Skocz do zawartości

Walonek

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Walonek's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Nie bój żaby RGB też idzie zapisać w 1 bajcie np po 3 bity na R i G a 2 na B. Pozatym istnieje coś takiego jak paleta. Co prawda można zapisać kolor w 3 bajtach po jednym na R G i B tyle ze nie da się tego rozróżnić zgrywając potem z kasety tam są przy takim podziale danych takie przekłamania, że ho ho i ho :-P . W teorii na nośniku analogowym można zmieścić tyle danych ile jest tam cząstek przenoszących dane, ale tylko w teori...
  2. Primo 1 bajt=256 kolorów. Duo http://www.stuartcheshire.org/rants/VideoBackup.html istnieją kasety 240 minut czyli jakieś 4gb.
  3. zauważ ze tylko tak porównuje "pas=c pod względem rozkładalności do asma"
  4. Nie chce sie kłucić o to co jest lepsze czy c czy pascal a pozatym c to nie jest c++, więc to już wogle dywagacje z innej bajki. Miało być porównanie co jest bardziej przekładalne na asm pas czy c :D a nie c++... A samo mówienie ze c jest bliższy asmowi bo jest nie ma sensu. Pozatym Dijo napisałeś w c++ łatwo os stworzyć, sprawdz czy tak samo łatwo jest w pascalu i asmie i czystym c :D. C jest bardziej wskaźnikowy od Pascala to fakt asm niestety chyba nie musi walisz poprostu na początku programu ze tu i tu ma być zmienna tak jak w pascalu tyle ze bez adresu. Można też przechowywać w zmiennych adres co już nazywamy wskaźnikiem więc wychodzi na jedno i to samo ze pas=c pod względem rozkładalności do asma... Podsumujmy im język udostępnia mniej poleceń obsługujących więcej cudów to jest dalszy asmowi :D c i pas są sobie równe, bliżsi asmowi są np poprzednicy b i algol bo trzeba było troche bardziej sie namęczyć by stworzyć to samo.
  5. Walonek

    Pascal

    a ło delphi słyszał ? :D
  6. No wiesz co ? oba są tak samo przekształcalne na assemblera zarówno pascal i c. W pascalu istnieją takie same operatory jak w c tylko może inaczej sie nazywają twój przykład << = shl a >> = shr :-P. Pascal i c powstały w tym samym czasie. C jest popularniejszy bo sie fajnie pisze i krócej bo tu jest np { a w pascalu begin. Podobieństwo do assemblera może jest minimalnie większe w c bo można nadpisać zmienną jednego typu typem innym kompilator w pascalu na to nie pozwoli, w asmie to jest bezproblemowe bo to jest poprostu nadpisanie mov`em :D. Wskaźniki w pascalu istnieją i się też używa, na konkursach to ani rusz bez nich :D. Można powiedzieć ze pascal jest bardziej dydaktyczny(łatwiejszy do przyswojenia i kontrola błędów) od c, ale c sie w nowoczesnym programowaniu nie używa(no oprócz konkursów i innych takich bo wystarcza i jest szybciutki), używa sie c++ ale to już jest inna bajka :D.
  7. Walonek

