Skocz do zawartości

Aktualności

Artykuły

Może Cię zainteresować

Thunderbird (mozilla Thunderbird)

Rozpoczęty przez boy, paź 19 2004 12:02

222 odpowiedzi w tym temacie

paulo
  • paulo
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2595 postów

A w Tools --> Account settings --> Server settings --> Advanced (dla konta wp) --> SMTP - masz ustawiony właściwy smtp ?
  • 0
[center'>::[/center'>

gopiter
  • gopiter
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 27 postów

Jak najbardziej.Naprawde wszedzie mam ustawiony poprawny serwer smtp!!!!Sprawdzalem juz chyba z 1000 razy :sad: Ustawienia sa przeciez takie same jak dla o2 (poza nazwa serwera) a nie chce to pi*****e WP chodzic...
  • 0

paulo
  • paulo
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2595 postów

Bez screenów raczej ciężko będzie znaleźć błąd. Jak możesz to daj kilka screenów.
  • 0

samuraj,net.pl

Dzięki, aha mój mail to adiwolek@op.pl :)
  • 0
Procek | AMD Athlon XP-A, 1833 MHz (11 x 167) 2500+BartonPłyta główna | Asus A7V8X-X (6 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)Pamiątki | 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)Dźwięk | VIA AC'97 Enhanced Audio ControllerGrafika | Leadtek WinFast A6600GT 500/900-550/1010Twardziel | WDC WD800JB-00CRA1 (74 GB, IDE) 8MBDVD | NEC DVD_RW ND-3500AG (DVD+R9:4x, DVD+RW:16x/4x, DVD-RW:16x/4x, DVD-ROM:16x, CD:48x/24x/48x DVD+RW/DVD-RW)CD | HL-DT-ST CD-RW GCE-8523B (52x/24x/52x CD-RW)Zasilacz | Chieftec 410W 120mm

paulo
  • paulo
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2595 postów

Wprawdzie to nie Dołączona grafika, ale już poszło. :P
  • 0

samuraj,net.pl

a jeśli ja chcę korzystać bezpłatnie z konta mailowego na dysku??
  • 0
Procek | AMD Athlon XP-A, 1833 MHz (11 x 167) 2500+BartonPłyta główna | Asus A7V8X-X (6 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)Pamiątki | 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)Dźwięk | VIA AC'97 Enhanced Audio ControllerGrafika | Leadtek WinFast A6600GT 500/900-550/1010Twardziel | WDC WD800JB-00CRA1 (74 GB, IDE) 8MBDVD | NEC DVD_RW ND-3500AG (DVD+R9:4x, DVD+RW:16x/4x, DVD-RW:16x/4x, DVD-ROM:16x, CD:48x/24x/48x DVD+RW/DVD-RW)CD | HL-DT-ST CD-RW GCE-8523B (52x/24x/52x CD-RW)Zasilacz | Chieftec 410W 120mm

gopiter
  • gopiter
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 27 postów

Sorki ze tak dlugo to trwalo...

Tutaj kilka screenow: http://members.lycos...hotoalbum0.html

Mam nadzieje ze znajdziesz blad i skoncza sie moje problemy z Thunderbirdem...

Dzieki!
  • 0

gopiter
  • gopiter
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 27 postów

No i jak da sie cos stwierdzic na podstawie tych screenow? :cry:
  • 0

paulo
  • paulo
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2595 postów

Albo jestem ślepy, albo nie ma błędów. Skonfigurowałem w TB dla testu konto na wp i wszystko działa na takich ustawieniach jak u Ciebie.
Jak próbujesz wysłać to pojawia się jakiś błąd ? Może dla smtp błędne hasło zapisałeś.
  • 0

gopiter
  • gopiter
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 27 postów

Przy wysylaniu wiadomosci nawet nie pyta sie o haslo.Poprostu laczy sie i po jakims czasie wyskakuje blad: http://members.lycos...hotoalbum0.html

