Skocz do zawartości
Świder

Abit NF7 (S) = Który bios jest najlepszy?

Ktory bios jest wg. Ciebie najlepszy?  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktory bios jest wg. Ciebie najlepszy?

    • D26 2.0.0 SpeedFire
      11
    • D26 2.0.1
      6
    • D26 2.0.2 SpeedFire
      3
    • D26 2.0.3 SpeedFire
      5
    • D26 2.0.4 Discovery
      27
    • D26 2.0.5 Taipan
      77
    • D26 SplitFire
      2
    • D26 Black Mantaray
      9
    • D26 MantaRays XT
      36
    • D27 Taipan 0.1
      5
    • D27 Taipan 0.2
      9
    • D27 Taipan 0.3
      35
    • D27 619R2 by Trats
      62
    • Jakis oryginal ;)
      75


Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie liczy się tylko i wyłacznie D10B4

Przepusciłem przez moją mobo całe mnóstwo biosów jeszcze poczynając od modowanych przez TicTac'a i niestety nici.

Wgrałem d26 Taipan i już sie ucieszyłem bo mi system wstał na FSB250 niestety zaraz po chwili reset i tak wkółko niezależnie od napieć i timingów pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie najlepiej śmiga

D26 Speedfire 2.0.01 3.19C_09.09.04 :)

 

Na 1700+ chodzi FSB 265, na Bartonie 2500+ z zablokowanym mnożnikiem idzie 230 MHz (na TaiPanie 2.0.5 nawet 220 MHz kulawo chodzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie chce mówić, że OT, ale screen single... i bez żadnego marka, superPI, timingów, nic... taki screen to ja Ci moge 270MHz 2-2-2-11 Dual :lol:

A co do biosu D26 2.0.01 to mam go teraz i sprawuje się bardzo dobrze... bardzo podobnie jak taipan... ja ciągle w fazie testów dużego FSB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci -=Merlin=-!!! Twoje CPC OFF uratowało mnie (do wtorku :) ), gdyż w końcu mogę uzywać tej 512ki Kingstona!!!

Dlaczego w normalnym BIOS'ie nie ma tej funkcji odkrytej jak na płytach z VIA??? Tam 1T Command jest widoczne (AUTO, ENABLED, DISABLED) = CPC u nForce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, szukam jakiegoś zmodowanego biosu do ABIT NF7 v2.0 aby obsługiwał AMD XP 2500+ Barton Mobile 1.45V...

 

Bo wykrywa mi go jako unknown processor 800Mhz :(

 

Słyszałem, że do tego potrzebny jest zmodowany bios, czy znacie takowego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znasz może topic o biosach Merlina ? :evil: Bo robi się tu znowy śmietnik :evil:

To jest ankieta, a nie topic z pytaniam jaki bios wybrać... takie pytania to tutaj

 

(dla tych, którzy by szukali, a nie znalezli :P -> Merlin D26 Taipan... a i tak nie zmienia on nic poza nazwą na Mobile AXP, a nie Unknown... a startować będzie zawsze jako 800MHz... co to za problem... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i tak nie zmienia on nic poza nazwą na Mobile AXP, a nie Unknown... a startować będzie zawsze jako 800MHz... co to za problem... ?

Eh... jakbym wiedzial ze nic nie zmieni to bym sie nie pytał...

 

PS. Nigdy nie słyszałem o biosach Merlina (chyba ze Mansona).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ale tylko Merlin robi CPC OFF => ja na oficjalnym nie mogę jechać, bo moja 512ka nie jest zgodna z CPC ON (czy 1T Command wg VIA) Merlin uratował mi życie!!!

 

Po za tym, dla każdego coś innego. Przypuszczam, że trafiłbyś na odpowiedni BIOS. Ale jeśli nie robisz żadnego O/C, to wówczas rzeczywiście nie widzę sensu instalowania Modingowych BIOSów.

 

 

Chciałbym się dowiedzieć skąd ściagnąć BIOSy Merlina, ale nie typu Taipan, tylko Standard z CPC OFF => napiesał, że takie zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem tego biosu - D26 2.0.5 Taipan i bylem milo zaskoczony bo Procek mi poszedl na FSB 243 mhz i byl stabilny w prime, na 252Mhz komp sie bootowal i wchodzil do windy ale byl niestabilny dodam że nie mam żadnych modów, nie myslalem ze moja plyta moze takie FSB wyciagnąć, dodam ze to bylo na pamięciach Hynix D43. Takze zdecodowanie D26 2.0.5 Taipan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

 

wymieniłem mojego durona 1.4 na semprona 2400 i chcę dać jeszcze jedną szansę biosom merlina

 

mam pamiątki 2 x 256 kingston pc 333 i myślę że pójdą na 215 ale może jest bios który pozwoli im rozwinąć skrzydła

 

sempronik idzie bez problemu na 10x200 przy napięciu 1,58

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

mam taipana z cpc off i zastanawiam się ile trzeba mniej więcej vcore żeby semp szedł na fsb210 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i lipa taipan 2005c idzie ale jak wyłącze kompa to czasami nie chce się włączyć

 

na 210 chodziło ale coś jest nie tak

 

ma ktoś jakiś pomyśł

 

wystarczy mi full stable fsb 210-215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jak na razie najlepszy oryginalny rev. 26 o % w sandrze nie walczę a o/c mojego thortona 2000+ z zablokowanym mnożnikiem na Taipanie i Black Manta kończy się przy 2100Mhz natomiast na rev. 26 oryginał lata spokojnie @2400Mhz ; no po prostu tamte biosy coś nie lubi moja płyta i proc lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe nie mozna zrobic czegos takiego jak jakies zestawienie na jakim biosie dane pamieci dzialaja najlepiej i na jakich ustawieniach ...fsb i timingi itd :?:

wrazie czego jak by ktos byl chetny prosze wyniki na priv sprobuje cos takiego zrobic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... problem w tym, że na każdym sprzęcie wszystko inaczej działa... można by sprawdzać mx fsb biosów oraz przepustowość... był projekt o ranking biosów... pierwsze ja.. potem Mavers... zrobiło kilka osób testy, porównania... ale projekt ustał... trzeba przegrzebać topic o biosach i wszytko powyciągać... ja dawałem jakieś tabelki ;] ... także Mavers... oraz Worms... i chyba jeszcze ktoś... zebrać w całość... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wgralem BIOS : D26_ver.2.0.05_TaiPan_0.1_23.09.04 .... i jest dobry :)...

FSB mozna zrobic wieksze niz na standardowym BIOSIE NF7-s v2.0.

Tylko cos sie dzieje z Vio voltage ( pokazuje 3,12V ) i piszczy w programie ze za niski V jest.

 

http://t5.esports.pl/specter/volt.jpg

 

Ile powinno byc prawidlowo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...