    4 Rdzenie ?

    Ja wiem tyle ze 4 rdzenie i będzie koniec dalszej rozbudowy może powstaną 9 rdzeniówki ale 16 będą wpierniczały tyle prądu że hoho i tu już nie pomoże proces technologiczny 1nm bo wtedy prąd będzie latał między poszczególnymi tranzystorami nawet przy napięciu 0.1V. x86 jest za bardzo rozbudowany o dziwne mikrokody, anarchczne rejestry 386 a nawet 286... robienie tego tego całego ustrojstwa sprzętowo jest nie potrzebna. Arm`y albo PPC idą inną drogą i są tylko częściowo kompatybilne z poprzednikami. Droga jest taka że lepiej mieć maszyne ze ja piernicze do nowych rozwiązań i jakiegoś P3 do starszych... Tu się powinna już wbijać specjalizacja jeden rdzeń powinien być wogle inny od drugiego i realizować np. inne instrukcje. Tak jak w dzisiejszych wielordzeniowych procesorach(nawet do 32 ) z innej półki i systemach multiprocesorowych (cray`e). Zawsze starsze rozwiązanie można zaemulować i tak będzie działać szybciutko.
  8. Hmm co to daje, więc jak wiadomo ipod ma usb więc hipotetycznie można pod nie podpiąć klawe,mysz,sieciówke tylko przydałby się hub ale to nie problem. Więc mamy coś w stylu kompa, tylko czy są odpowiednie stery pod uclinux`a i czy istnieje odpowiednie oprogramowanie dla niego tj. przeglądarki itp. To jest teoria, projekt jest z deka młody by co kolwiek na temat jego rozwoju mówić.
  9. To zmieńcie temat mi to nie robi różnicy :), coś trzeba było wpisać no nie?. Co do staroci w postaci isy i innych pierdół to większość z nich można by zaemulować, przecież jak na najnowszych amigach stare są tylko emulowane, to i tu by szło, a wydajnościowo by starczyło. A co do ceny proca to nie jest chyba aż tak strasznie, a tym bardziej jeśli np. na planach Genesi jakaś tajwańska firma zacznie produkcje płyt głównych to może i ceny spadną. I wtedy jeśli za jakieś załóżmy 5-10 lat bedzie konkurencja platform to może i jedne i drugie będą dobrze rozwinięte tylko nie chciałbym żeby załóżmy Intel kupił dział Motoroli freescale i zaczął produkować proce bo jak do tego dojdzie to będzie piździec. Ps. Zobaczyłoby się jak to będzie. Fajnie tak pomarzyć :P
  10. Kompatybilność wsetczna ok ale nie do pozimu procesora wykorzystyanego w kalkulatorach. A kompatybilność między sobą chyba będzie istnieć jak się zaczną pojawiać klony tego PPC, tak jak ma to miejsce w x86, choć tu z kompatybilnościa między sobą można polemizować bo składaki nie zawsze działają jak trzeba. A co do prądożerności to rozchodzi się o politykę aby nowe, szybsze i na doklejke i tu należy doceniać PPC za małą prądożerność i większą wydajność. Może intel i amd w końcu zauważy ze należy coś zrobić ze 100W pożeranego prądu, przecież da się lepiej, a jak nie to wkońcu się wyczerpią możliwości doklejania nowych "umiejętności". Przecież każdy Athlon i Pentiawka są zgodne z 16 bitowym 386, a powiem dosadnie na [ciach!] ? Po to by sobie Mario odpalić ? A pozatym miało być nie o prądożerności, ale miała być dyskusja na temat wypuszczenia przez Genesi planów konstrukcyjnych komputera na PPC, na który jest mnóstwo oprogramowania, ot chociażby linux, a jak jest linux to tylko portować na inną architekture i wsio i oprogramowanie jest. Może była by to odpowiednia platforma dla buntowników, którzy nie nawidzą windowsa ? Tak, tak można powiedzieć ze taki jestem :).
  11. Tu nie chodzi o to ze konsole wypchną PC`ta(ten topic z gier), ale moze nowa platforma, a jeśli producenci zauważą że jest jakaś nowa pięknie zapowiadająca sie platforma to i soft sie pojawi i ja nie mówie ze szybko bo intel i amd troche pociągną ten cały marketing. A PowerPC na pewno powinno znaleźć ogromne zastosowanie w serwerach bo jaka tam różnica w cenie prądu jeśli serwer żre 3kW prądu czy 200 W no nie ? No ja ciekaw jestem jakby ci taki serwer chodził non stop to czy byś był zadowolony z rachunku. To jest krytyka po prostu złej ideologi intela i amd które zostawiają stare rozwiązanie i dokładają nowe i mamy "nowy" procesor. PowerPC jest robiony od początku za każdym razem tak zeby był jak najmniejszy i najwydajniejszy, podobnymi mu są chyba tylko ARM`y co prawda virtualne ale są podobnie robione zawsze od początku a nie na doklejanie. A notki notkami dla grafika to takie sobie rozwiązanie. I apropo prądożerności jak ci dadzą Viste to ciekaw jestem czy pójdzie w miare szybko na celku 600, jak XP się ścina na pentium III 500.
  12. Witam wszem i wobec gdyż na ppa.pl ukazał się news dotyczący umieszczenia szczegółowych planów konstrukcyjnych Pegasosa przez Genesi. Przypominam niewiedzącym ze Pegasos to nie pegazus i jest zbudowany na podstawie proca PowerPC Motoroli i IBM. Może skończy się w końcu era prądożernych bydlaków które są zgodne wstecz z kalkulatorem jakim był 8086. Szczegóły na portalu ppa.pl http://www.ppa.pl/newsy/komentarze.php?p=3735&c=1
  13. Walonek

    -5v W Atx 2.0

    Kondensatory mogą być praktycznie dowolne bo -12v jest w miare stabilne w zasilaczach komputerowych i nie bedzie dużych wachań na -5v. daj tak po 100nF do 1uF i bedzie spoko. A zarobek? hmm czy ja wiem czy by sie opłacało ? jakby trzeba było zawsze można sie mnie spytać i moge zrobić przelotkę na -5v jak mi sie zechce :-P.
  14. Walonek

    Geforce 6600 / Gt

    Mam pytanie czy ten bios z Vmodem działa na większości kart ? Będzie chodził na gainwardzie ?
  15. Walonek

    -5v W Atx 2.0

    Ooo nie wiem coś mi sie posrało totalnie :D kondensatory powinny być do masy jedną końcówką a drugą do napięcia(wejściowego lub wyjściowego). Dopiero teraz popatrzyłem że tak sie jebłem. Na początku myślałem że chodzi o polaryzację. Ale głupi błąd ale głupi.... Z tymi 3x79L05 rozchodziło mi się o to by -5V nie wyssało całego prądu z -12V chodź lepszym rozwiązaniem byłby bezpiecznik. Ja tylko podałem to co ja zrobiłem, wcale nie na potrzeby tematu, jak komuś bedzie działać źle płyta z zasilaczem ATX2.x to zainteresuje się elektroniką (albo i nie) i sam coś takiego zmontuje, może nawet na PCB( mi się nie chciało :-P). Ps.Schemat poprawiony
×
×
  • Dodaj nową pozycję...