Skocz do zawartości

Aktualności

Artykuły

Może Cię zainteresować

Dystrybucja na pendrive

Rozpoczęty przez ParanoiK, paź 29 2004 12:44

80 odpowiedzi w tym temacie

ULLISSES

A może coś więcej o tym błędzie? ;)
Np. CRC Error? Uszkodzone archiwum?

Jeśli jest plik sumy kontrolnej (np. md5, sha1), to pobierz go i sprawdź, czy sumy kontrolne są zgodne (dla archiwum i ta zapisana w pliku kontrolnym).

Czym rozpakowujesz? Bodajże Winrar sobie dobrze z tym radzi. Jeśli nie, to jest jeszcze Ultra ISO. W ostateczności chyba nawet Total Commander posiada takie możliwości.
  • 0

HEROINE

Mam WinISO i takie coś mi wyskakuje :

EDIT:

Próbowałam zrobić jeszcze Programem My Slax Creator i też błąd wyskakuje, myślę że to uszkodzony Obraz iso , ale czemu ?

Załączone miniatury

• 2007_06_28_140530.jpg

Użytkownik britfanka edytował ten post 28 czerwiec 2007 - 13:10

• 1

>^.^

ULLISSES

99% walnięty plik. Czasami się tak zdarza na niektórych serwerach. Ściągnij z innego źródła. Przy okazji pobierz sumy kontrolne i sprawdź.
  • 0

wyyzy
  • wyyzy
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 214 postów

Nowa i przede wszystkim - polska, ciekawa dystrybucja możliwa do odpalenia na Pendrive:
http://uw-linux.org/

Pytanie na poprzedniej stronie nadal aktualne :)

Pozdrawiam, wyyzy.
  • 0
.

ULLISSES

wyyzy:
Może nie jest to najszybsze rozwiązanie, ale raczej bardzo skuteczne... mianowicie: Bierzesz sobie Gentoo i robisz własną instalację na pendrive dobierając sobie samemu konfigurację i narzędzia. Tutaj, jeśli chcesz uruchamiać na różnych konfiguracjach, sprawę załatwia genkernel. Resztę narzędzi wybierasz sam i dociągasz z Sieci, podobnie jak środowisko - xfce, flux lub sama konsola + MC.
  • 0

wyyzy
  • wyyzy
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 214 postów

Bierzesz sobie Gentoo i robisz własną instalację na pendrive dobierając sobie samemu konfigurację i narzędzia.

Czy Gentoo oferuje taką możliwość, czy musiałbym posłużyć się jakimś dodatkowym oprogramowaniem ?

P.S Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam, wyyzy.
  • 0
.

ULLISSES

Gentoo z założenia jest wersją do "budowania".

Generalnie sposoby na instalację są różne. Od użycia instalatora z LiveCD po składanie swojego systemu z kawałków. W tej drugiej opcji (która lepiej tu pasuje) zaczynasz od partycji, potem rozpakowanie drzewa katalogów i podstawowego środowiska. Następnie konfiguracja i kompilacja kernela, boot manager (lilo/grub do wyboru) i restart. Wpadamy na własny czysty system. Wtedy dobieramy sobie resztę oprogramowania przez narzędzie Emerge. Nie musimy znać wersji i adresów stron z programami. Wszystko dzieje się automatycznie - dostajemy najnowsze stabilne wersje.

