Skocz do zawartości
ParanoiK

Dystrybucja na pendrive

Rekomendowane odpowiedzi

A może coś więcej o tym błędzie? ;)

Np. CRC Error? Uszkodzone archiwum?

 

Jeśli jest plik sumy kontrolnej (np. md5, sha1), to pobierz go i sprawdź, czy sumy kontrolne są zgodne (dla archiwum i ta zapisana w pliku kontrolnym).

 

Czym rozpakowujesz? Bodajże Winrar sobie dobrze z tym radzi. Jeśli nie, to jest jeszcze Ultra ISO. W ostateczności chyba nawet Total Commander posiada takie możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam WinISO i takie coś mi wyskakuje :

 

EDIT:

 

Próbowałam zrobić jeszcze Programem My Slax Creator i też błąd wyskakuje, myślę że to uszkodzony Obraz iso , ale czemu ?

post-140233-1183032384_thumb.jpg

Edytowane przez britfanka
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyyzy:

Może nie jest to najszybsze rozwiązanie, ale raczej bardzo skuteczne... mianowicie: Bierzesz sobie Gentoo i robisz własną instalację na pendrive dobierając sobie samemu konfigurację i narzędzia. Tutaj, jeśli chcesz uruchamiać na różnych konfiguracjach, sprawę załatwia genkernel. Resztę narzędzi wybierasz sam i dociągasz z Sieci, podobnie jak środowisko - xfce, flux lub sama konsola + MC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz sobie Gentoo i robisz własną instalację na pendrive dobierając sobie samemu konfigurację i narzędzia.

Czy Gentoo oferuje taką możliwość, czy musiałbym posłużyć się jakimś dodatkowym oprogramowaniem ?

 

P.S Dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam, wyyzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gentoo z założenia jest wersją do "budowania".

 

Generalnie sposoby na instalację są różne. Od użycia instalatora z LiveCD po składanie swojego systemu z kawałków. W tej drugiej opcji (która lepiej tu pasuje) zaczynasz od partycji, potem rozpakowanie drzewa katalogów i podstawowego środowiska. Następnie konfiguracja i kompilacja kernela, boot manager (lilo/grub do wyboru) i restart. Wpadamy na własny czysty system. Wtedy dobieramy sobie resztę oprogramowania przez narzędzie Emerge. Nie musimy znać wersji i adresów stron z programami. Wszystko dzieje się automatycznie - dostajemy najnowsze stabilne wersje.

 

Poczytaj Handbook:

http://www.gentoo.org/doc/pl/handbook/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś instalować ubuntu na pendrive?

Znalazłem opis tutaj i w sumie to działa.

Instalowałem wersje 7.04. W tym tutorialu jest napisane, że z tą wersją nie działa zapisywanie ustawień, ale robiłem to tylko na próbę (nie działa mi w tym linie karta sieciowa ;]).

Problem w tym, że w/g mnie ten system za długo się ładuje, początkowe pliki casper i vmlinuz (czy jak to się dokładnie zwie) ładują się bardzo długo, jakby były wczytywane z dyskietki i całość idzie ze 3-5 minut (nie mierzyłem), a jak już zaskoczą, to system się ładuje pół minutki i działa również bardzo szybko. W czym może być problem? Jeśli to ma tak być to bez sensu, bo taki linux nawet z live-cd załaduje się szybciej niż z pena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

specjalisci od linuxa...

jaki linux jest w nowych plytach glownych asusa

chodzi mi o te modele ktore moga wystartowac w ok 5 sekund i maja wbudowanego linuxa z obsluga sieci

taki linux tez powinien dzialac z pamieci przenosnej

Edytowane przez buła81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie się zastanawiam nad dystrybucją na pena

pena zakupie jakiegoś na nią (mam niby wolnego 256 ale pewnie trochę mało, mam i wolnego 2g ale to znowu szkoda ;)), 1GB kingstona są <30zł

co to ma robić ? zastępować hirensa, oferowaćpodobną funkcjonalność,, przydały by się - tryb graficzny, wygodny manager plików, dużo softu do serwisowania, kasowanie haseł, bootsector, scandisk, kasowanie badów, coś mocnego do odzyskiwania danych nie tylko skasowanych ale i z totalnie pomieszaną logiką (przepartycjonowane etc..)(tu ideałem dla mnie jest mediatools recovery pro..),, obsługa usb w tym zewnętrznych dysków/napędów pod usb, podobnie z sata,, coś do obciążania kompa, memtest

