Skocz do zawartości
pio

Jaki subwoofer? Aktywny czy pasywny?

Rekomendowane odpowiedzi

a dlaczego jedne subwoofery wygladaja tak bardzo inaczej od drugich np.:

- subwoofery z tych zwykle tanszych zestawów kina domowego maja z przodu taka dziure :) a z boku glosnik

- takie subwoofery jak np. ta KODA co byla wczesniej wymieniona wyglada jak zwykly glosnik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

ma maly problem, kupilem subwoofer do kina domowego podlaczylem i..nic. Po dlugim drpniu sie w glowe doszedlem do tego, ze amplituner (Harman/kardon AVR 10) nie obsluguje subwoofera aktywnego tylko pasywny :/ mam w zwiazku z tym pytanie czy da sie to jakos podlaczyc zeby jako tako dzialalo? nie iwme jakis mly tani wzmacniacz po drodze czy cos.. troszke szkoda mi kasy wydanej na ten subwoofer:D

 

szukalem na forum i strony z tym tematem sa juz nieaktywne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to niby dlaczego? Zwykłym liniowym wyjsciem nie zasili pasywnego.. a aktywny pójdzie na wszystkim.. Pamiętam jak kolesiom sprzedałem suba to poszli na piaskownice za blokiem i do łokmena podłączyli i .. napierali że ich było słychać po drugiej stronie budynku :lol:

 

wystarczy dodać prosty dzielnik rezystancyjny jeśli sygnał jets za duży.. Ja w swoim subie mam na tyle wielką regulację przedwzmacniacza, że mogę zasilać go z wyjścia wzmacniacza, karty dzwiękowej, czy nawet line out... Przy maxymalnym wzmocnieniu to dotknięcie palcami wejścia powoduje że szyby mi mało nie wylecą z framugi :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

(Jestem zielony w tym temacie.Będę podawał wszystkie dane bo nie mam czym foty zrobić)

Mam wieże LG (tak naprawdę to jest zestaw mikro kina domowego ale używam go jako wieży przy kompie) i chciałbym podłączyć do niej Subwoofer.Wieża ma oddzielne wejście pod suba,to z tego co wiem to sub ma być aktywny.Do wieży są podłączone 4 głośniki.

na 2-uch większych jest naklejka

 

MODEL NO. LXS-D5230V

IMPEDANCE 6Ω

MAX.POWER 40W (program)

FREQ.RANGE 70~`20000Hz

 

a na 2-uch mniejszych

 

MODEL LXS-D5230T

IMPEDANCE 6Ω

MAX.POWER 40W

 

Na osłonkach od dużych głośników była papierowa kartka i pisało 150W

a na małych pisało 50W

Więc nie wiem o co tu chodzi.

 

OK to do pytań:

-czy jak kupie obojętnie jaki sub aktywny to nic mi się nie spali?(skończyła się gwarancja)piszcie jakie ma mieć parametry ile wat itp......

-czy karta dźwiękowa to pociągnie?

-czy kabel aby połączyć wieże z subem jest razem w zestawie z subem (jeśli nie to napiszcie jaki)

 

Moja karta dźwiękowa:

 

Realtek HD Audio output

Typ WDM

 

Z tyłu wieży jest naklejka

 

LG

DVD MICRO HI-FI SYSTEM

MODEL NO.: LX-D5230D

230V~`50Hz 110W

PS

Myślę że długi post was nie zniechęci;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...