Poczytaj Handbook:
http://www.gentoo.org/doc/pl/handbook/
  • 0

AndiX
  • AndiX
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 393 postów

Próbował ktoś instalować ubuntu na pendrive?
Znalazłem opis tutaj i w sumie to działa.
Instalowałem wersje 7.04. W tym tutorialu jest napisane, że z tą wersją nie działa zapisywanie ustawień, ale robiłem to tylko na próbę (nie działa mi w tym linie karta sieciowa ;]).
Problem w tym, że w/g mnie ten system za długo się ładuje, początkowe pliki casper i vmlinuz (czy jak to się dokładnie zwie) ładują się bardzo długo, jakby były wczytywane z dyskietki i całość idzie ze 3-5 minut (nie mierzyłem), a jak już zaskoczą, to system się ładuje pół minutki i działa również bardzo szybko. W czym może być problem? Jeśli to ma tak być to bez sensu, bo taki linux nawet z live-cd załaduje się szybciej niż z pena.
  • 0
Intel Core2Duo E4300 @ 2.7 GHz (9x300) <= Zalman CNPS7500-Cu LED + AS Ceramique || Asus P5B || GEIL 2x1GB DDR2/600/4-4-4-12 + GoodRAM 2x1GB DDR2/600/4-4-4-12 || Gigabyte Radeon HD 6850 OC 1GB || LG E2260 // Samsung LE40A551P2R (DVI-HDMI) || Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer + Genius SW-HF 5.1 5000 Home Theater || SAMSUNG HD502IJ 500GB SATA2 || Samsung SpinPoint F4EG HD204UI 2TB SATA2 || LG HL-DT-ST DVD-ROM GDR8163B || LG HL-DT-ST DVDRAM GSA-4160B || Bluetooth USB || Pilot Medion X10 || Logitech MK300 || Chieftec GPS-450AA-101 A 450W || Microsoft Windows 7 // Ubuntu 11.10--Neostrada 20Mb/s @ Linksys WAG54G2 || Asus RT-N16 (Tomato 1.28)

wyyzy
  • wyyzy
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 214 postów

Poszukując dalej informacji o dystrybucjach dostępnych na pendrive natrafiłem na ciekawą notkę:
http://pieter.pl/200...ux-na-pendrive/
Może się przydać mniej jak i tym bardziej obeznanym w temacie :)

Pozdrawiam, wyyzy.
  • 0
.

buła81
  • buła81
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 155 postów

specjalisci od linuxa...
jaki linux jest w nowych plytach glownych asusa
chodzi mi o te modele ktore moga wystartowac w ok 5 sekund i maja wbudowanego linuxa z obsluga sieci
taki linux tez powinien dzialac z pamieci przenosnej

Użytkownik buła81 edytował ten post 15 styczeń 2008 - 01:51

• 0
Asus P5Q turboIntel Core 2 Duo E8400Patriot Memory PDC22G6400LLK 4 x 1 GBxfx/pine radeon HD 4870 1GB3dmark06 - 150003dmark Vantage - 8800

forest kila zbila

właśnie się zastanawiam nad dystrybucją na pena
pena zakupie jakiegoś na nią (mam niby wolnego 256 ale pewnie trochę mało, mam i wolnego 2g ale to znowu szkoda ;)), 1GB kingstona są <30zł
co to ma robić ? zastępować hirensa, oferowaćpodobną funkcjonalność,, przydały by się - tryb graficzny, wygodny manager plików, dużo softu do serwisowania, kasowanie haseł, bootsector, scandisk, kasowanie badów, coś mocnego do odzyskiwania danych nie tylko skasowanych ale i z totalnie pomieszaną logiką (przepartycjonowane etc..)(tu ideałem dla mnie jest mediatools recovery pro..),, obsługa usb w tym zewnętrznych dysków/napędów pod usb, podobnie z sata,, coś do obciążania kompa, memtest
optymalnie proste w konfiguracji środowisko graficzne

coś da się wymyślić ? jestem linuxową lamą sam sobie takiego linuxa nie zbuduję :(
  • 0
zwirtualizowany w chmurach :) --> KLIKNIJ PAJACA NIE BĄDŹ DZIADEM :P <--

Szawel
  • Szawel
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 3338 postów

Ja osobiście mam SLAXa, ale ostatnio projekt jest zamrożony. Ze stronki ostał się tylko blog chyba. ;/ Najnowszy to będzie Slax 6 RC7.
Więcej tu: http://slax.hosting4p.com/?lang=pl

Użytkownik Szawel edytował ten post 16 styczeń 2008 - 11:34

• 0

PUSZKA (Z3 Plus): i5-5675C + Fortis 3 / MSI Z97-G43 / 16GB RipjawsX 2133 CL9 / PSU: CM G550M / Gigabyte R9 280X OC rev.2.0 -> GTX 960 JetStream -> 980Ti MATRIX GAMING (oddany) -> Iris Pro 6200 -> R9 Fury Nitro

Wyświetlator: LG 24MP55 IPS / Samsung 40F6400AW + PS4 slim 1TB.

