Skocz do zawartości
timmon24

Polecicie mi jakieś tanie i dobre biura podróży?

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę polecić biuro Gandalf Travel. W sumie specjalizują się oni w wyjazdach Chorwacja/Bułgaria, ale widzę, że mają w ofercie na zimę Włochy.

Biuro tanie i wszystko bez zastrzeżeń.

 

PS. Timmon, wyedytuj ten temat tak, żeby to było podobne do języka polskiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale Ving jest chyba jednym z droższych biur.

Jak już jechać za dobrą kasę to polecam TUI - wszystko na najwyższym poziomie, a kartki świąteczne wysyłają jeszcze przez parę lat po wyjeździe :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOje ulubione biuro nazywa sie:

 

Jedź_samopas_a_o_spanie_zapytaj_kelnera_w_drinkbarze_na_miejscu

 

 

zero problemów, miła obsługa, a poza tym to najtansze biuro w polsce...

 

moja metoda sprawdza sie juz od 3 lat na chorwacji.. 1x Hvar (wyspa)

 

2x Korcula (wyspa) przy ktorej wysiadaja wszystkie grecje, włochy i inne wynalazki... Chcesz jakies dokładniejsze info to napisz do mnie na priv ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję bo niedługo (w zasadzie już za rok ale wiadomo, że wypadałoby wcześniej kupić) wybieram się z przyszłą żonką w podróż poślubną. W grę wchodzi hiszpania albo portugalia ale ja nie o tym. Byłem zdecydowany na biuro podróży triada, ale o zgrozo - znalazłem w internecie takie opinie ludzi o biurach podróży, że się za głowę złapałem. Czytając historię osób, którzy wykupili wycieczkę przykładowo do Tunezji w 4 gwiazdkowym hotelu ALL INCLUSIVE za 3100PLN/os. a zostali zakwaterowanie NA ŚMIETNISKU w bloku z lat 70ątych, poczułem się jak bym dostał MŁOTEM W GŁOWĘ. Jak bym się obudził w innym świecie. Jak można tak oszukiwać ludzi- NO JAK?

 

A teraz do meritum:

 

Moje pytanie do Was brzmi. Jeżeli byliście na jakiejkolwiek wycieczce zagranicznej - obojętnie czy do ciepłych krajów czy na arktykę - i byliście zadowoleni a oferta w 95% przynajmniej zgadzała się z tym za co zapłaciliście, to podzielcie się swoją historią i koniecznie biurem podróży, które Was tam wysłało. Piszcie też czy to było w sezonie czy po za i czy było WARTO! Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tui? do najtańszych nie należy ale zawsze wszystko w najlepszym porządku.

 

neckermann nie polecam. Znajomi w tym roku byli w Grecji i totalna porażka, opis hotelu w katalogu a jego stan realny to dwie rozne sprawy + pare innych rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za jakikolwiek odzew. Najprawdopodobniej wybór padnie na TUI albo ITAKĘ. Chyba najmniej gromów zbierają od wyjeżdżających, a najczesciej skarżą się na samoloty, na które (jesli chodzi o opoznienia) biuro podrozy nie ma duzego wpływu. Jeszcze się wywiedzę czegoś na temat ORBIS travel. Jak by nie było istnieją chyba "od zawsze" :D

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze wczasy tez mozna reklamowac :) Moja narzeczona byla rok temu z rodzicami w Turcji i zareklamowala ze klima nie dziala przez 5 dni bylo to w lipcu i nie dalo sie wytrzymac :) zwrocili jej cene 1 osoby a byli w 3 :)

 

A co do Bielska to raczej nie wiem

 

Ale w Tychach jest biuro podrozy "goodluck" czy jakos tak i maja tam oferty roznych biur.