optymalnie proste w konfiguracji środowisko graficzne

 

coś da się wymyślić ? jestem linuxową lamą sam sobie takiego linuxa nie zbuduję :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Game_Plan

właśnie się zastanawiam nad dystrybucją na pena

pena zakupie jakiegoś na nią (mam niby wolnego 256 ale pewnie trochę mało, mam i wolnego 2g ale to znowu szkoda ;)), 1GB kingstona są <30zł

przeciez 4gb sa juz za 48zl.. wiec po co kupowac za 30zl 1gb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobic aby SLAX na pendrive po wylaczenu mial zachowane prace i pliki stworzone podczas pracy pendrive. Gdyz po wrzuceniu za pomoca MYSLAX Creator pendrive zachowuje sie jak plyta i nie przyjmuje zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie, instalujac linuxa na penrdive, gdzie mam wybrac bootloadera, czy wogole go nie wybierac (wydeje mi sie ze wcale ale moge sie mylic). Jak zainstaluje loadera na C to bede mial 2 systemy do wyboru czego nie chce. Bo pozniej bede mial problemy zeby to usnac zwlaszcza ze mam laptopa. Chce zrobic tak zeby przy bootowaniu systemu wybrac USB i zeby system sam sie odpalal bez zadnego loadera. Co powinienem zrobic w tym wypadku?

 

edit:

 

juz sobie porawdzilem icon_wink2.gif w fedorze wybralem gruba na partycji gdzie znajdue sie linux i tyle.

Edytowane przez sector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem dlugo fajnego distro na pendrive. testowałem TinyCorelinux, puppylinux, wrzucalem na pendrive tez backtracka itd. na dysku mam slacka i na co dzien z niego korzystam,.

 

 

jakis czas temu trafiłem na CDLinux i okazal sie super rozwiazaniem na pendrive. Swietnie zapisuje zmiany (czego wczesniej nie udało mi sie osiagnac zawsze cos sie chrzaniło z czasem) i jest lekkim distro (nie to co TC ale... :))

 

naprawde polecam na pendrive CDLinux (nie polska wersja bo taka tez jest tworzona jej nie sprawdzałem). Dla leniwych ma fajny instalator na pendrive'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Nimblexa. Mam go na dwóch pendrive, pełny system z KDE, ustawiona poczta z adresami i listami wysyłkowymi, kadu z moimi kontaktami, OpenOffice, narzędzia sieciowe, np wireshark, nmap, ettercap.

Masa modułów jest do niego na stronie projektu, choć twórca Bogdan Radulescu, student rumuński z którym miałem przyjemność korespondować, jak na razie zakończył na wersji Nimblex2008.

Oczywiście na każdym z pendrive Nimblex zajmuje tylko część miejsca, reszta jest dla partycji FAT32, normalnie używana jako pamięć USB.

Plik ze spolszczeniem KDE ze Slaxa pasuje (Bogdan obiecał, że zrobi spolszczenie, ale jakoś nie dał rady).

Podobnie jak Slax - jest oparty na Slackware, mojej ulubionej dystrybucji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sie komus przyda choc temat przycichl, ja na sowim USB mam LiveUSB Ubuntu 9.10. Uruchamia sie w miare szybko. Mozliwosc zapisywania zmian. Odpala sie na kazdym komputerze tak jak LiveCD. Mozna doinstalowac/odinstalowac pliki. ogolnie rewelacja dla mnie. Nie trzeba nic kombinowac z grubem i na dodatek jest uniwersalne.

 

Dzis zassalem Lubuntu, ciewi mnei czy to sie uda wpakowac na Pendrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

unebootin i każdą dystrybucję Linuxa "wpakujesz" na pendraka.

edit:

a'propos dużej liczby narzędzi: nie myślałeś o dobrym multiboocie?

to można samemu zrobić, albo korzystać z boskiego narzędzia: SARDU

Pozdrawiam

Edytowane przez Saboor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...