LAPEK i5-480M / 6GB / HD5650@6570M

okna 8.1 64bit @ 1SSD + gry @ 2SSD + magazyn @ HDD

mobilnie xperia Z3

"Na razie się pogodzili ale za rok, półtorej... Los jaki wicher... Łaska fanboya na pstrym koniu jeździ..."

Game_Plan
  • Game_Plan
  • Uczestnik
  • Banned
  • 120 postów

właśnie się zastanawiam nad dystrybucją na pena
pena zakupie jakiegoś na nią (mam niby wolnego 256 ale pewnie trochę mało, mam i wolnego 2g ale to znowu szkoda ;)), 1GB kingstona są <30zł

przeciez 4gb sa juz za 48zl.. wiec po co kupowac za 30zl 1gb?
  • 0
Free TibetAsus M2N-SLI DeluxeX2 4200+Asus 9600GT2 x Samsung 1GB 800

ludzikos
  • ludzikos
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 177 postów

Jak zrobic aby SLAX na pendrive po wylaczenu mial zachowane prace i pliki stworzone podczas pracy pendrive. Gdyz po wrzuceniu za pomoca MYSLAX Creator pendrive zachowuje sie jak plyta i nie przyjmuje zmian
  • 0
Sempron 2500 Socket A + Zalman ZM-F1 | ECS L7S7A2 | 2x256mb 266 mhz + 512mb 400 mhz | GF 7300GT | Seagate B4 80GB | DVR 112D | SB Live 5.1 | Fortron 350W | LG L1970HDELL Latitude C600 - PIII 850 Mhz - Samsung MP0402H 5400rpm

SlashBeast

Bo slax używa squasha i aufs (albo nadal unionfs) by uzyskac pozorowany rw. Stwórz sobie dodatkową partycję na którą będziesz wszystko zapisywał, możesz ją nawet podmontować pod /home.
  • 0
Betrayed :: AMD Brisbane3600 @ 2.9GHz 9x324; 1G-DDR2-833MHz 4-4-4-12 2T; 320G Hitachi SATA2; GF7300GT (TOP); ABIT KN9;Kernel 2.6.23-hardened-r8 with TPE.Powered by Gentoo HARDENED GNU/Linux.Jinchuuriki :: Intel Core2 Duo T7500 2.2GHz; 2G-DDR2-667MHz; 160G; Intel X3100;Kernel 2.6.26+TuxOnIceCFLAGS="-march=native -O2 -pipe -funroll-loops -ftree-vectorize -fno-ident"Powered by Gentoo GNU/Linux

sector
  • sector
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2583 postów

witam,
mam pytanie, instalujac linuxa na penrdive, gdzie mam wybrac bootloadera, czy wogole go nie wybierac (wydeje mi sie ze wcale ale moge sie mylic). Jak zainstaluje loadera na C to bede mial 2 systemy do wyboru czego nie chce. Bo pozniej bede mial problemy zeby to usnac zwlaszcza ze mam laptopa. Chce zrobic tak zeby przy bootowaniu systemu wybrac USB i zeby system sam sie odpalal bez zadnego loadera. Co powinienem zrobic w tym wypadku?

edit:

juz sobie porawdzilem icon_wink2.gif w fedorze wybralem gruba na partycji gdzie znajdue sie linux i tyle.

Użytkownik sector edytował ten post 15 czerwiec 2008 - 20:16

• 0

Antec P180 mATX :

i7 4790k @4.7GHz | MSI Z97M GAMING | G.SKILL 16GB 2450MHz TridentX CL10

850 EVO 250GB | X-25M 40GB | WD20EARS 2TB | WD30EZRX 3TB

GT220 GDDR3 512MB + U2711

CMPSU-400CXUK

WebNuLL
  • WebNuLL
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 84 postów

