Skocz do zawartości
Xytras

Pamieci ECC REGISTERED

Rekomendowane odpowiedzi

Panowiem mam big problem

posiadam 2*512MB DDR RAM PC2100 ecc registered, pamiec ta miala powedrowac do kompa z procem duron1300 i plyta glowna ASROCK K7VT2, jednak tu sie okazalo ze ta płyta glowna nie obsluguje tych pamieci :!:

 

I teraz pytanie jaka plyta glowna obsluguje te pamieci, ktos mi polecil EPOX8rda3+, jednak w instrukcji wyraznie pisze o akceptowanych pamieciach: "non ecc registered memory modules" :?:

I co teraz pomozcie bo nie wiem co robic, plis":mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci ecc registred to obsługiwane sa tylko praktycznie w płytach serwerowych. Co do obsługi na zwykłych płytach to jej nie ma, jedyna mozliwosc ze płyta działa z takimi pamięciami jednak ecc nie będzie dostępne. Zazwyczaj powinno pisac wyraznie w instrukcji jakich pamięci można używać.

 

"ECC ram wont work unless your motherboard manual specifically says it will, I tried using ECC on a desktop ASUS motherboard that was non-ECC and it just does not register on bootup..."

 

Problem w tym ze ty masz Ecc - registred no i tu będzie problem bo zwykłe Ecc -unbuffered to praktycznie na kazdej nowszej mobo by poszły.

 

Co do pytania o płyty to nie wiem jakie wsperaja dokładnie - na pewno na intelu 925X, 865, 875, - I to chyba nie wszystkie modele. Ale jakie w Amd to nie wiem musiał bys sobie poszukać. Jedynie co mi widomo to AMD 760MPX, no i pod Operona itd. Ale o reszcie mi niestety nic nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xytras perkusisto Samaela ;]

Pierwsza osoba co to rozszyfrowala:-)))

 

 

 

Kupilem te pamieci na allegro i nie widzi mi sie troche tego sprzedawac, wole kupic nowa plyte glowna bo itak kcialem niedlugo wymieniac, ale nie wiem co kupic;-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz nowe mobo to musisz poszukac czy cos na amd jest co zadziała z Ecc-reg. Jak nie to Intel ci zostaje. No albo sprzedac ramy. Bo raczej z tego ecc nie będziesz miał zysku. To sie przydaje jak operujesz na czymś co wykonuje duzo operacji na pamięci i ewentualne błędy mogą zawalic całą prace. No i kostki ecc-reg sa deczko wolniejsze ( czasy dostępu ) ze wzgledu na te całe mechanizmy kontroli i korekcji. No chyba ze cie stac na jakiegos operona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...