Qrcze a moze rzeczywiscie kiedys tam sie zapytal o to haslo tylko nie pamietam?A w jaki sposob zmienic juz podane haslo?
  • 0

poca
  • poca
  • zbananowany
  • Moderator Działu
  • 8964 postów

Zaczne od tego ze na Thunderbird mam 3 konta. Do wszystkich 2 znam hasla, a do 3 niestety nie. Szukalem w opcjach Thunderbird'a czy moze gdzie te hasla mozna edytowac (szukalem gwiazdek ;] ) , ale z tego co pamietma do Thunderbird chcial hasla dopiero po laczeniu do serwera.

Pytanie:

Czy ktos wie jak odzyskac haslo do konta w Thunderbird. Nie wazne czy jest w formie gwiazdek czy hasla.
  • 0
[size=0'>error

paulo
  • paulo
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2595 postów

Tools --> Options --> Advanced --> View saved passwords.
  • 0

poca
  • poca
  • zbananowany
  • Moderator Działu
  • 8964 postów

Super. Dziekuje
  • 0
[size=0'>error

beerlover

Witam,
Mam pytanie; czy da się jakoś ustawić w mozilli thunderbird tak, że w momencie klikania na "napisz" pokaże mi się okno, które sam sobie stwożę (podpis, nr tel., tło)???
Teraz mam zrobione takie okno w szkicach, ale chciałbym, żeby pojawiało się ono klikając na "napisz".
Dzięki za odp.
  • 0

yenk
  • yenk
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 23 postów

Jeśli nie masz dostępu do źródeł programu - raczej nie masz takiej możliwości.
Chyba, że są źródła gdzieś w internecie dla Developerów (?)
  • 0

dayus
  • dayus
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 1348 postów

Czy w TB mozna korzystac z kilku skrzynek pocztowych,ale tak aby z kazdej skrzynki wiadomosci szly do osobnych folderów, a nie do jednego i robil sie mass mix :)

Mozna tam zrobic jakos import z "The Bat!" ?

Czy sa tam automatyczne podpisy w wiadomosciach i nagłowki typu: "Witaj..."
  • 0
HP Vectra VL400 @ Pentium III 933MHz, 2x256MB 133MHz, GeForce4 MX440 64MB DDR, LG 4163B

paulo
  • paulo
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2595 postów

1. Przy zakładaniu konta wystarczy to odznaczyć:
Dołączona grafika
2.

Import wiadomości pocztowych
Wiadomości pocztowe innego programu należy wyeksportować lub zapisać w formacie, który odczytuje Kurier Poczty (Thunderbird), czyli mbox (Format bywa też określany jako Unix mbox lub format Eudora). W niektórych programach można zapisać wiadomości pocztowe w postaci, która jest zbliżona do formatu mbox. W takim przypadku, z wiadomości będzie można korzystać po wprowadzeniu niewielkich zmian (patrz program Pegasus Mail).

1. Plik można zachować pod dowolną nazwą, bez rozszerzenia (choć nie należy używać nazw specjalnych folderów Kuriera Poczty – Inbox, Drafts, Sent, Templates, Trash).
  2. Plik wiadomości innego programu w formacie mbox wystarczy przekopiować do katalogu Mail/[nazwa konta] w katalogu profilu użytkownika.
  3. Po ponownym uruchomieniu Kuriera Poczty, w drzewie folderów wybranego konta [nazwa konta], pojawi się nowy folder o nazwie utworzonego w punkcie a pliku, który będzie zawierał zaimportowane wiadomości.

3. Utwórz plik tekstowy z "podpisem". Wejdź w konfigurację konta i zaznacz 'dołącz sygnaturę'. A nagłówki - nie wiem, bo nie używam.
  • 0

dayus
  • dayus
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 1348 postów

Ad.2 Wszystko fajnie,ale ja bym chcial całego Bat'a przeniesć (4 skrzynki, 2 potrzebne),a nie tylko jedną wiadomość...