Tiny Core Linux

http://www.tinycorelinux.com/

Zajmuje około 10 MB

Pozdrawiam, WebNuLL
  • 0
Laptop - gry: Intel Core 2 Duo T6600 2.2ghz, Geforce 9600M GT, 4 GB DDR2, 320GB SATA, Ubuntu 9.10 PL + GNOMELaptop - internet: Intel Core 2 Duo SU9400, 2 GB DDRAM2, 250 GB SATA, GMA 4500MHD, Ubuntu 9.10 PL + GNOMELaptop - podstawowy & praca: Intel Core Duo 1.6, Geforce 7400 256 MB, 1.5 GB DDR2, 80GB SATA, Arch Linux + FluxboxDesktop: Athlon XP 1.8+, K7S5A, Geforce 4 MX440 64MB, 256 SDRAM, 100 GB HDD, Debian 5 + LXDEDesktop: Intel Dual-Core 2.2 GHZ E5300 2 GB DDRAM2 80 GB ATA CD-RW, Arch Linux + PekWMSerwer: P3 933mhz, 256MB SDRAM, Nvidia RIVA TNT/TNT 2 PRO, 80GB HDD, Debian GNU/Linux 5

JohnyFX
  • JohnyFX
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 170 postów

szukałem dlugo fajnego distro na pendrive. testowałem TinyCorelinux, puppylinux, wrzucalem na pendrive tez backtracka itd. na dysku mam slacka i na co dzien z niego korzystam,.

jakis czas temu trafiłem na CDLinux i okazal sie super rozwiazaniem na pendrive. Swietnie zapisuje zmiany (czego wczesniej nie udało mi sie osiagnac zawsze cos sie chrzaniło z czasem) i jest lekkim distro (nie to co TC ale... :))

naprawde polecam na pendrive CDLinux (nie polska wersja bo taka tez jest tworzona jej nie sprawdzałem). Dla leniwych ma fajny instalator na pendrive'a
  • 0
3.6 GHz X4 Phenom II :) 47GFlops linpack CPU

mkgajwer
  • mkgajwer
  • Początkujący uczestnik
  • Użytkownik
  • 1 postów

Ja polecam Nimblexa. Mam go na dwóch pendrive, pełny system z KDE, ustawiona poczta z adresami i listami wysyłkowymi, kadu z moimi kontaktami, OpenOffice, narzędzia sieciowe, np wireshark, nmap, ettercap.
Masa modułów jest do niego na stronie projektu, choć twórca Bogdan Radulescu, student rumuński z którym miałem przyjemność korespondować, jak na razie zakończył na wersji Nimblex2008.
Oczywiście na każdym z pendrive Nimblex zajmuje tylko część miejsca, reszta jest dla partycji FAT32, normalnie używana jako pamięć USB.
Plik ze spolszczeniem KDE ze Slaxa pasuje (Bogdan obiecał, że zrobi spolszczenie, ale jakoś nie dał rady).
Podobnie jak Slax - jest oparty na Slackware, mojej ulubionej dystrybucji :)
  • 0

sector
  • sector
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2583 postów

moze sie komus przyda choc temat przycichl, ja na sowim USB mam LiveUSB Ubuntu 9.10. Uruchamia sie w miare szybko. Mozliwosc zapisywania zmian. Odpala sie na kazdym komputerze tak jak LiveCD. Mozna doinstalowac/odinstalowac pliki. ogolnie rewelacja dla mnie. Nie trzeba nic kombinowac z grubem i na dodatek jest uniwersalne.

Dzis zassalem Lubuntu, ciewi mnei czy to sie uda wpakowac na Pendrive.
  • 0

Antec P180 mATX :

i7 4790k @4.7GHz | MSI Z97M GAMING | G.SKILL 16GB 2450MHz TridentX CL10

850 EVO 250GB | X-25M 40GB | WD20EARS 2TB | WD30EZRX 3TB

GT220 GDDR3 512MB + U2711

CMPSU-400CXUK

Saboor
  • Saboor
  • Początkujący uczestnik
  • Użytkownik
  • 3 postów

unebootin i każdą dystrybucję Linuxa "wpakujesz" na pendraka.

edit:

a'propos dużej liczby narzędzi: nie myślałeś o dobrym multiboocie?

to można samemu zrobić, albo korzystać z boskiego narzędzia: SARDU

Pozdrawiam

Użytkownik Saboor edytował ten post 05 luty 2017 - 14:05

• -3

:::: Nie ma prawdziwego szczęścia ::::
:::: bez prawdziwych potrzeb ::::
:::: <-- Volter --> ::::

Dodaj odpowiedź