Skocz do zawartości
Świder

Abit NF7 (S) = Który bios jest najlepszy?

Ktory bios jest wg. Ciebie najlepszy?  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktory bios jest wg. Ciebie najlepszy?

    • D26 2.0.0 SpeedFire
      11
    • D26 2.0.1
      6
    • D26 2.0.2 SpeedFire
      3
    • D26 2.0.3 SpeedFire
      5
    • D26 2.0.4 Discovery
      27
    • D26 2.0.5 Taipan
      77
    • D26 SplitFire
      2
    • D26 Black Mantaray
      9
    • D26 MantaRays XT
      36
    • D27 Taipan 0.1
      5
    • D27 Taipan 0.2
      9
    • D27 Taipan 0.3
      35
    • D27 619R2 by Trats
      62
    • Jakis oryginal ;)
      75


Rekomendowane odpowiedzi

Testowalem 2 rodzaje biosów :

 

:idea: D26_ver.2.0.05_TaiPan_0.1_23.09.04

:idea: taipan beta 3

 

i co wyszlo :

 

:arrow: D26_ver.2.0.05_TaiPan_0.1_23.09.04 - mozna walnac wieksze FSB ale komputer liczy freezy i jak sie robi test w 3dmarku to sie wylacza test...

 

:arrow: taipan beta 3 - FSB juz mniejsze niz na [ D26_ver.2.0.05_TaiPan_0.1_23.09.04 ], ale wydajnosc lepsza ( ale i znow freezy i testy same sie wylaczaja )....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o biosach do NF7 z niebieskimi bankami pamieci ??? bo mi sie zdazaja wlasnie zwisy na sempronie 2200 wyciagnietym na 200FSB i radeonem 9550 400/530

to bezpieczne FSB dla tego procka, a pamiec to kingston CL3 512 3200

 

dziwne jest ze gdy radeona robie na standart to wszystko ladnie idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiecie mowisz ... :)

 

to moze pomoc ??

o ile podniesc ??

i co pozniej sprawdzac?? tak zeby nie spalic niczego

jakie sa wogule granice napiec dla +12 +5 +3.3 ??

 

i moze jaki najlepszy program do NF7 ?? ja uzywam speedfan

 

 

dzieki za pomoc

 

P.S.

fajnie gdy sie uzyskuje pomoc na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to nie w temacie, ale robilem update biosu za pomoca Flashmenu i na samym poczatku program zaliczyl zwieche przy procesie Programmin PNP (cos takiego) doszlo do 50% i sie zwiesil. Pelen strachu i obaw zrobilem reset i komp sie uruchomil, zrobilem upgrade biosu i w sumie chodzi wszystko, ale jak myslicie nie uszkodzilo sie cos czasem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ raptus

 

Nie. Myślę, że nagranie BIOS'u poprawnie usunęło błąd. BIOS ma zabezpieczenie takie, aby po 1 padzie przy Flashu dało się ewentualnie poprawić. Ale czasem to nie działa i... Jeżeli się źle Flashnie, to komputer poprostu nie startuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktos z was wie jak wyrobic wyzsze FSB niz 250 na tym abicie? Vmody wchodza w gre ofkoz bo biosy to juz nic nie daja...... A hynixy sie marnuja na 500 :mur:

 

bios mam taki

 

D27_TaiPan_0.1_EB_ED_Bpl_3.19_08.12.04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym na Twoim miejscu sprawdził vdd moda... vdimm nic nie da... masz hyny... no i jeszcze możesz nowego 5V spróbować :>

Ale raczej tylko vdd widze... chłodzenie ofcoz... i płyta się kończy... ;)

 

PS. Nie tutaj takie pytanie ;)

 

Rada: spróbuj cpc off... jeśli FSB dalej będzie stało na 250... albo uzyskasz np 2-3 MHz to widać, że to koniec mobo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje jak narzie mój NR.1

 

Proszę dodać do ankiety  :D

 

D27 619R2  B)  B)

 

Wlaśnie wczoraj późnym wieczorem go wrzucilem (wcześniej d26 Manta Rays XT), dziś zobaczę czy coś zyskalem i jak ze stabilnością ...

 

Także jestem za dodaniem tego biosu do ankiety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktos z was wie jak wyrobic wyzsze FSB niz 250 na tym abicie? Vmody wchodza w gre ofkoz bo biosy to juz nic nie daja...... A hynixy sie marnuja na 500 :mur:

 

bios mam taki

 

D27_TaiPan_0.1_EB_ED_Bpl_3.19_08.12.04

1212836[/snapback]

 

zarzuc bios tratsa i mnoznik 9 a osiagniesz 259 bo to chyba koniec mobo :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarzuc bios tratsa i mnoznik 9 a osiagniesz 259 bo to chyba koniec mobo  :sad:

1217363[/snapback]

 

Ja na Manta Rays XT testując samego 512MB HyperX 3200UL z timingami 8-3-3-2,5cl doszedlem do FSB260 - dalej już plyta nie ciągnie ...

 

 

Na obecnym biosie Trats D27 619R2 testuję duala 2x256 + 512MB i osiągi są porównywalne z Manta RaysXT zarówno pod względem maxymalnego FSB jak i przepustowości RAM. Na razie bios zostaje w compie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój temacik zamknęli, zatem tutaj umieszczę tego post'a. Mam nadzieję, że przyda się ta lista wszystkich znanych mi skrótów do BIOSów pod NF7-(S) rev. 2.0

 

!!! !!! :blurp: MODED BIOSES USE AT YOUR OWN RISK :blurp: !!! !!!

 

* D25 Moded by -=Merlin=-

 

* D26 Moded by -=Merlin=-

 

* D27 Moded by -=Merlin=-

 

* D26 Moded by Merlin & MaverS

 

* D10 Moded by ..::Trats::..

