Skocz do zawartości

Patricko

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    69
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Contact Methods

  • Strona WWW
    http://www.pspoland.pl
  • GG
    9466481

Profile Information

  • Skąd
    Akina

Patricko's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Witam. Zainstalowałem sobie dzisiaj wersję testową Windows'a 7, wersja 64bit. Niżej wymieniony problem miałem również na poprzednim systemie, czyli Vista x64. Przejdźmy jednak do sedna: Od pewnego czasu Explorer wywala błędami.. Co jakiś czas wysypie się cały Explorer, zrestartuje się i po chwili jak się chce coś znowu zrobić, dzieje się to samo. Robiłem nawet skanowanie antywirusowe dla pewności, i również czyściutko. Poczytałem po sieci, i z tego co widzę to nie tylko ja mam taki problem. Na początku znalazłem, że niby wirus, ale jednak nie wirus tylko po prostu operacja wykonywana na pliku. No ale nic, szukałem dalej. Znalazłem, że możliwość bad sectorów na dysku. Ale mam prawie, że nowy dysk, także to raczej odpada. Mimo wszystko zrobiłem testy kilkoma programami (Hd Tune, itd.) i nie wykrywało ani jednego bad sectora. Także tutaj mi ulżyło. Potem znalazłem gdzieś, że trzeba przeprowadzić operację "chkdsk" z parametrami /r i /f. Wszedłem do konsoli odzyskiwania z płyty i przeprowadziłem w/w operację. Trwało to dość długo, i po restarcie miałem wrażenie, że rzeczywiście wszystko jest w porządku. Jednak teraz znowu problem się pojawił :/ Dla uściślenia dodam, że ten problem pojawia się po prostu przy wykonywaniu jakiś operacji związanych z explorerem, czyli głównie przeglądanie folderów, usuwanie, kopiowanie, itd. No i teraz już zupełnie zgłupiałem. Widzę, że rzeczywiście problem nie pojawia się tak często, no ale pojawia się dalej. Naprawdę nikt nie wie jak sobie z tym poradzić? Tylko proszę nie mówić, żeby sformatować dysk, bo to raczej odpada. Z góry dziękuje za pomoc.
  2. Ustawiłem teraz tak: CPU: 1.35V PLL: 1.52V VTT: 1.2V-1.3V Memory: 2.1V (2.3V mam na żółto już i trochę się boje ustawiać tyle) NB: 1.4V SB: 1.6V 1.2HT: AUTO (ale 1.2V też próbowałem) GTL_Ref Ratio: AUTO Jeśli chodzi o tego GTL to mam tam wartości +10mV, do +60mV, a potem mam do -250mV. I nie wiem co tutaj mam ustawić. Zauważyłem również, że do 1600 FSB przy mnożniku x9, czyli 3.6GHz, komputer chodzi stabilnie zarówno na napięciach na AUTO jak i ustawionych ręcznie. Jak już daje 1610 to zaczyna się sypać. Tak jak mówię, próbowałem masy opcji i nie wiem co może powodować problem. Może któreś z napięc, albo za wysokie albo za niskie? Albo może to w ogóle nie napięcia robią ten problem? Ale wątpię, bo przecież gdyby to nie od napięć zależało na nawet jakby były na AUTO to byłyby problemy, a na AUTO póki co działa dobrze. WAŻNE: Zauważyłem, że teraz jak mam 3.6GHz (jak miałem trochę mniej to działo się to samo), to komputer wieszał mi się w grach. Na początku myślałem "no spoko gra się zwiesiła, zdarza się", ale zwiesiło mi się kilka razy w ten sam sposób, czyli zwiecha i dziwny pisk z głośników i nawet myszka nie działa. Obecnie na napięciach AUTO, przy 3.6GHz zapuściłem Orthosa z priorytetem 9. Po 9minutach i 46sekundach zwiesił się komp. Czyli stało się to co myślałem, że wina procka. Teraz zastanawiam się czy to od tych napięć? Wydaje mi się, że tak. Bo tylko z prockiem kombinuję. Także trzeba rzeczywiście ustawić stałe wartości i sprawdzić to. Tylko znowu ponawia się pytanie jakie te wartości ustawić?
  3. Musisz powyłączać w BIOS'ie te funkcje EIST, C1E, itd. Ja mam tak ustawione, i jest stała częstotliwość: PS. A mój problem z ustabilizowaniem procka nadal aktualny ;) Wszystko w postach powyżej.