PS.: Opalca sie przenosic z the Bat! na thunderbird?
  • 0
HP Vectra VL400 @ Pentium III 933MHz, 2x256MB 133MHz, GeForce4 MX440 64MB DDR, LG 4163B

paulo
  • paulo
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2595 postów

całego Bat'a przeniesć (4 skrzynki, 2 potrzebne),a nie tylko jedną wiadomość...

Wyświetl post

A kto Ci każe jedną wiadomość eksportować ? Wszystko masz tam opisane.
Zakładasz konta w Thunderbirdzie, przenosisz maile z The Bat i gotowe.

PS.: Opalca sie przenosic z the Bat! na thunderbird?

Wyświetl post

Przetestuj i sam zdecyduj.
  • 0

dayus
  • dayus
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 1348 postów

to powiedz mi jak przeniesc jednorazowo 4 skrzynki?

Gdy zazanczam jedna skrzynke w The Bat! i chce eksportowac wiadomosci, to eksport jest nieaktywny.
Dopiero jak zaznacze kilka wiadomosci w kazdym z folderów (np. Otrzymane, Wysłane, Kopia robocza) to eksport jest aktywny.
To znaczy,ze przy imporcie musialbym kazdy z folderów importowac osobno (razy 4 skrzynki, to troche tego sie nazbiera)
  • 0

zavader
  • zavader
  • Zasłużony dla forum
  • Stały użytkownik
  • 3887 postów

Jeśli chodzi o konta pocztowe:

1. Każde z tych kont - poprzez odpowiednią konfiguracją, może byc przechowywane "lokalnie" na komputerze. Nie musisz wchodzic przez strony WWW jeśli znasz:
* POP3
* SMTP
* Ewentualne szyfrowanie / porty
Z reguły wszystko jest na stronach pomocy w poszczególnych skrzynkach...

A co do konta - to duże, szybkie i wygodne to wg. mnie jest tylko o2.pl ;]
  • 0
[i'>Action - reaction. Cause, and effect.[/i'>[font="Tahoma"'>[right'>MacBook White 13'' - 2.0 GHz C2D / 2GB RAM / 250 GB & MS BT 5000 & Logitech V10 & 25MBit UPC[/right'>[/font'>

marekp
  • marekp
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 129 postów

Witam
jak zrobic w Thunderbirdzie aby poczta z różnych kont szła do różnych katalogów. np: z aa@pl do katalogu aa, a z bb@pl do katalogu bb. nie chodzi tu o nadawcę a konto na które została przysłana.
  • 0

alcapone
  • alcapone
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 454 postów

tools -> account settings -> dane konto - Server Settings -> przycisk Advanced Settings -> zakladka POP - Inbox for this server's account

Użytkownik alcapone edytował ten post 07 październik 2005 - 14:46

• 0
[font="Tahoma"'>home: E8200 @ 3.2/[/font'>[font="Tahoma"'>Thermalright IFX-14 2x120mm AC Fan/Asus P5E[/font'>[font="Tahoma"'>/OCZ 8GB DDR2-1066[/font'>[font="Tahoma"'>/[/font'>[font="Tahoma"'>HD4890/[/font'>[font="Tahoma"'>OCZ Vertex 60GB + WD Raptor 34GB + 3xSamsung 1.3TB/Logitech G9/20" Widescreen[/font'>[font="Tahoma"'>/[/font'>[font="Tahoma"'>Tagan BZ 800W[/font'>[font="Tahoma"'>work: MacPro Quad-Core Xeon 2.8GHz/8GB DDR2-800/GF8800GT/2x500GB HDD/23" Widescreen[/font'>

marekp
  • marekp
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 129 postów

dzięki za radę-działa :rolleyes:
  • 0

Henius
  • Henius
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 46 postów

