Skocz do zawartości

RoyalC333

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    364
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

RoyalC333's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Witam. @przemo3642 miałem tego TP-Link'a TL-WR340G, którego w przeciwieństwie do TD-W8901G mogę szczerze polecić. Raz go skonfigurowałem i przez prawie pół roku korzystania, właśnie z LANet'em , nie zawiesił się ani jeden raz. To on sprawił, że ponownie skusiłem się na TP-Link'a, no którym tym razem poważnie się zawiodłem. Niestety nadal nie znalazłem alternatywy i muszę co kilka dni go od nowa konfigurować...
  2. Witam. @piórko także posiadam ten router TP-Link'a już niecały miesiąc i powiem szczerze, że nie działał nawet jednego dnia bez zawiechy. Róże rzeczy się z nim dzieją i bez przepięcia. Posiadam Netię ADSL na łączu TP. Albo do tego ten router się nie nadaje, albo trafiłem na uszkodzony egzemplarz. Odsyłam go na gwarancję... Mam dosyć codziennie go konfigurować, restartować, sprawdzać czy wszystkie lapki się łączą prawidłowo itp. Chcę kupić teraz coś porządnego. Co polecacie do 200zł? Tylko żeby na pewno działał prawidłowo, bo tego TD-W8901G też polecaliście i co? Pozdrawiam. RoyalC333
  3. Witam. Ponawiam pytanie: To jak w takim razie jak podzieli mi ruch w sieci? W przypadku korzystania z jednego, dwóch i trzech komputerów na raz? Chciałbym jeszcze wiedzieć jaki będzie potrzebny mi przewód żeby połączyć gniazdko tel. z tym routerem?
  4. To jak w takim razie jak podzieli mi ruch w sieci? W przypadku korzystania z jednego, dwóch i trzech komputerów na raz?
  5. Świetnie. To jeszcze jedno pytanie, czy owy router TD-W8901G będzie mi dzilił łącze dynamicznie?
  6. Witam. Dzięki wielkie za odp. i wyjaśnienie sprawy. 1. Generalnie mógłbym taki kupić, ale widzę, że koszty takiego urządzenia oscylują wokół 100zł. Jeszcze większym minusem jest fakt, że dwa urządzenia pobierają więcej prądu (a trzeba pamiętać, ze będą działać bez przerwy), zajmują więcej miejsca no i potrzeba kolejnego gniazda sieciowego, którego nawet z listwą zasilającą na próżno już u mnie szukać w pobliżu komputera. 2. Sprzedając obecny (jeszcze na długiej gwarancji) i dokładając do wspomnianego przez Ciebie TP-LINKa, będzie to chyba najlepsze rozwiązanie. Coś jeszcze dodacie, czy mogę naciskać na "kup teraz"? :) Pozdrawiam.
  7. Witam. Czas zmienić operatora, więc i czas zmienić router. W tej chwili internet pobieram z firmy LANet - 2Mbity i rozdzielam je przez router działający jako switch bezprzewodowy: TP-Link TL-WR340G. Pracuje na nim już kilka miesięcy i ani razu mnie nie zawiódł. W dodatku jest to sprzęt polecony właśnie na tym forum przez niejakiego PartyBOY. God bless you! Teraz zmieniam operatora na Natię. Będzie to 6Mbitów po linii TPSA. Potrzebuję więc routera ADSL, który rozdzieli mi sygnał na 3 komputery (dwa bezprzewodowo i jeden po kablu). Zacząłem zagłębiać się w temat, ale tu widzę same obce mi terminy, jak annex a/b, itp. Nie wiele o tym wiem i dlatego ponownie liczę na Waszą pomoc. Kwota jaką chciałem przeznaczyć to jakieś max 150zł. Pozdrawiam i czekam na odp.
  8. RoyalC333