  4. U mnie 3.6GHz śmigało tak jak w poście powyżej na screenie mam ustawione, tyle że na procku miałem 1.2V i działało ładnie i stabilnie. Ale z tego co widzę to co sprzęt to zupełnie inne ustawienia, nawet jak ten sam model danego sprzętu. Ja również mam problem ze znalezieniem idealnych ustawień, aby to działało jak należy przy 4GHz. Mam nadzieję, że ktoś podpowie co i jak :( Które napięcia mniej więcej jak ustawić. Bo już męczę się z tym drugi dzień i nic :/ Póki co to chyba te ustawienia były najbliższe sukcesowi 4GHz: Jak pisałem. Zaczął ładować się już nawet system, ale pod koniec ładowania wywalał BSoD. Próbowałem tutaj jechać samym napięciem na procku w górę, ale potem już tylko zwiechy były. Więc moje domysły mówią, że to nie napięcie na procku a coś innego będzie go blokować. Tylko co? Któreś napięcie? A może jeszcze coś innego?
  5. W balona mnie raczej nie zrobili, bo jestem tam stałym klientem już od paru lat :) Być może gdzieś coś nie doczytali, albo rzeczywiście nie są w temacie. W końcu składają tylko kompy i sprzedają części, a nie podkręcają je :) No ale wracajmy do tematu :) O 4GHz na AUTO wiem, że nie ma co liczyć. Póki co mam 3.5GHz na AUTO. Dlatego proszę was o pomoc z ustaleniem tych wartości napięć. Będę naprawdę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.
  6. Hmm. Ustawiłem wartości (zdjęcie poniżej). Szedłem od w miarę niskiego FSB, od 1500. Przy napięciu na procku 1.2V i reszcie ustawień tak jak na zdjęciu doszedł bez problemu do 1600 FSB. Puszczałem kompa i szedł bez problemu dość długo, nawet grałem, czyli było bardzo stabilnie póki co. Jednak jak zmieniłem na FSB 1610 zaczęło się dziać to co wyżej pisałem, czyli zawieszanie. Zacząłem podwyższać napięciu na procku, i tak robiłem chyba nawet aż do 1.44V, i działo się to samo :/ Zwiecha, restart, i powrót do poprzednich ustawień. Doszedłem do wniosku, że to jednak nie napięcie na procku będzie powodować te zwiechy. Ustawiłem 1.35V i próbowałem napięciem na NB, ale w bardzo małych kroczkach. W pewnym momencie zaskoczył boot screen, jednak zaraz przed startem ładowania systemu system i tak się zawiesił. Nie chce bawić się sam za bardzo, ponieważ boje się o sprzęt, dlatego wole żebyście Wy mi w miarę możliwości doradzili jakie wartości ustawiać, którymi manipulować, itd. Bo te zwiechy to raczej na pewno od napięć będą? Po powrocie wszystkich na AUTO i FSB na 1575 działa bez problemu. Ale na AUTO przy wyższych częstotliwościach jest podobno niebezpiecznie. Zaś w sklepie komputerowym powiedzieli mi, że bez problemu tego procka do 4GHz wyciągnę bez konieczności zabawy z napięciami. I bądź tu mądrym... :)
  7. Hmm. No to nie za dobrze jak 1.4. Chce, żeby 4GHz było już na stałe, oczywiście przy jak najniższych możliwych napięciach. Jutro jeszcze spróbuję na ustawieniach takich jak powyżej, ale z większym napięciem. Zobaczymy, czy ruszy w ogóle na jakimś. Co może powodować jeszcze, że nie chce zaskoczyć mi ta częstotliwość taktowania? Tzn. która wartość napięcia może powodować największe problemy, poza napięciem na samym procku? Pamiątki mam nie podkręcone, także pozostaje tylko procek. Obecnie śmigam na 3.5GHz, i z ustawieniami napięć na AUTO. Ale mimo wszystko chciałbym osiągnąć to upragnione 4GHz, choćbym dla świętego spokoju :)
  8. Pack Date: 08/14/08 O to chyba chodzi? Pisze coś jeszcze obok, 1.26V max, nie wiem o co chodzi :P Hehe, tak już poprawiłem :) Wracając do kręcenia, to byłbym wdzięczny jakbyście mogli pisać podobnie jak u mnie w BIOS'ie, albo mniej więcej napisać do której opcji dana wartość się odnosi. Wiem, że w każdym BIOS'ie jest nieco inaczej, i dlatego takie problemy z rozeznaniem się póki co. O ile wiem, że VFSB to VTT, to np. o podniesie jednej wartości na chipsecie, nie wiem za bardzo o co chodzi :) Byłbym naprawdę bardzo wdzięczny. EDIT: No to ustawiłem tak: Z tym, że na CPU miałem 1.3V, a na PLL 1.50, i zaczął ładować mi się system. Jednak pod koniec ładowania pokazał się BSoD, a już się cieszyłem, ponieważ było to już jakieś osiągnięcie. Oczywiście wszystko przy FSB 1780. I o ile wtedy byłem w kropce to teraz jestem w przysłowiowej d.... Myślałem, że podbicie napięcia na CPU pomoże, jednak podbijałem do 1.36 i nawet system nie zaczął się ładować. Jak widać z PLL też próbowałem o jedno oczko wyżej i nic. Nie wiem, którymi wartościami manipulować. Obecnie próbowałem tylko od CPU. Reszty nie dotykałem, tyle co ustawiłem na początku.
