Skocz do zawartości
RUMUNaThLoNiX

Modyfikacje obudowy, tunning podzespołow

Rekomendowane odpowiedzi

1.BARDZO DOBRYM POMYSLEM NA ZMNIEJSZENIE TEMPERATURY PROCESORA, I CYRKULACJI POWIETRZA JEST WYCIAGNIECIE ZASILACZA SZCZEGULNIE KIEDY JEST ON W POZYCJI PIONOWEJ!!!!

MI TO DALO ZE 3-4 STOPNI MNIEJ.

2. WYGIECIE ŚLEDZIA W TAKI SPOSOB GDY PO NALOZENIU WIATRAKA 80x80 WIAL NA GRAFIKE OD SPODU TO DODA LEPSZOM CYRKULACJE I CO ZA TYM IDZIE PARE MHZ WIECEJ NA KARCIE 8)

3.POSIADACZOM BIG-TOWEROW PRZYDA SIE SUNON 3000 OBR/MIN PUSZCZONY NA 7V I USTAWIONY NA GORNEJ SCIANCE DO DALO MI Z 4-6 STOPNI MNIEJ!!!

4. NASTEPNYM SPOSOBEM JEST DODANIE MALEGO Z 486,BADZ 386 MALEGO RADIATORA Z WIATRACZKIEM I POLOZENIE/PRZYKLEJENIEGO NA GORNEJ STRONIE KARTY GRAFIKI, TAM GDZIE JEST RDZEN GRAFIKI TAM SIE PLYTKA DRUKOWA BARDZO GRZEJE I TO DODA O PARE MHZ WIECEJ NA RDZENIU 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest podłączyć wiatrak wyciągowy pod zasilaczem, nawe 5 stopni mniej. Aby polepszyć cyrkulacje powietrza w obudowie dobrze jest też dodać wiatrak tłoczący z przodu obudowy (jest na to przewidziane miejsce, często nawet są tam specjalne koszyczki) oraz wentylator wyciągowy na górnej ściance obudowy, ale wiąże się to z ciąciem obudowy, a to już na inny topic...

 

Jeśli posiadasz procesor AMD dobrze jest użyć tzw Cooper Shim czyli miedzianej nakładki na procesor. Utrudnio ona uszkodzenie jądra a po posmarowaniu jej cinką warstwą pasty termoprzewodzącej dodatkowo zbija temperature (u mnie ok 3 stopnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ba nawet dobrym bajerem jest ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> kupic jakiegos coolera jamicoma bodajze za 30 zloty byle zeby byl wysoki i mila duza ilosc zeber 8) wiatrak przyda sie do czego innego :] i zmierzamy ile trzeba miec tych cm na pamieci ram karty graficznej!!! tniemy go nawet pilka do metalu :Doczywiscie nie wzdluz calego zebra tylko tam gdzie przerwa :twisted: bo tam metal najcieńszy. kupujemy jakis klej albo robimy tak jak opisali tu nasi koledzy ;) http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=8033

i przyklejamy to doda niezlego kopa na nasz GPU serio sam tak bede robil tylko cos dlugo przychodzi paczka z www.sirius.pl

 

 

 

 

pozdro

 

 

aha czeba jeszce wyszlifowac go tak jak pisal kolega Berkut ;)

