Skocz do zawartości

Hipek

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    162
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Hipek's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. 9800SE (8X1), na standardowych taktowaniach (325/550), po odblokowaniu potoków razem z 1700XP (Palomio), na Ga-7DXE, 512 MB RAMu miałem ponad 4900pkt. w 3DMark03 i ponad 13500 w 3DMark2001 SE...masz tyle na swoim sprzęcie? Na moim obecnym zestawie przy zoptymalizowanym SO, różnicę w grach pomiędzy 512MB a 1024MB widać wyraźnie tylko w Far Cry (HL2 i DOOM III zasadniczo działa podobnie w obu przypadkach). Jak już kupować grafę to przyzwoitą, a RAM zawsze można dokupić póżniej. Z przedstawionych kart to bezdyskusyjnie 9700 Pro (no chyba, że mowa o 128 bitowym).
  2. Hipek

    Msi Kt6 Delta Fisr

    1. Sprawdź czy nie ma kłopotów z chłodzeniem/zasilaniem ( zasilacz! ) procesora. 2. W biosie na samym początku ( po resecie zworką ) ustaw High performance, następnie właściwe FSB, w timingach dla RAM'u sprawdź czy jest 266. Opcja high performance wyłącza USB, jeśli potrzebujesz uruchom je dodatkowo ręcznie. Powinno brykać, powodzenia..
  3. Polecam www.cinemix.prv.pl
  4. Brutalnie Cię uświadomię...żeby AXP Bartona nazywać 3500+ musiałbyś mieć 2425MHz.
  5. Hipek

