzej) temp w idle 52C na rdzeniu i 48 na czyms co sie zowie ambient (co to??) po jednorazwoym 3d marku 2k1 57C na drzeniu i 48 na ambiencie

 

wynik 3dm 2k1 przed zmiana biosu 16500 (380/340)

wynik 3dm 2k1 po zmianie biosu 16650 (411/350)

 

w sumie niewielka zmiana (trzeba winde reinstalnac bo nie przeinstalowalem po zmienie grafy)

 

polecam taka grafe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazdroszcze co poniektorym PCB od XT (mozliwosc zlookania temperatur) no ale nie bede tez narzekal ;)

samo PCB nic nie daje - czujki sa odbllokowywane dopiero po zapodaniu biosu od XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazdroszcze co poniektorym PCB od XT (mozliwosc zlookania temperatur) no ale nie bede tez narzekal ;)

samo PCB nic nie daje - czujki sa odbllokowywane dopiero po zapodaniu biosu od XT

Załadowanie biosu to juz chyba żaden problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe taaa tylko mozna na zawal umrzec jak flash spod windy sie przedluza do tak np 40sek :)

A no bo usawia się flash, wychodzi się z pokoju (np, do WC :) ) i wraczasz i cieszysz się XT'kiem :)

no albo masz zonka :plum: bo w zyciu roznie bywa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe taaa tylko mozna na zawal umrzec jak flash spod windy sie przedluza do tak np 40sek :)

A no bo usawia się flash, wychodzi się z pokoju (np, do WC :) ) i wraczasz i cieszysz się XT'kiem :)

no albo masz zonka :plum: bo w zyciu roznie bywa :wink:

Ja przyjołem optymistyczną wersie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez, tylko denerwije mnie ze ati tool przy 411MHz na rdzeniu sypie artefaktami :| w 3dmarku 2k3 tez sie cos na wodzie robi natomiast w zadnej gierze nie zauwazylem :|

No to jak w gierce nie widac to wbijaj :) Olac 3dmarki 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie sie wstrzymam do czasu zmiany chlodzenia - nie ucieknie mi

 

zastanawia mnie nadal max tej pamieci :) czy to TYLKO 357 czy spokojnie 365 moge zapodac na stel (nie hce jechac powyzej specyfikacji) a niemoge nigdzie takiej wyczaic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prydaloby sie zebyktorys z producentow blokow szarpnol sie na produkcje bloku na core i na memorki takich radkow :) tylko ze nakazdego producenta chyba trza by inne - chociaz pcb xt jest chyba wspolne wiec moznaby pokminic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos taktowania memorek - moga spokojnie jechac na 365 - jesli wytrzymaja to bez artow. Moje jadą na 770 MHz - czyli 385 DDR - bez radiatorkow, ale z wentylem 80x80 pracującym na 8 V... Bez artow ani w 3d marku 03 / 01, ani w ati toolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze koledzy poszli w kierunku temperaturek to ja tez sie przylacze....pszszszsyyyyt :wink:

 

Otoz ja mam problem dosc dziwny bo przesiadlem sie na 9800XT od ASUSa i mam zagwozdke ze Smart Doctorkiem. Otoz to byd....khem nie pokazuje mi temperatur. Probowalem juz wszystkiego co najnowsze mozna zassac ze strony producenta i nic. Spotkal sie ktos z czyms takim ?

 

Biosik tez zmienilem na ten PALowski co byl na wynienionej stonce ale cos mnie ciagnie na wrzucenie innych (linki mile widziane moze trafie na jakis nowy :twisted: )

 

Czujki tez mam bo sprawdzalem na podstawie m.in. zdjec z tegoz oto topika, a takze innych fotek:

radeon 9600 XT i overdrive

 

Pomozcie bracia i siostry Mazakowi bo z 4 dni z tym walcze jak Guderian na Ost froncie :roll:

 

Ps. Jeszcze raz sorki bo nie wiem czy dobrze trafilem w temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a rivatuner nowy probowales?

Przyznam ze jezeli chodzi o RT to jestem zielony ale tak sciagnolem wersje 2.0 RC 15 i oczywiscie odpalilem ale nie widze zadnej ikonki odpowiedzialnej za temperaturke. Moze dlatego ze pierwszy raz obcuje z tym programem :roll:

 

Zaraz sie ta gnidka pobawie jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlaczasz pojawia sie okno programu, wybierasz w pierszej linijce krate, w prawym koncu drugiej lini masz napisane cos o niej, i taki maly trojkacik -> kliknij go i wybierz hardware monitoring :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczynilem tak jak mi radziles (dzieki) i wyskoczylo mi okienko z zielona "podzialka" na ktorej sa zaznaczone zegary, jeden od rdzenia drugi od pamieci. kutfa kolejna sprawa do archiwum X :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie jaki sterownik jest najlepszy do 9800PRO@XT ? ja testowalem omegi 4.6 i 4.2 wyniki raczej bez wiekszych zmian chociaz widac roznice przy 4.2 w grach jakos lepiej dziala.

 

A i jeszcze jedno bo zauwazylem ze oc gorzej idzie po zmianie biosu. jaki bios jest najlepszy do flashowania? Ja mam karte na hynixach i na starym biosie jechalem 756 bez artow a teraz to przy 740 juz zaczyna walic. Ale na standardowych ustawieniach mam tyle samo co po podkreceniu na biosie z PRO.

 

Jak by ktos cos wiedzial to chetnie poslucham wypowiedzi i odpowiedzi na moje pytania :)

Pozdrawiam.

 

aha ja zaladowalem bios od His`a 9800XT 128Mb hynix z uwagi na to ze mam His`a 9800Pro ale chyab firma tutaj nie za bardzo gra role liczy sie raczej rodzaj i ilosc pamieci czy tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...