 

Jak dla mnie wypas tanio i dobrze i zawsze wybieram z ich oferty Sun&fun = swietne udane wakacje- zero sciemy ! POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neckermann nie polecam. Znajomi w tym roku byli w Grecji i totalna porażka, opis hotelu w katalogu a jego stan realny to dwie rozne sprawy + pare innych rzeczy...

tak to jest jak sie ufa znajomym. moi rodzice juz byli z neckermana 4x w hiszpanii,2xgrecja,turcja i 2xegipt. zawsze z neckermanna i nigdy nie narzekali. to co mialo byc to bylo a jak ktos nie umie czytac i jadac za wczasy za 1000zl na 2 tygodnie oczekuje bog wie czego i nie wiadomo jakich to lususow to nic nie poradze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jest jak sie ufa znajomym. moi rodzice juz byli z neckermana 4x w hiszpanii,2xgrecja,turcja i 2xegipt. zawsze z neckermanna i nigdy nie narzekali. to co mialo byc to bylo a jak ktos nie umie czytac i jadac za wczasy za 1000zl na 2 tygodnie oczekuje bog wie czego i nie wiadomo jakich to lususow to nic nie poradze.

W pełni się zgadzam z powyższym. Ludziskom się wydaje że jak jadą za "półdarmo" do takiej dajmy na to Turcji w *** hotelu, to będą traktowani jak brytyjska para książęca, a potem wielkie rozczarowanie że na śniadanie mielonka ;)

Potem wypisują gdzie mogą że hotel to obóz przetrwania a biuro to oszuści, dlatego do opinii, zwłaszcza od polskich turystów (nikomu nie ubliżając) podchodzę z wielkim dystansem.

 

 

BTW neckermanna, podobno jak się w biurze powie że chce wylecieć na wycieczkę ale np. z Drezna, to cena całej wycieczki leci ~30% w dół. Dlaczego? Ano dlatego że u naszych zachodnich sąsiadów ceny wycieczek są niższe  <_< a biuro skasuje nas po "zachodnich" cenach. Praktyka potwierdzona przez kolege w tym roku, ale sam nie próbowałem.

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Wezyrem i Ecco Holiday nie miałem problemów.

 

I zawsze polecam sprawdzić hotel np. na wakacje.pl. Wiem, że niektórzy Polscy turyści potrafią mocno narzekać na *** w Turcji - raz poleciałem do hotelu, co miał ocenę 2,8/5, a był naprawdę czysty i dobry.

 

Warto też sprawdzić co się kupuje. Jak leciałem na Sycylię, to część osób dostała pokoje w ciasnych pokojach, a drudzy w bardzo przestronnych apartamentach z własnym ogrodzonym ogródkiem. Pokoje były droższe, bo były w średniowiecznej zabudowie, zaś apartamenty już poza nią... I ludzie z pokoi bardzo mocno narzekali. Ja wziąłem apartament :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawię się w archeologa i odkopię temat :)

Mamy 2016 roku, więc minęło "kilka lat". Od tego czasu funkcjonowanie biur podróży mocno się zmieniło. Dziś wiele biur można znaleźć w sieci, a niezaprzeczalnymi zaletami jest między innymi o wiele większa i bardziej atrakcyjna oferta. Co więcej, zapracowani nie muszą brać wolnego, by jeździć po okolicznych biurach podróży. Wystarczy chwila czasu, aby odwiedzić stronę internetową, napisać maila lub zadzwonić.

 

Ktoś już korzystał z takiego rozwiązania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bądź własnym biurem podróży!!!

www.skyscanner.com aby znaleźć lot

www.booking.com aby znaleźć pokój

www.tripadvisor.com aby sprawdzić zdjęcia zrobione przez gości oraz przeczytać ich opinie

Na koniec, kup ubezpieczenie podróżnicze (ok 220zl - koszty leczenia i assistance 200,000 oraz NNW 50,000, bagaż i sprzęt)

Następnie zapłać za całość kartą kredytową i jeśli coś pójdzie nie tak to rób charge-back.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie polecam zapytac kogos na miejscu kto pracuje w danym miejscu do ktorego sie udajecie o hotele i ich standard czy faktycznie wyglada to tak kolorowo i rozowo jak w katalogach czy opiniach na trip advisor, booking, trivago etc...
Czasem kupujac tanszy hotel czy w tej samej cenie badz za niewielka doplata dostaniecie cos duzo lepszego w danym miejscu.

Jak ktos sie wybiera do mnie na Fuerte poludnie to zdecydowanie moge odradzic jak i polecic troche hoteli.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie polecam zapytac kogos na miejscu kto pracuje w danym miejscu do ktorego sie udajecie o hotele i ich standard czy faktycznie wyglada to tak kolorowo i rozowo jak w katalogach czy opiniach na trip advisor, booking, trivago etc...