    9800pro Na Fx-a 5950

    Żebyś wiedział, że kupują. Mój znajomy nedawno się cieszył, że wymieni sobie FX 5200 na 5700 i będzie miał full wypas kartę. Ręce opadają, ale na braku wiedzy i łatwowierności zarabia się kokosy.
  6. Gdzie napisałem, że 50Hz jest zdrowe lub niezdrowe? Uff..
  7. Mr Gizmo... Nie uwłaczając nikomu panie OMNIBUS bardzo chciałbym wiedzieć, czy w każdej działce jest pan taki mocny. Ja przykładowo jestem z wykształcenia historykiem ( podejrzewam, że w tym temacie pewnie nie pogadalibyśmy sobie, zresztą to nie to forum ) i monopolu na całość wiedzy nie mam i nigdy nie twierdziłem, że mam. Nie znaczy to jednak, że nie mogę zdobywać informacji na innych polach, chociaż pewnie nie będę miał odpowiedniej wrażliwości ku temu. To co wniosłeś do dyskusji można sprowadzić do kilku zdań ( zresztą część faktów przedstawili już przedmówcy ), po co aż trzy posty? Urzekający przerost formy nad treścią. Podobało mi się to: "odświeżanie w kinie jest tak (podobnie w przypadku monitów LCD), że odświeża siecały obraz na raz a nie kolejne piksele z góry na dół"...widziałeś kiedyś najprostszy projektor filmowy i taśmę filmową? Puść sobie bardzo wolno, zobacz jak wówczas zmienia się obraz. Więc widzisz, że poziom dyskusji można zawsze sprowadzić do "łapania się za słowa", czyż nie o to właśnie Ci chodziło? Gratuluję doktoratu, musiało być szalenie łatwo skoro żadne normy Cię nie obowiązują...
  8. Dzięki...a tu jeszcze posumowanie i kilka porad dla cierpiących: http://www.oko.info.pl/index.php?body=1802
  9. A to synchroniczne wyświetlanie lub nie jest cechą stałą karty, czy użytkownik może zmieniać to w zależności od własnego "widzimisię"?
  10. Więc na monitorze o odpowiednim odświeżaniu nie będzie strat w liczbie klatek generowanych przez kartę graficzną tylko może zmniejszyć się suma czasów wyświetlania jednej klatki? Stąd 30 FPS karty graficznej wyświetlanej na monitorze odpowiada 24 klatkom w kinie ( oczywiście w kontekście odbioru przez ludzkie oko )? Nie szydzę tylko pytam, bo po Twoim poście wiele się wyjaśna ( zwłaszcza fakt szybszego gaśnięcia luminoforu monitora ).
  11. Co do zielonego i niebieskiego światła to zgodzę się z Tobą...mniej męczą wzrok, np: chirurdzy mają zielone ubranka i otoczenie pola operacyjnego właśnie dlatego. Mylisz jednak pojęcia odnośnie światła wzbudzanego na ekranie ( luminescencja ) i jego częstotliwości, a zmiennego pola elektrycznego, potrzebnego do wywołania ruchu elektronów padających na ekran ( odświeżanie ). To nie są te same parametry. Żarówka jest chyba rzeczywiście zbyt mało przekonywującym dowodem...
  12. Więc chyba nie chodzisz do kina, bo byłby to dla Ciebie pokaz slajdów. Przecież napisałem wyraźnie, że ilość generowanych przez kartę graficzną FPS nie odpowiada liczbie wyświetlonych na monitorze! Kilka klatek wpadnie akurat w czas kiedy monitor nie jest aktywny, bo właśnie jest odświeżany. Tak trudno to sobie wyobrazić? Edukację dawno zakończyłem i to na wyższym poziomie, co nie znaczy, że mam usiąść na laurach, chcę wiedzieć i rozumieć więcej, co w tym złego?
  13. Moderator zamknął temat w którym pojawiły się istotne treści, przynajmniej częściowo. Chcę go więc odgrzebać. Wiele osób wypisywało tu głupoty ( http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=115683 )...zwłaszcza te, które twierdzą, że widzą różnicę pomiedzy 85 a 100Hz: to jest przecież niemożliwe! Żarówka podłączona do sieci elektrycznej ( 50Hz ), zapala się i gaśnie 50 razy na sekundę...który z was to widzi? Oko ludzkie charakteryzuje się pewną bezwładnością percepcji wynikającą z biochemicznego podłoża procesów widzenia oraz przewodnictwa nerwowego ( wrażenie płynności ruchu mamy już przy 24 klatkach/s ). Przypominam, że w tworzeniu obrazu na monitorze biorą udział także inne podzespoły komputera ( tak! istnieje coś takiego jak np: karta graficzna ) i nawet najlepszy monitor będzie kiepskim przy kupiastej karcie graficznej. Obrazowo "straty odświeżania" pomiedzy poszczególnymi podzespołami można przedstawić oglądając pracujący monitor komputera w telewizji i "na żywo". Chyba widzieliście jak mruga obraz monitorów pokazywanych w TV? Więc ilość serwowanych nam klatek będzie zawsze mniejsza od gwarantowanych przez producenta monitora w formie oświeżania. Zmęczenie wzroku i bóle głowy zależą również od innych parametrów, np: właściwości emitowanego promieniowania elektromagnetycznego ( natężenie, częstotliwość itd. ), oświetlenia zewnętrznego, własnej konstytucji użytkownika itd. itp. Skoro w powszechnie stosowanych rozdzielczościach parametry odświeżania u poszczególnych producentów są podobne, lepiej chyba wybrać monitor spełniający surowsze normy TCO, skuteczniej ekranowany. Mylę się? Dodatkowe Hz napewno przydają się w rozdzielczosciach typu 1600*1200, tylko ilu z nas na takich pracuje? Piszcie. Uff...wątek ciekawy, ale z racji Boruty uprawianej przez niektórych użytkowników nadawał się do zamknięcia...
  14. 302 mają aktywne PFC, którego walorów nie trzeba chyba przytaczać. Mam takiego od 3 miesięcy i jeszcze nie spłonął. Co do sirtec electronics, to właśnie dzięki produktom tej firmy chieftec wyrobił sobie markę wśród zasilaczy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...