  9. Hmm. Przed chwilą próbowałem tak: - CPU Voltage: 1.29 - 1.36V - NB Voltage: 1.4 - FSB: 1780 - Mnożnik: x9 I za każdym razem po boot screen'ie walił system. Czyli, że źle podkręcone chyba, prawda? Jak nie BOOTMGR error, to jakieś inne failure...no ale tak samo mi się działo kiedyś na XP'ku więc to chyba normalna sprawa. Ustawienia przy kręceniu na FSB 1780 mam takie: - CPU Voltage: 1.29V - 1.36V - PLL: AUTO - VTT: AUTO - Memory: AUTO - NB: 1.4V - SB: AUTO - 1.2 HT: AUTO Jakbyście mogli, i powiedzieli jakie mniej więcej wartości w pozostałych ustawić, byłbym wdzięczny. Kolega napisał, że PLL na 1.5V, ale reszty już nie mam pojęcia :) Który tydzień mam tego procka? Chyba z niecały miesiąc, wcześniej miałem wersje E6750.
  10. Na pamięciach mam obecnie 800MHz ustawione, a resztę mam standardową. Wracając do procka, to wiem właśnie że podczas OC trzeba ustawić wartość NB. Jednak nigdzie nie mogę znaleźć odczytu tej wartości. We wszelkich programach czy w BIOS'ie. Chyba, że inaczej się to jakoś nazywa? Ale wątpię. Chce się trzymać wartości 1.36V bo to jest najbezpieczniejsza granica. Wyżej to już tylko chyba do nabicia sobie punkcików w benchmarkach i wrócić do standardowych ustawień. A ja potzrebuję ustawień na dłuższą metę, i wiem, że na tym procku 4GHz to nic trudnego. Tylko jak widać problem z osiągnięciem tych 4GHz. Dodam jeszcze, że podczas kręcenia tego procka pamięci miałem ustawione tak jak wyżej, może po powrocie do standardowych ustawień będzie lepiej to pracowało? Będę musiał spróbować, ale może jeszcze się ktoś wypowie. No i jak ustawić napięcie na FSB? W BIOS mam tylko 7 opcji jeśli chodzi o napięcia i nie widzę tam pod FSB. Chyba, że znowu inaczej się to jakoś nazywa. Czytałem już sporo wątków o kręceniu, i naprawdę już się pogubiłem w tym wszystkim. W jednym piszą tak, zaś w drugim piszą tak. Tutaj żeby podkręcać pamięci, a tam żeby zostawić w spokoju. W jednym piszą że trzeba podnieść tylko napięcie na procku, i będzie dobrze, a gdzie indziej, że na NB, a tutaj się dowiaduje jeszcze o napięciu o FSB.
  11. Witam. Biorę się za podkręcanie procka E8400. Napiszę od razu co w środku: - ASUS P5N72-T Premium (BIOS 0602 - najnowszy) - Intel C2D E8400 - Chłodzenie procka - Mugen Scythe - GeForce GTX280 (670@1150(2300)) - 4GB RAM (OCZ Reaper HPC) - Zasilacz Chieftec 1000W Oto co póki co robiłem: Chcę podkręcić procesor na co najmniej 4GHz. Standardowo wziąłem się za zmianę napięcia na procesorze, oraz zmianę FSB. Ustawiłem FSB na 1780 a napięcie na 1.36V, i mnożnik na x9, ale komputer nie wstawał, więc musiałem wrócić do poprzednich ustawień. Czytałem na stronie Intela, że 1.36 to taka górna granica bezpiecznych napięć, prawda? Nie wiem czy warto ustawiać więcej i czy to bezpieczne dla procesora. Zmniejszałem FSB co 10, i w pewnym momencie boot screen przeszedł, ale znowu system nie chciał się załadować. Wróciłem do poprzednich działająch ustawień, czyli FSB na poziomie 1550 przy mnożniku x9. Nie wiem czy zwiększać napięcie do momentu aż komputer bez problemu wstanie? Nie wiem również jak z napięciem na NB, nie wiem gdzie odczytać jaka jest obecna wartość (ani w CPU-Z, ani w EVEREST, nie ma o tym informacji). Pamięci mam podkręcone na: 5-5-5-15, napięcie 2.1V przy 800Mhz. Nie wiem czy nie zmienić na 1066? Oto jak wyglądają te ustawienia u mnie w BIOS'ie: A tak mam obecnie ustawiony procek:
  12. Patricko