Czasem kupujac tanszy hotel czy w tej samej cenie badz za niewielka doplata dostaniecie cos duzo lepszego w danym miejscu.

 

Jak ktos sie wybiera do mnie na Fuerte poludnie to zdecydowanie moge odradzic jak i polecic troche hoteli.

 

Dobrze by było mieć rodzinę i znajomych w Chorwacji, Włoszech itp. :) Ja mogę polegać na kimś w Australii, Wielkiej Brytanii no i wspomnianych Włoszech, ale masz rację - opinie w sieci to nie zawsze rzeczywistość, choć lepsze to, niż wyjazd całkowicie w ciemno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie polecam zapytac kogos na miejscu kto pracuje w danym miejscu do ktorego sie udajecie o hotele i ich standard czy faktycznie wyglada to tak kolorowo i rozowo jak w katalogach czy opiniach na trip advisor, booking, trivago etc...

 

Ciekawe stwierdzenie. Sugerujesz, aby zapytać się o jedną subiektywną opinię zamiast polegać na np. trip advisorze? W tego typu aplikacjach ilość ludzi ma znaczenie, i jeśli masz 1000 pozytywnych opinii, 100 wysokich, 25 średnich i 2 negatywne to szczerze bardziej zaufam temu, niż Cześkowi, który "żyje więc wie". Z takich aplikacji trzeba umieć korzystać, ale ja osobiście jeszcze nigdy się nie zawiodłem na TA...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze pracowalem 3 lata wokol branzy, a teraz to juz w ogole w branzy w hotelu 4* na recepcji to powiem Ci ze walki odchodza w tym biznesie mocne i predzej zaufalbym kilku osobom z grupy FB ktore mieszkaja i pracuja wokol danego miejsca anizeli certyfikatom hotelowym czy opiniom na TA etc. Mysle ze mozesz oczekiwac tez wiecej niz 1 subiektywna opinie na forach czy grupach i gleboko rozwazyc w porownaniu do TA wlasnie. Moze za jakis czas zrobimy z laska bloga o pracy w hotelach ;)
 

 

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gwiazdek hotelowych to masz rację, nie raz byłem w 2* hotelu znacznie lepszym niż 4* np. w Tajlandii czy Chinach. Wiem, że na TA są sponsorowane opinie, ale tak jak mówię, jeśli bierzesz coś z TOP i porównasz ilość opinii to +/- wiesz czego możesz się spodziewać, oczywiście musisz wziąć poprawkę na to i się z tym wszystkim liczyć. Jak mówiłem - umiejętne korzystanie z TA i będzie Pan zadowolony.

 

Weźmy za przykład Gdańsk - rzekomo najlepsze restauracje :

 

https://pl.tripadvisor.com/Restaurants-g274725-Gdansk_Pomerania_Province_Northern_Poland.html

 

w pierwszej 10 tylko z 3ma się zgadzam, że powinny być w tej TOP10. Także jest w tym coś co mówisz, ale wiele też zależy od gustu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się :) Wiele zależy od gustu, ale w przypadku hotelowych gwiazdek, również od standardów i miejscowych obyczajów. Jeśli chodzi o restauracje, dla kogoś kaczka ze śliwkami będzie obrzydliwa, bo woli zjeść kebaba i odwrotnie - ludziom nie dogodzisz :)

 

Jeśli zaś chodzi o hotele, to hotel który w Polsce ma 2 gwiazdki, w krajach azjatyckich bądź afrykańskich będzie topowym luksusem. Nie jestem pewny, czy są jakieś ogólnoświatowe standardy, ale "co kraj to obyczaj" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaś chodzi o hotele, to hotel który w Polsce ma 2 gwiazdki, w krajach azjatyckich bądź afrykańskich będzie topowym luksusem. Nie jestem pewny, czy są jakieś ogólnoświatowe standardy, ale "co kraj to obyczaj" :)

Z mojego doświadczenia, to na przykład 4* w Polsce zazwyczaj wypada tak sobie w porównaniu do 4* na wymienionych wyżej kontynentach. Znacznie lepszym wyznacznikiem od gwiazdek jest cena i tym bym się kierował przy wyborze.

 

Z drugiej strony, chyba nie jedzie się przez pół świata żeby spędzać czas w hotelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...