Skocz do zawartości
Wrześni@k

ATI Radeon X800/X800 XT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ponieważ posiadaczy tych kart jest coraz więcej wnioskuje o przyklejenie temaciku :) O 6800 jest już temat wieć dlaczego Ati ma być gorsze :lol:

 

A wiec chciałbym się również dowiedzieć jakie są wasze boje w podkręcaniu karty X800 najlepiej po modowaniu na X800 XT lub XT PE, na chłodzeniu powietrznym ?

 

 

P.S Napiszcie również jakie macie chłodzenia na tych radkach jeśli było zmieniane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ posiadaczy tych kart jest coraz więcej wnioskuje o przyklejenie tematu !

 

Nie mam rozeznania co do krecenia tych kart. Widzialem na Benchmark.pl

- Radeon X800 XT 256 MB clock=550 MHz /575 MHz - takie krecenie.

Ja dalem 553/993 i bylo stabilnie. A co do wyzszego taktowania. Ni probowalem. Moze ktos cos ma do powiedzenia w tym temacie. A jakie macie temperatuty. Przy zamknietej obudowie mam 35 stopni a w stersie 41.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Nie próbowałes więcej ? na wyższych masz Arty ?

a twoj radek jak sie kreci ?

Póki co mam 540/580 i 5850 na procu 2200 mhz wynik 5850 ale bede kręcił dalej dzisiaj zdam relacje

Poki co mam artica 4.0 na Ati i do tego wieje Zalman op1 na niego ten wiatraczek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he? pamieci defaultowo maja 560. nie powiedzilbym, ze roznica miedzy 560, a 575 jest "spora". Pamieci maja radiatorki, ale nie daja one duzo-jakies 5MHz.

 

600 na rdzeniu i powietrzu? na ile taraz ci idzie? bedzie raczej

ciezko i nie nastawiaj sie na tyle. jak wycisniesz 580 to bedzie juz bardzo dobry wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tu tak malo postow? Czyzby az tak malo osob mialo te karty? Moze by dodac ten temat do zbioru najwazniejszych tematow o kartach graf.?

 

BTW rdzen po ponownym przykreceniu bloku poszedl 580. Temp. wg. wskazan sterownikow okolo 36 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tu tak malo postow? Czyzby az tak malo osob mialo te karty? Moze by dodac ten temat do zbioru najwazniejszych tematow o kartach graf.?

 

BTW rdzen po ponownym przykreceniu bloku poszedl 580. Temp. wg. wskazan sterownikow okolo 36 stopni

Czemu mało postów.... No tak - Polska to taki bogaty kraj, że każdy ma w kompie grafę za 2tys. złotych.Kolego - dużo ludzi ma komputer, który cały tyle kosztował... 8O

BTW. Zmień podpis, bo grafikę masz w nim lekko nieaktualną ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tu tak malo postow? Czyzby az tak malo osob mialo te karty? Moze by dodac ten temat do zbioru najwazniejszych tematow o kartach graf.?  

 

BTW rdzen po ponownym przykreceniu bloku poszedl 580. Temp. wg. wskazan sterownikow okolo 36 stopni

Rdzen chłodze Silncerem Rev. 4 mam temp. 29 stopni a ty ile masz stopni na rdzeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy macie takie niskie temp ? u mnie atitool pokazuje 49/57 a podczas grania 57/92 ? no tak mniej więcej bo troche trudno to zauwazyć.

 

w zakładce overdrive jaakieś farmazony pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem uoprzejmie zauwazyc, ze przy temp. pokojowej ok 23-24 stopni Celsjusza temp. 29 stopni na takiej karcie jest malo prawdopodobna. Pamietaj, ze to tylko czujnik, wskazania moga sie roznic miedzy egzemplarzami. Bardziej uwierze w swoje 36 stopni niz Twoje 29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

core - wątpie, googlowałem i wygoglowałem że nie tylko ja mam problem z corem który nie działa nawet 5 mhz szybciej.

 

pamięci - no w okolice 600 dojdziesz jak je schłodzisz, wyżej, vmod..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...