    Geforce 9600 GT / GSO

    Na Twoim miejscu brałbym GSO od Palita, a jeszcze lepiej byś zrobił jakbyś rozejrzał się za GF 9800GT. Kilka dni temu kumpel trafił na Allegro nówkę od Palita i to Sonic za 380zł. :)
  9. @PartyBOY Mam już router, ale niestety, gdy podłączam główny kabel ethernet do gniazda switcha wbudowanego w router, to nie ma możliwości skonfigurowania routera, poprostu nie włącza się panel sterowania w nim. Da się go konfigurawać dopiero gdy się podłączy główny kabel ethernet do gniazda WLAN. I co teraz?
  10. Jeszcze jedna myśl mnie trapi, mianowicie jeśli 1Mbit jest u mnie przekazywany na jedno stanowisko, to czy przypadkiem serwer DHCP providera nie rozpozna routera właśnie jako pojedynczą maszynę i pośle na niego tylko 1MBit, a nie dwa? Czy nie mam racji, bo wydaje mi się, że właśnie tak to działa u nas w sieci.
  11. Czyli zewnętrznego switcha mogę sobie darować? Powiedz mi jeszcze czym różnią się routery TL-WR340GD i TL-WR340G. Na stronie producenta wyczytałem jedynie, że TL-WR340G ma "fixed antena", czyli, że jest zamontowana na stałe, nie można nią poruszać? Pytam, bo ten bez D na końcu jest dostępny u mnie w mieście.
  12. Z tego co się dowiedziałem, to byłoby złamaniem regulaminu dostawcy i mógłbym zapłacić karę, więc w grę wchodzi tylko wykupienie dodatkowego 1MBita, czyli razem 3MBit (po 1MBit przydzielonym na każdy komputer, wszystko legalnie - zgłoszone dostawcy). Jaki w takim wypadku musiałbym nabyć router i jak miałbym go podłączyć (ze switchem, czy też bez)?
  13. Wreszcie dochodzimy do sedna.:) Dokładnie, to właśnie provider ustala prędkości i podaję je na te 3 komputery, jak podłączy główny kabel ethernet do jednego komputera, to będzie tam 1Mbit, nie 3Mbity. Wygląda to u niego tak, ponieważ tak zalecone zostało mu przez serwisantów providera. :) Teraz praktycznie wszystkie routery są wyposażone w switcha, dlatego także mnie też dziwi fakt, że u niego są w zasadzie są one dwa. Rozumiem więc, że wystarczy podłączyć, pomijając zewnętrznego switcha, do routera główny kabel ethernet do gniazda WLAN, następnie komputer stacjonarny połączyć kablem z routerem (wszystko jedno czy prosty, czy skrosowany), a laptopy będą się łączyć z nim bezprzewodowo? Jeśli tak, to jaki więc polecisz router?
  14. Kumpel z tej samej sieci ma wykupiony dodatkowy 1Mbit, co daje mu razem 3Mbity na 3 komputery w tym dwa przez WiFi. Ma router Linksys WRT54GC i działa mu to bez problemu. Myślałem, że uda mi się znaleźć coś o takich samych możliwościach, ale do 100zł http://www.linksys.tami.pl/?id=2&idp=1...=WRT54GC-EU_v.2 Poniżej schemat jak to ma wyglądać. Jakimi kablami mam połączyć komputer stacjonarny i router ze switchem, prostymi, skrosowanymi, czy jednym i drugim? Jak je rozróżnić, bo mam oba, ale nie wiem który jest który.
  15. To jest sieć, w której na dachu jest antena połączona ze skrzynką, z której kablami sygnał dociera do poszczególnych lokali. Podstawowa opłata za 1Mbit to 59zł, za każdy kolejny komputer 10zł i ja tak w tej chwili mam. Do podłączenia 3 komputera nie chcę wykupywać kolejnego Mbit'a za 10zł, (co by dało razem 3, ale po 1 na stanowisko), tylko ten 1Mbit podzielić na dwa komputery. Myślałem, że wystarczy podłączyć odpowiedni router i go skonfigurować. Co do kabla, to jak dokładnie to zrobić? Czy obecną wtyczkę da się ponownie wykorzystać, czy będzie potrzebna nowa?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...