Mam problem mianowicie taki, ze podczas konfiguracji onta gmail w thunderbirdzie wyskakuje mi komunikat: "nie mozna nawiazac szyfrowanego polaczenia, poniewaz certyfikat przedstawiony przez pop.gmail.com jest nieprawidlowy lub uszkodzony. Kod bledu -8102"

oczywiscie popa mam wloczonego na stronie.

ma ktos jakis pomysl???
  • 0

sesq
  • sesq
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 1702 postów

Mam problem mianowicie taki, ze  podczas konfiguracji onta gmail w thunderbirdzie wyskakuje mi komunikat: "nie mozna nawiazac szyfrowanego polaczenia, poniewaz certyfikat przedstawiony przez pop.gmail.com jest nieprawidlowy lub uszkodzony. Kod bledu -8102"

oczywiscie popa mam wloczonego na stronie.

ma ktos jakis pomysl???

Wyświetl post

poczytaj sobie help na gmail jak skonfigurowac konto pocztowe w programie 'netscape'
  • 0
[font="Franklin Gothic Medium"'>Dual-VSTA / A64@2,4GHz / 7300GT / 1,5GB / MC-350 / Pioneer SE-A1000 / Prodigy HD2 / Solo6c[/font'>

Henius
  • Henius
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 46 postów

niestety wlasnie ta konfiguracja nie dziala. Ani z netscape aniz thunderbirda ze strony gmaila, moj kumpel np smtp port dal 25, ale z tego portu i tak mi nie rusza :/
  • 0

westsajd

Dziś jak co dzień wchodze sobie to thunderbirda odebrać maile a tu patrze nic nie ma - ani starych maili, ani kont, ani motywów i przy otwieraniu pyta się jakie konto założyć :mur:

Można to wszystko jakoś odzyskać? Gdzie thunderbird zapisuje wszystkie ustawienia?
  • 0
mobo: IP35| cpu: E2160| ram: 2GB OCZ 800| hdd: HD502HI, SP2504C| gpu: 8600 GT (s2)| psu: MC-400└ Toshiba Satellite A100-233[right'>wmo 1.1 | 1337 | ultrax | hd201[/right'>

lukecz
  • lukecz
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 473 postów

Znowu musze odgrzebac moj temat z TB :) (tym razem TB 1.0.7)

Otoz chcialem sie spytac jak to jest z odpowiadaniem na maile.

Gdy ja odpowiadam na czyjegos maila, kursor pojawia sie zawsze na dole oryginalnej wiadomosci i tam domyslnie powinienem pisac odpowiedz na mail'a.

Natomiast gdy ktos odpowiada na mojego maila, to odpowiedz jest powyzej mojej oryginalnej wyslanej wiadomosci. (co jest w sumie logiczne - najnowsza wiadomosc na gorze strony)

Czy takie zachowanie (TB, ze domyslnie chce odpowiadac na dole wiadomosci oryginalnej) jest normalne? Wiem ze przeciez zawsze przy odpowiadaniu moge sobie przestawic kursor na sama gore i dopiero odpowiadac, ale ciekawi mnie dlaczego domyslnie jest ten dol...

Dzieki za odpowiedz
Pozdrawiam
  • 0

[font="Arial;"'>ASUS M4a**T-V EVO/USB3 ║Phenom II x4 955 @3,8GHz ║8GB DDRIII 1600 Kingmax║Asus Radeon HD 6790 1GB GDDR5║Audigy 2 ZS║Samsung 750GB & 2xSeagate 320GB║Corsair 620W CMPSU-620HXEU║Aplus CS-188-AF[/font'>[font="Arial;"'>COMPAL IFL90 ║C2D T7250 2x2,0GHz ║2GB DDRII PC5300║Geforce 8600GT 512MB║HDD 320GB 7200rpm, DVDRW║1280x800 TFT 15,4"║2mpix camera, Wifi, Bluetooth, battery 7200 mAh[/font'> 

paulo
  • paulo
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2595 postów

Tools/Edit --> Account Settings --> Composition and addressing --> start my reply above / below the quote.
  • 0

Dodaj odpowiedź