 

* D26 Moded by ..::Trats::..

 

* D27 Moded by ..::Trats::..

 

!!! !!! :blurp: MODED BIOSES USE AT YOUR OWN RISK :blurp: !!! !!!

 

*** ORYGINAL BIOSES FOR NF7-(S) REV. 2.0 ***

 

* All Oryginal ABIT BIOSes from ABIT

 

* All Oryginal ABIT BIOSes (Świder FTP)

 

 

To tyle. Polecam BIOSiki by ..::Trats::.. - niektórzy z Was będą napewno zadowoleni. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, bo sesja na karku i się uczę :D - jak zresztą widać...

 

Ale potestuję tak koło połowy lutego. Na razie nie mam czasu ani na testy ani na awarię sprzętu :)

 

Teraz na Tratsiku jadę na 233MHz x11 na moim chłodzonku wiatrowym... Więcej nie mogę, bo temperatura... Kto zasponsoruje BW??? :-|

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hirotaro : ja lece na tym samym co ty biosiku na 250x9,5 CPU 1.8v i wszytko smiga.Obecnie jeden z najlepszych moich biosow. Najlepsze jest to ze jak mu daje 252x9,5 1.8V Cpu to prima i super pI wszystko ladnie przechodzi ale po 1 h w necie i pisaniu mi sie zwiesza klawiatura, myszka wszysko inne chodzi ale klawisze "zwiecha" ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na biosie Merlina d27 najnowszym jak do tej pory osiagnolem 229FSB a na biosie tratsa 235FSB, ale coz z tego ja mialem mniejsza wydajnosc po wzgledem przepustowoscie pamieci i to prawie 80MB/sek. Takze powrocilem do Merlina 27.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! mam amd 2500xp 512ddr abit nf7 rev 2.0 9600xt i w aida32 mam tylko 2600/960 :sad: Co mam zrobić aby było więcej juz skończyły mi sie pomysły. Zmieniałem już bios na D25 by Merlin i stery do płyty nforce-6xx-[Guru3D.com] i niepomogło :sad: POMOCY co mam zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wgralem d27_619R2_2T Tratsa i.....

 

Dołączona grafika

 

Niewiele widac, wiec w wiekszej rozdzielczosci zobaczysz tutaj

 

Nie jest to do konca stabilne (np 3DMark 2k3 wywala sie na CPU Test), ale jak widac bios ma DUZY potencjal... a to dopiero pierwszy bios Tratsa jaki probowalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! mam amd 2500xp 512ddr abit nf7 rev 2.0 9600xt i w aida32 mam tylko 2600/960 :sad:  Co mam zrobić aby było więcej juz skończyły mi sie pomysły. Zmieniałem już bios na D25 by Merlin i stery do płyty nforce-6xx-[Guru3D.com] i niepomogło :sad:  POMOCY co mam zrobić

1225397[/snapback]

 

Wyniki mem są bardzo zależne od FSB, a Ty nie podałeś tego parametru. Druga sprawa to timingi, dla FSB 200MHz optimum na nForce to 2,2,2,11. Poszukaj na forum jest tego pełno, to nie najlepszy topic na takie pytania.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Ściągnąłem bios MERLINA D27_TaiPan_0.3_ED_Bpl_3.19_28.12.04.rar i w archiwum znajdują się 4 pliki :

Romsip TaiPan 0.3 (ED]

Original.bin

Nvidia Bpl 3.19 Cpc On.bpl

NF7D_27.BIN

 

nie wiem po co ich jest aż tyle

wiem ze nf7d_27.bin i original.bin to Bios a reszta to co??

Z góry thx za ansawer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teszta jest nie potrzebna nafalin...

Tylko nf7d_27.bin to Merlinski bios

A jeszcze jest PETCH.MSI

to taki mily programik optymalizujący wpisy w rejestrze dotyczące Memory Management i parę innych Cache itd. może znacznie przyspieszyć Windows'a XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...na pierwszy rzut oka jest lepszy od .......

1229244[/snapback]

"Lepsze" to rzecz wzgledna :-)

Przelecialem kilka napopularniejszych (tylko CPC ON) - "suche" wyniki sa TU (a TU "brudnopis").

 

SANDRA CUP

- do FSB ~220 wszystkie w dobrym zdrowiu, czolowka to D26mantarays-xt, D26taipan05, D27Taipan03 i D27trats .

- 220~240 trats (dostal ostrzezenie od Pi, ale prowadzi), xt i tuz za nimi 2 taipany. D26Tictac mimo drobnych klopotow (3DMark01) tuz przed D26taipan beta. Abity zakonczyly wyscig juz na poczatku tego odcinka.

- 250 czyli meta : xt tuz przed tratsem, lecz na wniosek sedziego Pi zostaje zdysklasyfikowany (zaliczamy mu 240). Trats zaliczyl drugie potkniecie na Pi, ale dobiega do mety. Kolejni to tictac i D26taipan (3DMark01 zglosil wniosek o wykluczenie obydwu, lecz nie zostaje on przyjety ze wzgledu na powszechnie znana chimerycznosc sedziego). D26taipan beta3 (rowniez z ostrzezeniem od 3DMark01) mija mete przed D26taipan05.

Caly dystans czysto przebiegl tylko D26taipan05 - pozostali miewali mniej lub bardziej zle momenty. Jako jedyny nie odmowil rowniez dobiegniecia do 260 - wylozyl sie tylko przy 3DMark01 (reszta zadowalala sie jedynie postem, bez prob zaladowania systemu).

 

Jak cos mi sie jeszcze istotnego przypomni to napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...