    Windows Vista

    Jeszcze jedno. Czy na moim sprzęcie pogram bez problemu na maxa na x64 ? Mówie tutaj o roz. 1280x1024, czyli standardowa. Wydaje mi się, że tak :) W końcu nie po to to tyle kosztuje :P Mam na myśli gry takie jak Crysis, czy NFS's czy CoD4. Widziałem na necie jak Crysis na jednej 8800GT na Viscie idzie na maxa, także myślę że u mnie pójdzie bez problemu Crysis jak i przyszłe gry na tym systemie. Co wy na to ?
  13. Patricko

    Windows Vista

    A jakieś problemy są z Vista x64 ? Jeśli chodzi o sprzęt to sterowniki już pod wersję 64bit znalazłem. Skoro gry i programy będą działać bez problemu to nie pozostaje nic innego jak tylko przyzwyczaić się do systemu, tak ? Aaa i jeszcze jedno. Czy SP1 jest uniwersalny dla X64 i X86 ? Czy są osobne wersje ? No i czy warto instalować SP1 skoro jest jeszcze w wersji RC, czy lepiej poczekać na Finala.
  14. Patricko

    Windows Vista

    Witam. Czytam temat cały czas i mam jedno pytanko. Bo jeszcze takiego nie było. Mój sprzęt widzicie w sygnaturce. Żeby w pełni korzystać z 4GB RAM'u najlepiej jest zainstalować Viste x64. O ile wszystkie programy zainstalują mi się bez problemu, prawda ? To bardziej boje się o gry, typu Crysis, CoD4, itp. No i gry troszkę starsze typu start UT, albo CS:Source, albo WoW. Wiem, że na tym sprzęcie co mam niżej w sygnaturce pogram bez problemu na max detalach w roz. 1280x1024. Chodzi mi tylko o to, czy te gry się zainstalują... Będę wdzięczny za odpowiedź.
  15. Przecież zawsze jak się podepnie nowy dysk, czy to IDE, czy SATA pojawia się jako dodatkowa partycja. Nigdy nie musiałem robić partycji na nich. Poza tym pojawiłby by się gdzieś chyba, że jest widoczny czy coś, a tak to nigdzie go nie widać. Nawet w Zarządzaniu dyskami.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...