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=8073

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wentylacji w budzie, tam gdzie sa przewidziane miejsca na wetyle jest zazwyczaj chamska kratka, która bardzo słabo przepuszcza powietrze - dużo powietrza odbija się od niej i nie jest prawidłowo wykorzystana moc wentylatora. Dobrze jest to wyciąć, i wstawić tam metalowego grila - albo nawet bez grila - 0 przeszkód na drodze powietrza, tylko nie radze tam palcy wkładać. Na wentylatorach nawiewających warto założyć jakieś coś co by filtrowało powietrze, w przeciwnym razie w obudowie będzie dużo kurzu. Ja używam filtrów z www.4max.com.pl i się swietnie spisują, tym bardziej że nawiew mam od spodu obudowy - tam to dopiero jest syf - a w obudowie - nic. Jak komuś nei chce sie wywalać 15zł (czy ile tam) za filtra, to można zastosować zwykłą rajstope/pończochę (nie wiem jak to sie doładnie zanywa - takie co kobitki w miniówach noszą :lol: ). też się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wentylacji w budzie, tam gdzie sa przewidziane miejsca na wetyle jest zazwyczaj chamska kratka, która bardzo słabo przepuszcza powietrze - dużo powietrza odbija się od niej i nie jest prawidłowo wykorzystana moc wentylatora. Dobrze jest to wyciąć, i wstawić tam metalowego grila - albo nawet bez grila - 0 przeszkód na drodze powietrza, tylko nie radze tam palcy wkładać. Na wentylatorach nawiewających warto założyć jakieś coś co by filtrowało powietrze, w przeciwnym razie w obudowie będzie dużo kurzu. Ja używam filtrów z www.4max.com.pl i się swietnie spisują, tym bardziej że nawiew mam od spodu obudowy - tam to dopiero jest syf - a w obudowie - nic. Jak komuś nei chce sie wywalać 15zł (czy ile tam) za filtra, to można zastosować zwykłą rajstope/pończochę (nie wiem jak to sie doładnie zanywa - takie co kobitki w miniówach noszą :lol: ). też się sprawdza.

hehs a co jesi nie mam grilla na sunonie >:D i jak ponczoche bym zalozyl to by jom wciaglo >:D aha psuju ;) palca ajusz mialem rozwalonego >:D bo se wlozylem >:) nie mogle zbytnio grac >:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jak mi przykro :)

 

a pończoche trza założyć tak co by nie wciągło - czyli najlepiej na zwykłego grila, ew. trza skonstruować siakąś ramkę na to - np. z cienkich drewnianuch listewek (jeżeli są takie - nie chodze zbyt często do tego typu sklepów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jak mi przykro :)

 

a pończoche trza założyć tak co by nie wciągło - czyli najlepiej na zwykłego grila, ew. trza skonstruować siakąś ramkę na to - np. z cienkich drewnianuch listewek (jeżeli są takie - nie chodze zbyt często do tego typu sklepów)

hehes dziekuje :oops: hmm i tak odkurzam co tydzien komp >:D ba ten sunon frytko wyczyscie >:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NASTEPNYM SPOSOBEM JEST DODANIE MALEGO Z 486,BADZ 386 MALEGO RADIATORA Z WIATRACZKIEM I POLOZENIE/PRZYKLEJENIEGO NA GORNEJ STRONIE KARTY GRAFIKI, TAM GDZIE JEST RDZEN GRAFIKI TAM SIE PLYTKA DRUKOWA BARDZO GRZEJE I TO DODA O PARE MHZ WIECEJ NA RDZENIU  8)

Może u ciebie u mnie jest normalna temp. tak jak pozostałej części płytki.

Swoją drogą musze kiedyśsprobować przewiercić karte na drugą strone - tam gdzie jest rdzeń. Tam gdzie ty chcesz przykleić radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NASTEPNYM SPOSOBEM JEST DODANIE MALEGO Z 486,BADZ 386 MALEGO RADIATORA Z WIATRACZKIEM I POLOZENIE/PRZYKLEJENIEGO NA GORNEJ STRONIE KARTY GRAFIKI, TAM GDZIE JEST RDZEN GRAFIKI TAM SIE PLYTKA DRUKOWA BARDZO GRZEJE I TO DODA O PARE MHZ WIECEJ NA RDZENIU  8)

Może u ciebie u mnie jest normalna temp. tak jak pozostałej części płytki.

Swoją drogą musze kiedyśsprobować przewiercić karte na drugą strone - tam gdzie jest rdzeń. Tam gdzie ty chcesz przykleić radiator.

eeee poco ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...