Skocz do zawartości
Zenfist

Spalił Ci Się Zasilacz? Zobacz...

Czy spaliles juz kiedys zasilacz?  

1654 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy spaliles juz kiedys zasilacz?

    • Tak
      1208
    • Nie
      815


Rekomendowane odpowiedzi

Codegeon 300 w ,spalil sie wraz z lsiwta zasialjaco,potem zjaraly sie plyta,procek AThlon 1.2 i Athlon 2000+(korego nigdze sien ie dalo zjarac :D) i anstepnie kolejny COdegeon 300 w:)Dobre są co?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shido 300W :)

 

poszło razem z nim: płyta główna, karta muzyczna, cd, hdd40gb samsung...

 

ostał się procesor (C333A), grafa (S3 virge 4mb) i ram (128mb dimm 133mhz :P)

 

dawno to było...a powod spalenia nie znany...

 

Codegen 300W

 

plyta glowna, ram, procek, grafa, muza...ostaly sie: cd i rw...

 

powod: nagle przepiecie na sieci, wywalenie korków...komp zrobił bziumm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spory czas temu spalił mi się zasilacz no-name 200W, parę miesięcy po wymianie celerona 500MHz na Durona 1300, i Rivy TNT2 na GF 2 MX :)

Na szczęście zasilacz nie pociągnął za sobą innych podzespołów, a łaskawy sąsiad podarował mi kolejny no-name 200W, który dotrwał do wymiany na Codegona 300W :) Teraz znów zaczynam się bać o mojego pecetka, bo podzespoły coraz silniejsze, a coraz częściej słyszy się o awariach Codegonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIULIK --> Hehe, mój kolega ma od paru lat dokładnie ten sam zasilacz i nawet troszkę silniejszy sprzęt od mojego i należy do wybrańców, którzy nie mają z tym zasilaczem żadnych problemów. Zresztą u mnie też jest jeszcze w miarę dobrze (nielicząc comiesięcznych formatów spowodowanych niestabilnością systemu ;))

Jedno jest pewne, gdy przewidywalnie za około rok kupię sobie Radeona 9800 PRO i porządnego Bartona, bez wymiany na Modecoma lub Chiefteca się nie obejdzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R-PL

Moja dziewczyna spalila codegena 300w i wymienila na codegena 400w lol:) ja nigdy zadnego nie spalilem bo badziewia nie kupuje:) upgrejd- chociaz nie spalilem jakas 235 AT bo zrobilem zwarcie kabelkami od pstryczka:) wiec to nie jej wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie co wlasnie zasilacz spalil. Antec 350W TrueBlue. Jest na gwarancji jeszcze wiec sie o to nie martwie. Moje pytanie jest takie. Antec przysle mi nowy zasilacz w zamian za zepsuty. Takze chyba go sprzedam na ebay. Czy to prawda ze jesli kupie mocniejszy zasilacz to wtedy ten zasilacz bedzie sie mniej grzal i przez to bedzie pracowal ciszej czy to nie robi zadnej roznicy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jakiś noname nie mam pojęcia jaki 230W. Było tak.

Czerwiec 2000 kupiłem gotowego kompa NTT (byłem w miare lama jeszcze) na Celeronie 466, zintegrowana grafa i inne badziewia.

Komp stał na biurku niemal całkiem dosunięty do ściany, więc powietrze z zasilacza nie miało gdzie uciekać (z boku i na górze były deski od mebli). W końcu wentyl zaczął siadać, aż kiedyś siadł całkiem.

Wreszcie mniej hałas mi dokuczał więc sie cieszyłem. Tak chyba z 2 miesiące chodziłem na parzącej zasiłce.

Pewnego razu wciskam Power, a tu słysze cichutki pisk trwający ciągle. Wciskam pare razy power jeszcze i pisk coraz głośniejszy i coraz wyższy ton aż w końcu BUM!!!

Przestraszyłem sie jak diabli, smród jak nie wiem, dymu pełno aż mnie zatkało.

Na drugi dzień poszłem do pobliskiego sklepu i mówie "prosze zasilacz atx" i koleś mi dał jakiegoś "Joy Computer" 300W za 70zł.

Wsadzam do kompa, wszystko działa jak należy, nic nie siadło razem ze starą zasiłką. Wentyl w nowej zasiłce mnie wkurzał bo głośny, ale wydajny był za to. ;)

 

Tak więc miałem szczęście że nic nie poszło, ale komponenty i tak zbyt cenne już wtedy nie były (w czerwcu 2000 poszło 3000zł na tego kompa).

 

Teraz już bym w życiu tak nie postąpił. Jakakolwiek oznaka złego działania zasiłki i od razu część lub cała zasiłka do wymiany.

 

Póki co mój Deer mi służy obecnie bo wymagającego kompa nie mam, ale jak wiadomo zasiłki tej klasy lubią płatać figle i nagle sie i nie tylko siebie zepsuć.

 

Planuję teraz zakupić Chiefteca 1136H bo to dobre i tanie zasiłki, ale na razie nie śpiesze sie z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noname 250w

 

Wystrzelil jak zloto poszedl kondensator, pieprznelo tak ze mysalem ze mi komp wybuchnal :) dobrze ze zasilacze sa zamkniete w tak dobrej i twardej metalowej oslonie.

 

Chodzil dlugo bo jeszcze pamietal czASy celerka 366@581 na abicie be6 a dogorewal na duronie 1GHz msi kt3ultra 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja naszczescie jeszcze nie przezyłem takiej awari, jednak mój codeshit był bliski ;) Po zmierzeniu napiec tak sie przestraszyłem ze wyczarowałem 100 i nabyłem fortrona :D Nie wiadomo co by zabrał ze soba tamten złom, a ja kasy zabardzo na zbyciu nie mam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pamiętnika admina firmy XXX ( w ciągu 2 lat jak tam pracuję):

 

2x Megabajt 235 W - bez konsekwencji

1x Megabajt 300 W - razem z MoBo

5x Codegen 300 W - sumarycznie 2 MoBo, 2 pamięci DDR, 1 HDD,1 CD ROM, 3 Sieciówki

1x Tracer 350 W - bez konsekwencji

1x Codegen 400 W - wraz z MoBo

 

Niestety kilka lat temu również i w domu pożegnały się ze światem 2 Codegeny 235 W, które nie zdzierżyły potencjału OC PIII600

:wink:

 

Obecny Chieftec 360 W sprawuje się dzielnie, choć niedługo ustąpi pola mocniejszemu bratu ze stajni Anteca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipec 2003:

padło 3xCodegen 300w

2xFEEL 300w

1xnoname 400w(nie pamietam co to było)

po kolejnym spaleniu zaczęto podejżewać mnie w serwisie o sabotaż,wiecej wynalazków nie chciałem i wziąłem kasę.

wsadziłem stary 230W ATX pierwszego miotu,pocił się przy moim zestawie,ale wszystko grało....(widać jednak było niedobór prądowy)...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja bede chyba rekordzista :) Chieftec 420 W DF ( 2 tygodnie mial ) i to przy wylaczonym kompie !!! :D Na czuwaniu !!! Poszly iskry i do dzisiaj czekam na jego powrot, bo na reklamacji jest ... CHIEFTEC 420 W !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codegen 300W - od razu gdy do ECS K7S6A wsadziłem Bartona 2500+. Na szczęście tylko zasilacz poszedł (na grzyby do lasu ... :P).

Mam własnie chwilowo komputer ze spalonym zasilaczem. Własnie Codegen 300W z K7S6A. Tyle ze ten się podobo wyłączyl podczas gry i juz się nie uruchomił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...